Kadın Koşu Tişörtleri ve Atletleri

Bayan Koşu Tişörtü ve Koşu Atleti

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Kadın Turuncu Tişört / Yol Koşusu - KIPRUN CARE
SERİ SONU
Kadın Turuncu Tişört / Yol Koşusu - KIPRUN CARE
₺110 −27%
₺80
KIPRUN Kadın Turuncu Tişört / Yol Koşusu - KIPRUN CARE (1)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Kadın Turuncu Tişört / Koşu - Run Dry
SERİ SONU
Kadın Turuncu Tişört / Koşu - Run Dry
₺29,50 −22%
₺23
KALENJI Kadın Turuncu Tişört / Koşu - Run Dry (56)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.8/5 Şuna göre: 133 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Koşu Tişörtleri ve Atletleri

Sportif faaliyetlerde doğru kıyafet ve ekipman tercihi, performans artırıcı özelliğinin yanı sıra sporculara daha konforlu spor imkanı sunar. Her spor branşı için sizlere yardımcı olacak özel kıyafetler ve ekipmanlar söz konusudur. Sadece profesyonel sporcuların değil; spor yapan tüm bireylerin ilgilendikleri sporla ilgili doğru kıyafet tercihi yapması çok önemlidir. Koşu, yürüyüş, kardiyo ve fitness ya da diğer spor türlerinde sporcu kıyafetleri performansınızı ve sağlığınızı doğrudan ilgilendiren bir unsurdur.

Koşu Tişörtlerinin Diğer Tişörtlerden Farkları Nelerdir?

Koşu tişörtleri en yaygın olarak karşınıza çıkabilecek sporcu tekstili ürünüdür. Erkek ya da kadın koşu tişörtleri ve atletleri birçok açıdan normal tişörtlere göre üstün özelliklere sahiptir. Koşu tişörtlerini, normal tişörtlerden ayıran temel özellik ise rahat ve ekstra konfor sağlayan kumaş türlerinden üretilmeleridir. Kumaş türleriyle birlikte koşu tişörtlerin tasarım özellikleri ve kullanılan teknolojiler de farklıdır. Koşu tişörtlerinde cildinizin hava almasını sağlayan, nefes alan, teri dışarı atan özel kumaş teknolojilerinden faydalanılır. Sıradan tişörtlerde bu özelliklere koşu tişörtlerine göre daha az rastlanır. Koşu tişörtlerinin kumaş türü ve teknolojisi dışında, hafiflik, kesim ve dikim tarzı gibi konularda da normal tişörtlerinizden farklıdır.

Kadınlar İçin İyi Bir Koşu Tişörtü Nasıl Olmalıdır?

Kadın koşu tişörtlerinde en büyük özellik olan kumaş türünde en çok tercih edilen modeller polyester ve elastan ağırlıklı olanlardır. Sportif faaliyetiniz esnasında doğal olarak terlersiniz ve bu terin sağlıklı bir şekilde cildinizden atılması gerekir. Kadın koşu tişörtlerinde tercih edilen polyester ağırlı kumaşlar terinizi emerek kumaşın düz yüzeyine doğru iter. Bu sayede teriniz cildinizden uzaklaşırken dış yüzeye daha yakın olduğu için hızlı bir şekilde kurur. Normalde tişörtlerde kullanılan pamuk ise terinizi daha fazla emmesine rağmen vücudunuzdan uzaklaştırmaz. Pamuğun kendisine özel dokusu nedeniyle sıvıları daha fazla içine hapseder. Bu durum spor yaparken kıyafetlerinizin ağırlaşmasına ve dolayısıyla konforunuzu bozulmasına neden olur.

Sadece konforunuz değil; genel sağlığınıza uygun olmadığı gibi cildiniz için de hijyen problemlerine sebep olur. Bu gibi nedenlerden ötürü, kadın koşu tişörtleri ve atletlerinde teri dışarı atan özelliğe sahip olan polyester ve elastan kumaşlar kullanılır. Teri dışarı atan kumaşlardan üretilen kadın koşu tişörtleri ile spor yaptığınız süre boyunca kuru kalırsınız. Polyester ve elastan kumaştan üretilen kadın koşu tişörtleri ve atletler, diğer kumaş modellerine göre daha hafif koşu tişörtleridir. Koşarken daha hafif ve özgür hissedersiniz.

Kadın koşu tişörtlerinde bir diğer önemli özellik ise dikiş türleridir. koşu tişörtünüzün dikiş tipinin cildinizde tahrişi önleyen özelliklerde olmasına özen gösterin. Flat-lock dikiş ve yapıştırma dikiş tipleri örnek olarak sayılabilir. Flat-lock dikişlerde iki parça kumaş sıfıra sıfır birleştirilerek dikilir ve bu nedenle koşu tişörtünüzün kollar, yaka ve sırt bölgelerinde bir kalınlık oluşmaz. Yapıştırma dikişte de kumaşlar özel bir yapıştırıcı ile yapıştırıldığı için dikiş yoktur. Böylece daha az sürtünme ve tahrişi önleyen özellikli koşu tişörtünüzle rahat bir şekilde performansınızı sergileyebilirsiniz.

Mevsime Göre Kullanılması Gereken Tişört Ve Atletler Nasıl Olmalıdır?

Mevsime göre tercih edeceğiniz kadın koşu ve atlet türlerinde dikkat edeceğiniz en önemli hususlar yaka ve kollardır. Daha soğuk havalarda koşarken daha yüksek ve yuvarlak yakalı koşu tişörtlerine yönelebilirsiniz. V yakalı ya da düşük yuvarlak yakaya sahip tişörtler ile cildiniz daha fazla soğuk havayla temas edeceği için üşümenize neden olabileceği gibi ısınmanızı zorlaştırabilir. Soğuk havalara uygun bir diğer tercihiniz ise yine nefes alan kumaşlardan üretilmiş uzun kollu kadın koşu tişörtleridir. Uzun kolları sayesinde spor yaparken kollarınızı soğuk havalardan daha fazla korumuş olursunuz..