Yemek Çantaları ve Kapları

Yemek Çantası ve Yemek Kabı

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.5/5 Şuna göre: 93 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kamp Malzemeleri ve Kamp Ekipmanları Decathlon

Keyifli bir hafta sonu veya uzun bir planlama sonucu karar verdiğiniz kamp planınızın hazırlık zamanı geldi. Kamp yerine karar vermek kadar kamp yaparken yanınızda bulunması gereken tüm malzemelerin listesini oluşturmak da zorlayıcı olabilir. Kamp tatilinizde sahip olmanız gereken ekipmanları ve kamp mutfak ekipmanlarının listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Kampa gidecekken kamp için gerekli malzemeler listemize kesinlikle göz atmanızı öneririz. Kamp için ihtiyacınız olacak her şeyi decathlon kamp malzemeleri bölümünden temin edebilirsiniz.

Bu malzemelerin büyük bir kısmını da pikniğe giden müşterilerimiz de piknik malzemeleri olarak kullanmaktadırlar. Güncel kamp malzemeleri fiyatları hakkında decathlon sitesine veya mağazalarımıza göz atmayı unutmayın.

Kamp Ekipmanları ve Aksesuarları

Günlük yaşamın koşuşturmasından ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için çok iyi bir fırsat olan kamp etkinlikleri, doğayla daha içten bağlar kurmanızı imkân tanır. Doğayla iç içe olmak fiziksel ve zihinsel olarak size fayda sağlar ve daha dinç hissetmenizi kolaylaştırır. Size birçok açıdan iyi gelecek bir kamp etkinliği gerçekleştirmenin en temel yolu, doğru kamp ekipmanları seçmekten geçer. Nitekim kamp ekipmanları listesi hazırlamak da bu sürecin ilk adımlarından biridir.

Kamp Ekipmanları Nelerdir?

Doğadaki huzuru bulmak için gittiğiniz kamp etkinliklerinde dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus vardır. Kamp deneyiminin kalitesini artırmak için herhangi bir ekipmanı yanınıza almayı unutmamanız gerekir. Birçok farklı kategoride değerlendirmenin mümkün olduğu kamp malzemeleri, temel olarak altı farklı grupta incelenebilir.

Kamp Çadırı

Önemli bir kamp ekipmanı olan kamp çadırı satın alırken ürünün kullanım kapasitesi ve ağırlığı göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin iki kişilik bir çadırın ağırlığı iki kilogramı geçmemelidir. Bir diğer önemli husus da hafif çadırların materyal kalitesidir. Zira olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı materyalden üretilen kamp çadırlarını kullanmanız önerilir.

Sırt Çantaları

Kamp yükünü hafif tutmak oldukça önemlidir. Bu nedenle hem tüm ekipmanlarınızı sığdırabileceğiniz hem de hafif çanta modelleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Kampçıların ihtiyaçlarına göre tasarlanan kamp çantası çeşitleri işinizi kolaylaştırır.

Şişme veya Köpük Mat

Açık havada veya çadırda mat kullanımı konforu artırır. Zeminin size rahatsızlık vermesini engeller ve yerden gelen soğuk havayı keser. Bu ürün şişme veya köpük mat olmak üzere ikiye ayrılır..

Şişme mat uzun süreli kullanımlar için büyük konfor sağlarken açık hücreli ve kapalı hücreli olarak iki farklı türü bulunan köpük mat daha hafiftir. Su teması açık hücreli köpük matın ömrünü kısaltır, kapalı hücreli köpük matlarsa oldukça sert yapıdadır

Uyku Tulumu ve Kamp Tulumu ı

Sentetik dolgulu ve kaz tüyü dolgulu olmak üzere ikiye ayrılan uyku tulumları kampların vazgeçilmezidir. Uyurken üşümemenizi sağlayan ve sizi dış etkilerden koruyan bu ekipmanın seçiminde kamp yapacağınız mevsim şartları önemli rol oynar. Sentetik dolgulu modeller daha ağırdır ve çantanızda daha çok yer kaplar, kaz tüyü dolgulu modeller daha hafiftir ancak daha yüksek fiyatlıdır.

Kamp Mutfağı Malzemeleri

Kamptaki yaşam şartlarını iyileştirmek için oldukça önemli olan kamp mutfağı malzemeleri arasında kamp ocağı, tencere, çatal, bıçak, kaşık, bardak, tabak, çaydanlık ve saklama kapları yer alır.

