Kayak ve Snowboard Çorabı

Kayak & Snowboard Çorabı

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Kayak Çorabı - Yetişkin - Gri - 50
Kayak Çorabı - Yetişkin - Gri - 50
₺30
WEDZE

Kayak Çorabı - Yetişkin - Gri - 50

(53)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Çocuk Kayak Çorabı - Lacivert - 500
Çocuk Kayak Çorabı - Lacivert - 500
₺170
WEDZE

Çocuk Kayak Çorabı - Lacivert - 500

(1)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Yetişkin Kayak Çorabı - Mavi - 100
Yetişkin Kayak Çorabı - Mavi - 100
₺60
WEDZE

Yetişkin Kayak Çorabı - Mavi - 100

(27)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Çocuk Kayak Çorabı - Siyah - 100
Çocuk Kayak Çorabı - Siyah - 100
₺80
WEDZE

Çocuk Kayak Çorabı - Siyah - 100

(8)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.5/5 Şuna göre: 184 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kayak, Snowboard Çorabı

Kayak ve snowboard yaparken hareket etmek ve yönünüzü belirlemek için en çok ayaklarınızı kullanırsınız. Bu nedenle ayaklarınızın konforu oldukça önemlidir. En iyi kayak botlarına da sahip olsanız, termal çorabınız olmadığında ayaklarınız için yeterli korumayı ve ısıyı sağlayamayabilirsiniz. Bu nedenle, nem ve teri dışarı atan, sıcaklığı koruyan ve konfor sağlayan kayak çoraplarına sahip olmanız oldukça önemlidir. Kayak ve snowboard gibi kış sporlarına dair ihtiyacınız olabilecek tüm ürünlere Decathlon üzerinden kolayca ulaşabilir ve eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Kayak & Snowboard Çorabı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kayak çorapları, kayak ve snowboard gibi kış sporları esnasında ayaklarınızı soğuktan korumak üzere tasarlanmıştır. Bu sporlar soğuk kış günlerinde yapıldığı için vücutta terleme olmayacağına dair yanlış inanışlar bulunur. Kayak ve snowboard gibi kış sporlarını yaparken pamuklu bir çorap tercih ederseniz, vücudunuzun ürettiği ter ve ıslaklık, pamuklu kumaş tarafından emilir. Çorapta kalan nemli ve ıslak yapı ayaklarınızı rahatsız eder ve donma riski oluşturabilir. Donma riskine karşı özel olarak üretilmiş termal çorap, nefes alabilir yapısı sayesinde ayaklarınızı terletmez. Kayak çorabı olarak da bilinen termal çorap, kayak ve snowboard sporlarında kullanılmak üzere üretilmiştir. Tek kat bir kayak çorabı ile üç katlı pamuk çorabın sağlayacağı ısı ve korumadan daha fazlasını elde edebilirsiniz. Öte yandan tek kat çorap rahatlığı ile sporunuzun tadını çıkarabilirsiniz. Termal çorapla aynı amaçla üretilen kayak & snowboard eldiveni ile de ellerinizin terlemesini engelleyebilir ve donma riskine karşı koruma sağlayabilirsiniz.

Kayak & Snowboard Çorabı Özellikleri Nelerdir?

Kayak ve snowboard gibi kış sporları ile ilgileniyorsanız, tercih ettiğiniz kıyafetlerin nefes alabilir yapıda olması önemlidir. Gün boyu bot veya ayakkabı içerisinde bulunan ayaklarınız için nefes alabilir kumaştan üretilen çorapları tercih edebilirsiniz. Kayak ve snowboard çorabı, sahip olduğu yalıtım özelliği ile ayağınızda oluşan nemi ayaklardan uzaklaştırarak sabit vücut sıcaklığınızı korur. Snowboard çorabı ve kayak çorapları ayağa kar ve soğuk girmesini önleme amacı ile genellikle uzun olarak üretilir. Kendinize bir kayak ve snowboard çantası oluşturmayı planlıyorsanız içerisinde kayak çorabı, kayak eldiveni, kayak montu, kayak pantolonu ve kar maskesi gibi sizi soğuktan koruyacak ürünleri bulundurabilirsiniz.

Kayak & Snowboard Çorabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelişen teknoloji sayesinde kayak, snowboard çorabı modelleri nefes alabilirlik ve ayağı ısıtma konusunda oldukça geliştirildi. Kayak, snowboard çorabı alırken çorabın ayağınıza tam olarak oturması önemlidir. Ayağa büyük gelen bir çorabın ayakta üşüme ve donmaya sebep olabileceği gibi, ayağı sıkan bir çorabın da kan dolaşımını engelleyebileceği bir gerçektir. Soğuk ve karlı havalarda kullanacağınız çorabın uzun ve doğru kalınlıkta olması önemli unsurlardandır.

Decathlon'un sahip olduğu tüm kayak çorapları ayaklarda gerekli ısı yalıtımını sağlamak için tasarlanmıştır. Kalınlık oranı, kayak çoraplarında soğuğa karşı direnç göstergesi değildir. Aynı yalıtıma sahip farklı kalınlıklarda kayak çorapları üretilir. Bunun nedeni, kayak çoraplarının farklı hava sıcaklıklarında giyilebilmesini sağlamaktır. Hafif kalınlıkta üretilen kayak çorabını sıcak günlerde kullanabilirken daha kalın çorapları kış sporlarını gerçekleştirirken değerlendirebilirsiniz.

Kayak & Snowboard Çorabı Nasıl Yıkanmalıdır?

Snowboard çorabı, yalıtım özelliği ile ayaklarınızda oluşan ter ve nemi çorabın dışına uzaklaştırdığı için uzun süre koku problemi yaşamazsınız. Bununla birlikte, termal çorabınızın yalıtım özelliğini korumak için gün sonu çorabınızı en doğru şekilde temizlemeniz gerekir. Termal çorap temizliği için ürünün kullanma talimatına göz atabilirsiniz.

Decathlon kayak çorabı hem çamaşır makinesinde hem de elde yıkanabilir özelliğe sahiptir. Çamaşır makinesinde yıkamayı tercih ediyorsanız, çorabınızın temizliği için 30 derece yeterlidir. Çorabınızı elde yıkamanız gerekiyorsa ılık su ve hafif deterjan işinizi görecektir. Yıkama esnasında çamaşır suyu gibi renk açıcı deterjanlar kullanmanız çorabın yapısını bozabilir. Yıkama sonrası çorabı kurutma makinesi yerine bir havlu üzerine sererek kurutabilirsiniz. Bu talimatlar ile kayak ve snowboard gibi kış sporları için kullandığınız termal çorabınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Kış sporlarınız için gerekli tüm ekipmanlara size özel kampanyalı fiyatlarla ulaşmak için hemen Decathlon’u ziyaret edebilirsiniz.