Pilates Çemberi ve Sıkılaştırma Aleti

Pilates Çemberi

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
4.2/5 Şuna göre: 163 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Pilates Çemberi Modelleri & Pilates Çemberi Fiyatları

Pilates, derin nefesler eşliğinde eklemlerinizi zorlamadan kaslarınızı çalıştırmanızı sağlayan oldukça keyifli bir spor branşıdır. Yumuşak kas egzersizleri ile tüm vücudu çalıştıran pilates sayesinde daha dik bir duruşa ve daha sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Pilates egzersizlerini yaparken hedeflediğiniz bölgelerdeki gelişimi daha kısa sürede elde edebilmek için bazı pilates ekipmanları da kullanabilirsiniz. Bu kapsamda ön plana çıkan pilates çemberi, hareket çeşitliliğinizi artırarak daha yoğun çalışmanızı sağlayan pilates malzemeleri arasında yer alır.

Pilates Çemberi Nedir?

Pilates çemberi, üzerinde iki adet tutacağı olan esnek bir çemberdir. Yüksek kalitede fiberglas materyal kullanılarak üretilen pilates çemberi, basit bir dizayna sahip gibi görünse de aslında çok yönlü bir pilates ekipmanıdır. Çemberin üzerinde bulunan ve genellikle süngerden üretilen tutma yerleri birbirine paralel olacak şekilde tasarlanır. Pilates çemberi, egzersiz sırasında yaptığınız hareket ile hangi kası çalıştırdığınız konusunda size geri bildirim verir. Bu nedenle pilates çemberleri yüksek oranda direnç meydana getirmek için değil, vücut dengesinin kontrolünün sağlanmasına yardımcı olmak için kullanılır. Böylece hafif ve orta seviyede direnç sağlayan pilates çemberleri sayesinde pilates egzersizlerinde yaptığınız hareketlerden daha kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Pilates Çemberi Kaç cm Olmalı?

Pilates çemberi Decathlon ürün yelpazesinin en çok dikkat çeken ürünleri arasında yer alır. Oldukça kalite malzemelerden üretilen Decathlon marka pilates çember çeşitleri arasından seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken konuların başında pilates çemberinin büyüklüğü gelir. Egzersizleriniz sırasında maksimum verimi elde edebilmeniz için pilates çemberinin genellikle omuz genişliğiniz ile uyumlu olması gerekir. Pilates çemberleri bu uyumu sağlayabilmesi için 28 santimetre ile 40 santimetre arasında imal edilir. Ayrıca pilates çemberinin üzerinde bulunan tutacakların hem dış hem de iç tarafının, kavramayı kolaylaştıracak ergonomik bir tasarıma sahip olması önerilir. Siz de bütçenize uygun seviyeleri ile dikkat çeken Decathlon pilates çemberi fiyat seçenekleri sayesinde kendinize uygun bir ürüne kolaylıkla sahip olabilir ve hayalinizi kurduğunuz vücuda daha kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Pilates Çemberi Nasıl Kullanılır?

Pilates çemberi her seviyeden pilates tutkunun kullanabileceği ekipmanlar arasında yer alır. Hem üst hem de alt gövdenizde bulunan kasları pilates çemberi ile rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Birçok farklı kullanım şekli olan pilates çemberi kol kaslarını çalıştırmak için iki elin arasına alınarak kullanılabilir. Ayrıca pilates çemberini bel ile el arasına koyularak yapılan egzersizler, arka kol kısımlarında oluşan sarkmaları azaltmada etkilidir. Pilates çemberi dizlerin arasına koyularak da bacak kasları yoğun bir şekilde çalıştırılabilir. Bununla birlikte pilates çemberini kalça ve karın kaslarınızı sıkılaştırmak için de kullanabilirsiniz. Bunun için çemberi ayak bilekleriniz arasına koyarak birçok farklı kalça ve karın egzersizi yapabilirsiniz. Pilates çemberini kullanırken dikkat etmeniz gereken konu çemberi ne kadar sıktığınız değil, ekipmanı sıkarken vücudunuzda oluşan güç dengesini doğru olarak kullanmanızdır.

Pilates Çemberi Ne İşe Yarar?

Decathlon pilates çemberi, kaslarınızı derinlemesine çalıştırmanızı mümkün kılar. Decathlon çember modelleri ile kol, bel, bacak, karın ve kalça kaslarını güçlendirmek için pek çok farklı egzersiz deneyebilirsiniz. Pilates çember ile tekrarladığınız hareketler sırasında kaslarınıza uyguladığınız baskı, çalıştırmayı hedeflediğiniz bölgeyi inceltip sıkılaştırmanıza yardımcı olur. Pilates çemberi, fit ve ince bir vücuda sahip olmak için eklemlerinizi ve kaslarınızı aşırı bir şekilde zorlamadan şekillendirmenize olanak verir. Decathlon pilates çemberi sayesinde sıkılaştırması zor olan yan kas gruplarını da etkili bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Kullanımı oldukça pratik bu pilates ekipmanı ile yapacağınız sıkı antrenmanlar sonucunda esneklik kabiliyetinizi artırabilir, duruşunuzu düzeltebilir ve daha gelişmiş kaslara sahip olabilirsiniz.