Elektrikle Çalışan Malzemeler

Kafa lambası ve şarj bataryası bu grupta bulunur. Işığa ihtiyaç duyduğunuz anlarda kafa lambası işlerinizi halletmenizde size yardımcı olur. Kamp süresi boyunca yanınızda şarj bataryası da bulundurmanız gerekebilir.

Kamp Ekipmanları Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Kamp ekipmanları satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus materyal kalitesidir. Uzun süreli kullanım imkânı sunan, işlevsel ve dayanıklı ürünler tercih etmeniz tavsiye edilir. Ayrıca yapacağınız kamp türüne göre de ekipman satın almanız son derece önemlidir. Yine taşımanız gereken ağırlığı minimum seviyede tutacak ekipmanlar, hareket kabiliyetini artırarak kamp süresi boyunca daha rahat hissetmenize yardımcı olur.

Kamp Ekipmanları Nerede Satılır?

En uygun fiyat ve kalitedeki kamp ekipmanlarını Decathlon'un internet sitesini ziyaret ederek satın alabilirsiniz. Bütçe ve kullanıcı dostu fiyat anlayışıyla yanınızda olan Decathlon, üst seviyede alışveriş deneyimi vadeder. Decathlon kamp malzemeleri çevrimiçi alışverişin tüm ayrıcalıklarını sizlere sunar.

Kamp Ekipmanları Listesi Nasıl Yapılır?

Kamp ekipmanları listesi yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk husus kampa gideceğiniz mevsim şartlarıdır. Ayrıca kampın süresi de ekipman listesinde yer alacak malzemeleri etkiler. Yine kampa kaç kişiyle gidileceği de kullanılacak çadır modelini belirleyen önemli etkenler arasındadır. Buna ek olarak kamp ekipmanları listesi hazırlarken mümkün mertebe en hafif ve işlevsel malzemeler tercih edilmelidir.

Kamp Ekipmanları Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kamp malzemeleri Decathlon üzerinden temin edilebilir ve kamp ekipmanları fiyatları belirlenirken materyallerin kalitesi göz önüne alınır. Ayrıca yine materyal kalitesine göre değişen ağırlık ve işlevsellik gibi hususlar da kamp ekipmanlarının fiyatlarını belirleyen faktörler arasındadır.

BİR KAMPSEVERİN SAHİP OLMASI GEREKEN UYGUN KAMP MALZEMELERİ DECATHLON

İhtiyaç kamp için oldukça seçeneklidir. İhtiyacınız olan ve yanınızda bulundurmanız gereken kamp Kamp malzemeleri listesi ve kamp ekipmanları hakkında bilgi edinmek için aşağıda sizin için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeye, yapacağınız kamp türü ve ihtiyacınıza göre kamp alanları hakkında daha çok bilgiye Decathlon Blog üzerinden ulaşabilirsiniz.

1- Çadır: Kamp çadırları, herkes tarafından tercih edilen en yaygın kamp malzemesi olur. Çadır kamp malzemeleri arasında çadır zemin matı, kazığı ve tamir kiti gibi direkt çadır kurulumu ve ortaya çıkabilecek sorunların engellenmesine yarayan bu malzemeler kamp için olmazsa olmazlardan. Modern çadırlarda kazık ve ipe ihtiyaç duyamayabilirsiniz ama unutmayın ki çadırınız belli bir süre eviniz olacak ve bu nedenle çadır seçimini doğru yapmak kamptan alacağınız keyfi doğrudan etkileyecek.

Çadırlar tek katlı ve çift katlı olmak üzere ikiye ayrılır. Tek katlı çadırlarda su buharı dışarı rahat bir şekilde çıkamadığı için çadır içindeki havanın nemli ve sıcak olmasına neden olur. Bu nedenle günümüzde kullanılan ve tercih edilen çadırlar genellikle çift katlı olur. Çift katlı çadır, içte nefes olan bir katman ve dış tentede sizi su ve rüzgardan koruyan bir katmana sahip olarak dizayn edilir.

Çadırınızı olası delinme ve ezilmelerden korumak için çadır onarım yamasını muhakkak yanınıza almalısınız. Çadır seçimi yaparken kamp yapmayı planladığınız mevsimi göz önünde bulundurarak yanınıza mevsimsel uygun olan kamp ürünleri, kamp gereçleri ve kamp aletleri almalısınız.

