Sağlık Topları

Sağlık Topu

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4/5 Şuna göre: 1 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Sağlık Topları

Sağlıklı ve zinde bir yaşamın olmazsa olmazı spordur. Düzenli yapılan ve vücuda uygun olan bir spor programı, sağlığı dengeleyecek ve vücutsal değerleri olması gerektiği gibi tutacaktır. Eskiden büyük spor salonlarında, profesyonel aletler kullanılarak yapılan spor, üretilen küçük ve kullanışlı spor aletleri sayesinde artık evlerde yapılabilir durumdadır. Hem evde hem spor salonlarında kullanılabilen spor aletlerinden biri olan sağlık topu da popülerliği giderek artan spor aletlerinden biridir.

Sağlık Topu Nedir?

Sağlık topu, farklı materyaller kullanılarak üretilen ve küçük bir pilates topu formundadır. Ancak ağırlığı pilates topundan daha fazladır. Egzersiz sırasında kullanışlı ve faydalı bir spor aleti olarak kullanılabilen sağlık topu, kas dokularını kuvvetlendiren, vücudun dengeli bir sağlığa kavuşmasını sağlayan, ulaşılabilir ve işe yarar bir sağlık ekipmanıdır. Sağlık topu egzersizleri sayesinde, kol ve bacaklar kuvvetlenirken aynı zamanda kalori de yakılabilir. Esasında dambıl ve bilek ağırlığı ekipmanlarına benzeyen sağlık topu, şekli ve kullanım amacı temelinde bu iki spor aletinden ayrılır. Sağlık topu çalışması birden fazla kasın çalışmasına olanak tanıdığından, vücudun bir bütün olarak gelişmesine ve güçlenmesine yardımcı olur. Bu sayede hemen her spor dalı ve egzersiz tipinin vazgeçilmez yardımcılarından biridir.

Sağlık Topu Ne İşe Yarar?

Kas doku ve bağlarını geliştirmek ve güçlendirmek amacı ile üretilen sağlık topu, diğer spor aletlerinin aksine vücudun bütün kaslarını aynı anda çalıştırarak bütünsel bir gelişime imkan tanır. Kişi sağlık topunu elleriyle kavrayarak, farklı yönlerde hareket ettirmek suretiyle daha güçlü kollar ve bacaklar elde edebilir. Vücudun yapısına dikkat edilerek sağlık topu ile yapılan hareketler kalple ve kan dolaşımı ilişkili olan kardiyovasküler sistemi güçlendirir. Sağlık topu ile yapılan antrenmanlar kasları güçlendirir, kuvvet oluşturma yeteneğini artırır ve kan dolaşımını artırarak uzun süre boyunca enerji gerektiren hareketlerin zamanla daha kolay bir şekilde yapılabilmesini sağlar.

Sağlık Topu Fiyatları

Sağlık topu satın alarak, bu faydalı ekipmanın avantajlarından faydalanmak isteyen birçok sporcu sağlık topu fiyatları konusunu merak eder. Sağlık topu ürünlerinin fiyatı, birden fazla sayıda faktöre göre değişiklik gösterir. Ürünün üretiminde kullanılan materyal fiyatı belirleyen faktörlerin başında gelir.

Sağlık topları, çoğunlukla kauçuk olmak üzere, farklı materyaller kullanılarak üretilen spor aletleridir. Dış kaplama materyallerinin fiyata etki ettiği kadar, ürünün iç malzemesi de fiyatı belirleyen unsurlar arasında yer alır. Sağlık topları her türden sporcuya hizmet edebilsin diye farklı ağırlıklarda üretilir. Kişiler kendilerine ve seviyelerine uygun ağırlıkta bir sağlık topu seçerek kullanmaya başlayabilirler.

Sağlık toplarının ağırlıkları 1 kg’dan başlayarak 15 kg’a kadar çıkabilir. 5 kg sağlık topu üzerinde ağırlığı oluşturan materyaller daha fazla olacağından ürünün fiyatı da buna göre değişiklik gösterir. 3 kg sağlık topu ürünlerinde ise ağırlık oluşturması için kullanılan materyal daha azdır ve bu sayede fiyatı 5 kg sağlık topu ürünlerine göre daha farklı fiyatlarla sunulabilir.

Sağlık topu antrenmanı sırasında ürününün kullanımını ve işlevselliğini etkileyen bir diğer unsur da üretim kalitesidir. Kaliteli materyaller kullanılsa bile spora ve kullanım amacına uygun olarak üretilmeyen sağlık topları işlevsiz kalabilir. Siz de bu konuda güvendiğiniz markaları seçerek, kaliteli ve amaca uygun bir sağlık topu satın alabilirsiniz.

Decathlon, her seviyeden profesyonel ve amatör sporcular için farklı ağırlıkta sağlık topları üretir. Eğer kullanışlı, kaliteli ve kullanım sonrasında gözle görülür sonuçlar veren bir sağlık topu arıyorsanız, Decathlon sağlık topu ve diğer egzersiz malzemelerine göz atabilirsiniz.