Profesyonel Patenler

Profesyonel Paten

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
PATEN KORUMA EKİPMANLARI
KEŞFET
Yetişkin Freeride Pateni - Beyaz / Kırmızı - MF500
SERİ SONU
Yetişkin Freeride Pateni - Beyaz / Kırmızı - MF500
₺1.450 −17%
₺1.200
*28.04.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.4/5 Şuna göre: 354 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Profesyonel Paten

Çoğunlukla başlangıç seviyesinden sonra tercih edilen profesyonel Oxelo paten modelleri Decathlon’da sizleri bekliyor! Bu yetişkin modelleri daha güvenli ve hızlı olmalarıyla bilinir. Paten aktivitesi sırasında yarattıkları konfor ve yola hakimiyet duygusu daha kararlı sürüşler için işleri kolaylaştıran unsurlardır. Tam profesyonel paten ve yarı profesyonel paten tercihi yaparken paten ile ne tür bir sürüş gerçekleştirmek istediğinize karar vermiş olmanız önemlidir. Bu şekilde ihtiyacınız olan patenin niteliklerini belirlemek çok daha kolay olacaktır. Decathlon’un paten çeşitleri arasında uygun fiyatlı ürünler bulabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

Profesyonel & Yarı Profesyonel Paten Arasındaki Fark Nedir?

Paten kullanımı başlangıç aşamasında daha çok denge ile ilgilidir. Hızlanma, slalom ya da yüksek nesnelerin üstünden atlama gibi etkinlikler bir sonraki aşamanın aktiviteleri arasındadır. Başlangıç patenleri daha az karmaşık yapılardan oluşur. Denge ve fren sistemleri sürüşü olumsuz etkilemeyecek kadar basit tasarlandığından hareket ve aksiyon kabiliyetleri de kısmen sınırlıdır. Bu sınıf patenlerde birinci öncelik konfor ve güvenliktir. Profesyonel hız pateni özellikleri ise daha hızlı ve agresif sürüşleri destekleyecek şekilde geliştirilmiştir. Düz zeminlerde yapılan hızlı sürüşün yanı sıra rampalardan atlamak ya da trabzanlardan kaymak gibi aktivitelere de kısmen elverişli modellerdir. Fren destekleri kişiselleştirilebilir, tekerlekleri daha büyüktür ve slide hareketlerini yapabilmek için orta uzunlukta güçlü frame’lere sahiptirler.

Hız Pateni Nedir?

Hız pateni maksimum hız için tasarlanan paten türüdür. Slalom ya da atlamadan ziyade en kısa sürede maksimum hızı yakalamak ve bu hızı mümkün olduğunca koruyabilmek hız patenlerinin en büyük işlevidir. Bu tutarlılığı sağlamak için kullanılan en önemli parça şüphesiz ki tekerleklerdir. Hız patenleri tam da bu yüzden paten dünyasının en büyük tekerleklerine sahiptir. Bunun yanında gelişmiş ayarlanabilir fren sistemleri ve kavramayı kolaylaştıran spoiler tasarımları ile hız patenleri rüzgarı hissetmek isteyenlerin vazgeçilmez tercihidir. Üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi hız pateni fiyatları için belirleyici bir ögedir. Çok fonksiyonlu bir hız pateni arıyorsanız Oxelo markasının Yetişkin Freeskate Paten modeline göz atabilirsiniz. Hız pateni satın almayı düşünüyorsanız Decathlon’un farklı seçeneklerini inceleyerek gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Agresif Paten Ne Demek?

Agresif patenler hız patenlerinin aksine oldukça küçük tekerleklere sahiptir. Böylece rampalarda, uzun ya da kısa atlayışlarda çok daha tutarlı olmayı başarırlar. Agresif patenler paten dünyasının adrenalin ve gösteri tarafını temsil eder. Normal bir sürüşe göre daha engebeli yüzeyler, yüksek trabzanlar ya da engelli parkurlar agresif patenlerin asıl kullanıldığı yerler olarak sıralanabilir. Serbest stil sürüşler ve akrobatik hareketler yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan paten türü kaçınılmaz olarak agresif paten modelleridir. Decathlon agresif paten fiyatları konusunda sizlere farklı seçenekler sunar. Ürün bilgilerine göz atarak kendiniz için en uygun pateni seçmeniz oldukça kolay olacaktır.

Profesyonel Paten Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hız yapma amacı ile alacağınız profesyonel patenler bazı temel özelliklere sahip olmak zorundadır. Decathlon’da bulunan Oxelo markalı hız patenleri bu alanındaki en iyi örnekleri içerir. Bu ürünler arasında tam kavrama için geliştirilen spoiler’lar, 2 mikrometrik toka ve bağcıklarla desteklenen modeller yer alır. Düşme anında pateni desteklemek için gövde ve yan yüzeyler plastik pedlerden oluşmalıdır. 110 mm’lik tekerleklerin bağlı olduğu frame, patenlerin kontrolünü mükemmelleştirir. Sağ ya da sola kaydırabildiğiniz bu yapı ile sürüş tekniğinize uygun bir paten yaratabilirsiniz.

Profesyonel Hız Pateni Özellikleri Nelerdir?

Profesyonel hız patenleri ayağı tamamen saran cam ve karbon elyafı gibi malzemeler ile üretilir. 80 ile 100 mm’lik tekerlekler tamamen hızlanma amaçlıdır. Belirli bir hıza çıktığınızda güvenli kalmanız için geliştirilen denge ve fren unsurları ile diğer patenlerden ayrılan profesyonel hız patenleri, oval pist ve cadde yarışları için farklı tasarımlar halinde üretilir. Kişiselleştirilebilen rulmanları ile profesyonel sürücüler için ideal olan bu kategorideki patenler genellikle başlangıç seviyesi için tercih edilmezler. Paten hakimiyet seviyeniz nasıl olursa olsun ihtiyacınız olan profesyonel paten ürünlerini Decathlon’da bulabilirsiniz. Zaman içinde yıpranan parçaları da yine Decathlon’dan sipariş ederek gerekli iyileştirmeleri de kolaylıkla yapabilirsiniz. Üç yerine dört tekerlekli paten kullanmak isterseniz benzer özelliklere sahip modelleri de inceleyebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.