Stand Up Paddle Boardları

SUP BOARDLARI & ŞİŞME SÖRF TAHTASI

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.7/5 Şuna göre: 26 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

SUP Boardları

SUP olarak da bilinen stand-up paddle boarding, en sevilen su sporlarından biridir. Şişirilmiş hafif sörf tahtaları ve kürek yardımı ile yapılan bu spor, kıyı şeritleri, nehirler ve göller için idealdir. Sörf yapılmasına izin veren ve ayakta kullanılan sup board çeşitleri seviyelere göre farklı boyutlara sahiptir. Şişme sörf tahtası olarak bilinen bu ürünler, denge sağlanarak su üzerinde rahatlıkla ilerlenmesini sağlar. Kürek, halat ve güvenlik önlemleri için birçok aksesuar bulunur.

SUP Board Nedir?

Dayanıklılık, üstün kontrol ve taşıma kolaylığı için dura-tec yapısı ile öne çıkan şişme sörf tahtası modelleri, klasik sert yapılı boardlara göre daha hafif ve konforlu taşıma sunan alternatiflerdir. Kürek yardımı ile kullanılan sup boardları şişirme pompaları ile kısa sürede kullanıma hazır hale getirebilir, güvenilir valfleri aracılığı ile kapatarak sörfe başlayabilirsiniz. Sert sörf tahtaları kadar çok yönlü kullanılabilen Decathlon SUP board modelleri yeni başlayanlar, çocuklar ve profesyoneller için birçok model sunar. Gelişen teknolojilerle birlikte dayanıklılığı artırılan bu boardlar, çeşitli renk ve desenleri ile suyun ve güneşin tadını çıkarmanıza yardımcı olur.

Sup Board Çeşitleri

Ayakta kürek tahtası (SUP), üzerinde durup bir kürek kullanarak manevra yapabileceğiniz sörf tahtasına benzer büyük bir tahtadır. Su üzerinde özgürce hareket edebileceğiniz bu tahtalar ile SUP yoga gibi fitness, yarış ve hatta gece turları için kullanabilirsiniz. Sert ve şişirilebilen iki çeşit paddle board bulunur. Bunlar:

  • Sert sörf tahtası: Bu SUP modelleri, yaygın olarak epoksi ve fiberglas ile sarılmış bir köpük çekirdekten ya da karbon fiberden ve plastikten yapılır. Katı SUP'lar en iyi performansı ve kararlılığı sunar, ancak çok fazla yer kaplarlar.
  • Şişirilebilir sörf tahtası: Bu modeller, köpük çekirdek yerine yüzdürme ve stabilite sağlamak için havayı kullanır. Masif tahtalardan daha yumuşak olsalar da uygun şekilde şişirildiklerinde oldukça dayanıklıdırlar. Şişirilebilir SUP board modelleri, sıradan kürekçiler veya tahtalarını saklamak için sınırlı alana sahip olanlar için idealdir.

SUP Board Boyutları Nelerdir?

Kilonuz ve yapmayı düşündüğünüz SUP tipi, sizin için doğru şişme SUP board boyutunu belirler.

  • Kısa (10 inç altı): Sörf için daha fazla manevra kabiliyeti ve çocuklar için harika bir seçimdir.
  • Orta (10-12 inç): Günlük kullanım ve yoga için tercih edilen SUP boardları kapsar.
  • Uzun (12 inç üzeri): Bu boydaki boardlar daha hızlı ve daha düz oldukları için yarış veya tur için idealdir.
  • SUP genişliği genellikle 25 inç ile 36 inç arasında değişir. Geniş tahtalar yetişkinler için uygundur. Daha dar bir tahtalar ise hıza odaklanan kürekçiler için daha kullanışlıdır. Çünkü SUP board su ile ne kadar az temas ederse daha fazla sürat ve daha rahat manevra yapabilirsiniz.

Ağırlık söz konusu olduğunda ise 60-80 kg kullanıcılar için tasarlanan şişme sörf tahtaları başlangıç seviyesi ve kısa bir zaman aralığında sörf yapmak isteyenler için tasarlanmıştır. 60 kg ve altı kullanıcılar için tasarlanan SUP board boyutları ise çocuklar için idealdir. Gezinti yapılabilen bu tahtaları küçük dalgaları aşmak için de kullanabilirsiniz. Öte yandan daha büyük kapasiteli ve geniş yüzeye sahip şişme sörf tahtası modelleri iki kullanıcıya kadar izin verebilir. Bu tür modellerle su üzerinde gezinti yaparak keyifli zaman geçirebilir, endişe etmeden tüm eşyalarınızı yanınıza alabilirsiniz.

Sup Board Fiyatları

Dropstitch & PVC yapı ile öne çıkan Decathlon SUP board modelleri kısa sürede şişirilebilme performansı sunar. 7 ila 15 kg ağırlığına sahip şişme sörf tahtaları fiyat açısından da oldukça bütçe dostu aralıklara sahiptir. Uzun yıllar kullanım ömrü vadeden SUP boardlar darbe dayanıklılıkları, eşya taşıma bölmeleri ve 230 kg'a kadar ulaşan yük taşıma kapasiteleri ile SUP boarding aktivitesini eğlenceli ve güvenli hale getirir. Decathlon'da kullanıcıların beğenisine sunulan SUP board fiyatları bu aktiviteyi ulaşılabilir kılar. Bütçe dostu şişme sörf tahtası fiyatları ve çeşitli boyutları sayesinde size en uygun board modelini seçerek su üzerinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.