Çocuk Tenis Ayakkabıları

Çocuk Tenis Ayakkabıları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Çocuk Tenis Ayakkabısı - Beyaz / Pembe - TS100
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Çocuk Tenis Ayakkabısı - Beyaz / Pembe - TS100
₺130
ARTENGO

Çocuk Tenis Ayakkabısı - Beyaz / Pembe - TS100

(91)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.3/5 Şuna göre: 206 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Çocuk Tenis Ayakkabısı

Çocukların daha sağlıklı ve konforlu biçimde hareket etmesini sağlayan çocuk tenis ayakkabısı çeşitleri, özel yapısı ile kusursuz bir kullanım sağlıyor. Özel tasarım ayakkabı modelleri, tenis sporunun kendine has özellikleri arasında yer alan özel ayak hareketleri, ani ve hızlı duruşlar, çok kısa yan koşular gibi performansları kolaylaştırıyor. Erkek çocuk tenis ayakkabısı sayesinde kısa deparlar ve diğer riskli hareketler daha güvenli ve konforlu biçimde yapılabiliyor. Tenis ayakkabısı kız çocuk tenisçiler için de oyun performansını artırıcı bir fayda sağlıyor. Tenis ayakkabısı özellikleri gereği tenis kortlarının zemin yapılarına tam uyum sağlıyor.

Çocuk Tenis Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

Tenis ayakkabısı modelleri bu özel sporun kendine has ihtiyaçları nedeniyle diğer spor ayakkabısı modellerinden farklılaşıyor. Tenis sporunda her iki yana hareket çok fazla olduğu için tenis spor ayakkabısı yanal olarak tasarlanıyor. Kısa deparlı koşulara uygun ve yanal hareketi destekler biçimde tasarlanan ayakkabılar, sağlam ve dayanıklı yapılarıyla güvenli bir kullanım sağlıyor. Zemini sıkı biçimde tutan taban yapısı kaymayı önlerken, hızlı ayak hareketleri bu sayede daha kolay biçimde yapılabiliyor.

Çocuk oyuncuların spor müsabakaları ve antrenmanlarda düşme riski daha fazla olduğundan burkulmalara ve diğer kazalara karşı önlem alınması büyük önem taşıyor. Rastgele seçilmiş ayakkabılar yerine tenis sporu için özel olarak tasarlanmış ayakkabı modelleri riskleri minimuma indirebiliyor. Kortların yapısına uygun olarak seçilen tenis spor ayakkabısı modelleri, kaymaz tabanları ve yumuşak üst yapılarıyla konforlu bir kullanım sağlıyor. Özel tenis modelleri ayrıca nefes alan kumaş dokuları ile terletmiyor ve hijyenik bir kullanım sunuyor.

Çocuk Tenis Ayakkabısı Modelleri Nelerdir?

Çocuk tenis ayakkabısı satın alırken oyun tipine uygun modelleri seçmek gerekiyor. Yanal destekleri ve taban yapısı güçlendirilmiş ayakkabılar kort çizgisi oyuncuları için uygun olurken, set önünde atak yapan servis-vole oyuncuları için taban desteklerinin ayakkabının uç kısmında yoğunlaşması tercih ediliyor. Her iki modeldeki tenis ayakkabıları da zemini net biçimde kavrayan ve ani hareketleri destekleyen bir yapı sunuyor. Tenis sporunda aniden hız kazanmak ve depar kalkışları çok belirleyici olduğundan ayakkabıların bu performansları destekleyen bir yapıda olması büyük önem taşıyor. Ayakkabılar gibi satın alınacak diğer tenis ürünleri de oyuncuların performansı üzerinde doğrudan etkili oluyor.

Tenisteki oyuncu tipinin yanı sıra çocukların sahip olduğu ayak tipinin de tenis için ayakkabı seçerken dikkate alınması gerekiyor. Ayak tipine uygun modellerin belirlenmesi için ayağı tam olarak saran modellerin seçilmesi ve mümkünse bir süre deneme yapılması tavsiye ediliyor. Kayarak düşmelerin ve bilek burkulmalarının önüne geçebilmek için ayakkabıların bileği kavrayan ve güçlü taban yapısına sahip yapıda olması gerekiyor. Ayakkabıların bu güvenli ve konforlu kullanımı sağlarken oyuncunun hareketini sınırlamaması da önem taşıyor.

Çocuk Tenis Ayakkabısı Fiyatları Nelerdir?

Tenis ayakkabısı özellikleri oldukça önemli olduğundan Decathlon’un ürün yelpazesi içindeki yüksek kaliteli modeller arasından en doğru seçimi yapmak gerekiyor. Kız çocuk ya da erkek çocuk tenis ayakkabısı seçerken fiyattan çok kaliteyi ön planda tutmak ve sportif performans ile birlikte çocukların konforunu düşünmek önem taşıyor. Tenis ayakkabısı kız çocuk ya da erkek çocukların spor performansını doğrudan etkileyebildiği gibi yanlış yapılmış seçimler istenmeyen sonuçlara da yol açabiliyor. Tenis sporunun özel ihtiyaçlarını gözeten ve çocukların konforlu biçimde spor yapmalarını mümkün kılacak özellikteki spor ayakkabıların seçilmesi öneriliyor.

Decathlon’da yüksek kaliteli, üstün performans modellerini uygun tenis ayakkabısı fiyatları ile satın alabilirsiniz. Tenis ve diğer spor dallarının ayakkabı ve top ürünleride makul koşullarla kolayca satın alınabiliyor.