Kayak Tulumları

Kayak Tulumları & Kar Tulumları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre
Fiyat

En yüksek fiyat en düşük fiyattan küçük olamaz.

4.7/5 Şuna göre: 51 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kayak Tulumları

Kayak, birçok kişinin kış aylarında hobi amaçlı yapmış olduğu bir spor dalıdır. Hem spor yapmak için de hem de eğlenmek için yapılan kayak, tercih edilen kış tatilinden biridir. Kayak yalnızca yetişkinlerin değil, çocukların da çok eğlendiği bir spordur. Çocuklar, küçük yaşlarından itibaren kayak yapmayı öğrenebilir. Çocukların kayak yapabileceği uygun pist alanları mevcuttur. Bu alanlarda spor yapan çocuklar kaliteli zaman geçirir ve doğayı sevmeye başlar. Kayağın yapıldığı alanlarda rüzgâr ve hava şartları olumsuz olabilir. Bu hava olaylarının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için ise kayak tulumu ve kayak eldiveni tercih edilir.

Kayak kıyafeti olarak da bilinen bu tulumların içerisindeki parçalar, kayak yaparken dış etkenlerden korunmanızı sağlar. Ayrıca bu kıyafetler, rahat hareket edebilme imkânı sunduğu için de kaza risklerini azaltabilir. Kayak elbise takımı ya da tulumlar hem yetişkinler hem de çocuklar için üretilir. Çocuklar için üretilen tulumlar, yetişkin tulumlarından ayrı kategoridedir. İçerisinde bulundurduğu parça ve ebat yönünden farklı olan çocuk tulumlarını inceleyebilirsiniz.

Kayak Tulumu Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kayak, hobi olarak ya da profesyonel olarak yapılsa da spor sırasında uygun giysileri tercih etmek çok önemlidir. Yetişkinler ve çocuklar için farklı ebat ve tasarımlarda kayak tulumları mevcuttur. Çocuk kayak tulumu modelleri de ebat ve tasarım konusunda farklılık gösterebilir. Genellikle giysi takımı şeklinde satılan modellerin yanında tek parçadan oluşan modeller de mevcuttur. Bu kayak tulumları arasından seçim yapmadan önce istediğiniz modeli belirleyebilirsiniz. Hem kız hem de erkek çocukların rahatlıkla kullanabileceği kayak tulumları birçok farklı renk seçeneği ile dikkat çeker.

Çocuk tulumları yalnızca kayak yaparken değil, pistte kaymayı keşfeden çocuklar için de tercih edilebilir. Bu ürünlerin seçimlerinde ise bazı özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Örneğin, tulumların hem kuru hem de sıcak tutma özelliğinde olması son derece önemlidir. Sıcak tutan ve su geçirmeyen bu ürünler, karda oynamayı seven çocuklar için de satın alınabilir. Tulumları seçerken nefes alabilir özellikte olanları tercih ederek çocuğunuzun terinin dışarı atılmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuk Kayak Tulumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk kar tulumu seçerken dikkat etmeniz ve göz önünde bulundurmanız gereken bazı durumlar mevcuttur. Bu durumlara dikkat edildiğinde çocuğunuzun vücuduna en uygun olan kayak tulumuna ulaşabilirsiniz.

İlk olarak, çocuğunuzun bedenine ve yaşına dikkat etmelisiniz. Koleksiyonda yer alan modeller, çocukların yaş gruplarına göre belirlenmiştir.

Ürünün bedenine karar verdikten sonra ise renk seçeneklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Mavi, kırmızı, mercan rengi gibi seçenekleri arasından çocuğunuzun en sevdiği rengi tercih edebilirsiniz.

Renk seçiminden sonra ise ürünlerin bazı önemli özelliklerini incelemelisiniz. Örneğin, su geçirmez özellikte olan ürünler son derece kullanışlı ve işlevseldir. Su geçirmez özellikte olan tulumlarla çocuklar hem kayak yapabilir hem de karda oynayabilir.

Bebek kar tulumu seçerken ise ürünlerin kaç aylık bebeklere hitap ettiğini göz önünde bulundurabilirsiniz. Bebek tulumları 12 aylık ve üzeri bebeklerin kullanımına uygundur. Bu ürünler, sıcak tutar özellikte olduğu için de kara ve soğuğa karşı bebeğinizin vücudunu korur.

Bebek tulumlarını satın almadan önce de su geçirmezlik, nefes alabilirlik ve ısı yalıtımlı özelliğinde olan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

En Rahat Kayak Tulumu Modelleri Decathlon’da!

Çocuklar ve bebekler için üretilen kar tulumu modelleri rahatlığı ve kullanışlılığı ile dikkat çeken ürünlerdir. Çocukların vücuduna rahat bir şekilde uyum sağlayabilen bu ürünler, rüzgâr ve su geçirmez özelliktedir. Bu sayede çocuklarınız karda oynarken ya da kayak yaparken üşümez. Çocuklar, yetişkinlerden daha hassas bir bünyeye sahip olduğu için de ürünleri satın alırken teknik özellikleri göz önüne alınabilir. Kayak tulumları, geniş bir açıklığa sahip olduğu için hem çocuklara hem de bebeklere rahat bir şekilde giydirilebilir. Kullanım kolaylığı sunan bu ürünler, vücudu sıkmaz ve rahat hareket edebilme imkânı sunar.

Ürünler rahat olduğu kadar şık ve gösterişlidir. Ayrıca ek olarak bu tulumlar kişiselleştirme özelliğine de sahiptir. Böylece iç taraftaki etiket kısmına çocuğunuzun ismini de yazdırabilirsiniz. Siz de çocuklarınızın karda eğlenirken üşümemesini istiyorsanız avantajlı fiyat seçeneklerine sahip olan kar tulumu, kayak çorabı ve kar maskesimodellerinden beğendiğinizi sepetinize ekleyebilirsiniz.