Kayak ve Snowboard Gözlükleri

KAYAK VE SNOWBOARD GÖZLÜKLERİ & KAR GÖZLÜĞÜ

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.4/5 Şuna göre: 47 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kayak ve Snowboard Gözlükleri

Kayak ve snowboard gibi kış sporlarına ilginiz varsa sağlığınızı korumak için maksimum önlemi almanız gerekebilir. Kış sporları yaparken oluşabilecek kazaları önlemek için öncelikle önünüze çıkan riskleri görebilmeniz gerekir. Kayak ve snowboard gözlüğü, kardan yansıyan parlaklığı azaltarak görüş açınızı netleştirmeyi hedefler. Kendinizi ve ailenizi spor esnasında oluşabilecek kazalardan koruyabilmek için, ihtiyacınız olabilecek tüm koruyucu ekipmanlara Decathlon aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Kayakve Snowboard Gözlüğü Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Kış sporu tutkunuysanız, yaptığınız spordan zevk almak ve spor esnasında sağlığınızı korumak için dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Kış sporlarına uygun kayak, snowboard kaskları, montları, botları, gözlükleri gibi vücut koruma ekipmanları ve kayak eldivenleri ile ihtiyacınız olan korumayı sağlayabilirsiniz. Kayak gözlükleri, kış sporlarının kritik ürünlerindendir. Kayak gözlüğü, sizi güneşin zararlı ışınlarından ve tehlikeli hava koşullarından korur. Kayak ve snowboard gözlüğü, sağladığı bu koruma ile görüşünüzü netleştirmeyi hedefler.

Snowboard gözlükleri, silindirik ve bombeli olmak üzere iki çeşitten oluşur. Silindirik lens ile oluşturulan gözlükler yatay görüş açısı için size yardımcı olur. Bu gözlük tipi size yüksek performansta görüş imkanı sunar. Bombeli cam ile oluşturulan kayak gözlük modelleri ise hem yatay hem de dikey görüş açısına sahiptir. Her iki gözlük türü de parlamayı azaltma özelliği ile maksimum görüş alanı sağlamaya yönelik oluşturulmuştur.

Kayak ve Snowboard Gözlüğü Lens Rengi Seçiminin Önemi

Kayak gözlüğü sarı, gri, mavi, rose ve gold gibi farklı lens renklerine sahip olabilir. Her renk farklı bir hava koşulunda sizi güvende tutmak için tasarlanmıştır. Güneşli günlerde güneşin zararlı UV ışınlarından korunmak ve parlamayı maksimum seviyede azaltmak için sarı, mavi ve gri lens renklerini tercih edebilirsiniz. Bulutlu ve kar yağışlı günlerde kar sebebiyle oluşabilecek yansımayı azaltmak için sarı ve rose lensler kullanılabilir. Profesyonel bir snowboard sporcusu iseniz, tüm lens renklerine sahip olmanız işinizi kolaylaştırabilir. Ancak başlangıç ve orta seviyede iseniz, tüm hava koşullarında kullanabileceğiniz rose ve kehribar renkli lenslerden faydalanabilirsiniz. Decathlon kayak ve snowboard kategorisinden ihtiyacınız olan kayak gözlüğüne avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Kayak ve Snowboard Gözlüğü Camı Nasıl Seçilmelidir?

Kayak ve snowboard yaparken farklı hava koşulları ile karşılaşabilirsiniz. Farklı hava koşullarına uygun gözlükler satın almak, kayak gözlüğü fiyatları göz önünde bulundurulduğunda maliyetli olabilir. Decathlon snowboard gözlük modelleri, değiştirilebilir cam özelliği ile tüm hava koşullarında kullanılabilir.

Snowboard gözlüğü seçiminde S1 ve S3 cam modelleri ile karşılaşabilirsiniz. S1 gözlük camı, kapalı havalarda görüşünüzü kolaylaştırmak için açık renkte tasarlanmıştır. S3 gözlük camı ise güneş ışınlarının sebep olduğu parlamayı azaltmaya yönelik koyu renkte üretilmiştir. Bunun yanı sıra yerden yansıyan ışığa karşı gözlerinizi korumak için aynalı kayak gözlüğü de tercih edebilirsiniz. Gözlük camı seçimi yaparken gözlüğün ana maddesinin polikarbonat veya nxt gibi bileşenler içerip içermediğini göz önünde bulundurabilirsiniz. Polikarbonat, güneş ışınlarını absorbe ettiği için kayak gözlüğü markaları tarafından sıklıkla kullanılan cam çeşididir.

Kayak ve snowboard gözlük seçiminizde gözlük boyutu da oldukça önemlidir. Decathlon'da çocuk kayak gözlüğü dahil olmak üzere farklı boyutlarda snowboard gözlükleri bulunur. Gözlüğünüzden yüksek performanslı koruma sağlamak istiyorsanız, başınızın büyüklüğü ile orantılı bir snowboard gözlüğü edinebilirsiniz.

Kayak ve Snowboard Gözlüğünde Buhar, Sis Oluşumu

Tüm Decathlon snowboard gözlükleri çift cam özelliğine sahiptir. Çift cam aralarında hava boşluğu oluşturmak üzere bir ayırıcı bulunur. Camlar arasındaki ayırıcı, ısı yalıtımı sağlayarak iç camda oluşabilecek buharlaşmayı en aza indirir. Çift cam özelliğinin yanı sıra, gözlük ve yüzünüz arasında hava akışının gerçekleşeceği bir boşluğun yer alması önemlidir.

Yeterli hava akışına sahip bir gözlük edinerek görüşünüzü bozabilecek buhar ve sis oluşumunu önleyebilirsiniz. Buhar ve sis oluşumuna karşı edindiğiniz koruyucu gözlüğün temizliğini leke bırakmayacak bir gözlük camı mendili ile gerçekleştirebilirsiniz. Snowboard ve tüm kış sporlarına uygun kaliteli ekipmanlara sahip olmak için hemen Decathlon’u ziyaret edebilirsiniz.