2- Decathlon kamp Çantası: En az çadır kadar önemi olan kamp çantası konforlu bir kullanım sağlarken, kamp için kullanılacak tüm malzemeleri muhafaza edebilir olmalı. Kamp çantası seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar ise: çantanızın omurga sağlığınızı koruyabilmesi için destekli olması, ayarlanabilir kayış ve tokların bulunması, içindeki malzemenin yükünü taşıyabilecek sağlamlığa sahip olması, hacim olarak esneyebilir özelliğinin bulunması, kullanılacağı yer ve mevsime göre özel üretilmiş olması gerekir.

3- Mat ve Uyku Tulumu: Aynı çadır gibi mevsime göre seçim yapılması gerekilen uyku tulumlarının üzerinde yer alan derece aralığını referans alarak seçim yapabilirsiniz. Yaz ve kış aylarında değişen hava koşullarına uygun seçimler, kişiyi soğuk ve sıcaktan korumaya yarar. Uyku tulumunun derecesi kadar taşınabilirlik açısından kompakt, hafif olması gerekir.

İçine sığmakta sorun yaşayacağınız bir tulumu seçmek kamp tatilinizi olumsuz etkileyeceğinden boyunuza uygun seçim yapmalısınız. Boyunuzdan uzun seçim yaparsanız tulumun içine fazla hava dolacaktır ki bu da sizin daha fazla üşümenize neden olabilir.

Uyku tulumu kadar çadırın içinde kullanabileceğiniz matlar da çok önemlidir. Birçok seçeceği mevcut olan bu matlar, ince köpük plastik malzemeden üretilir. Bu nedenle kamp yapacağınız alanı seçerken taşlık ve engeli olmamasına dikkat etmeniz gerekir.

Şişme matlar, yerden yüksekliği nedeniyle yer yüzeyindeki sorunlu yapıyı hissetmenizi engeller fakat sivri cisimlerin bulunduğu bir alana yerleştirildiğinde patlama ihtimali artabilir. Bu nedenle zemin seçimi oldukça önem kazanır

4- Açılabilir Masa ve Sandalyeler: Masa ve sandalye kullanımı ile kamp tatilinizi konforlu bir hale getirebilirsiniz. Sandalyede yer alan bardak bölmesi ile gün batımını sererek içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.

5- Işıldak ve Kafa Lambası / feneri : Çadır içinde veya çadır dışında kullanılan kamp lambası, gece işinizi çok kolaylaştıracaktır. Lambayı seçerken güç, pil ömrü, kullanım kolaylığı, su geçirmezlik özelliğinin olup olmamasına dikkat etmeniz önerilir. Kafa lambası ise ellerinizin boş kalmasına neden olduğu için diğer işlerinizi hızlıca yapabilirsiniz. Lamba için yedek pil almayı ihmal etmemelisiniz.

6- İlk Yardım Seti: Olası yaralanma ve böcek ısırıkları tedavi edebilmeniz için oksijenli su, yara bandı, sargı bezi, pamuk, antiseptik mendil gibi malzemeler edinmelisiniz. İlk yardım battaniyesilerinde 2 farklı özellik ve 2 farklı yüzey bir aradadır.

Bu battaniye ile donma ve aşırı neme maruz kalmazsınız. Altın rengi olan kısım ısıyı hapsederek vücut ısınızın düşmesini engeller ve hipotermi oluşumuna karşı savaşır. Gümüş yüzey ise vücut ısısının dengeli bir şekilde serin kalmasına neden olur.

7- Dürbün: Kamp yaparken doğanın tüm güzelliklerini gözlemeyebilmeniz için kullanılan dürbün ile objeleri on iki kat büyük görebilirsiniz.

1- Termos veya Matara: Termoslar sayesinde içeceğinizi veya yemekleriniz muhafaza edebilirsiniz. Genellikle tek seferde açılan vidalı yapısı ile kullanım kolaylığı sağlar. Isı yalıtımını sağlamak için kılıf kullanabilirsiniz.

2- Kamp Ocağı: Yemeklerinizi hazırlamanız için önemli bir yardımcıdır. Çevre tahribatına neden olmadığı için çevre dostu olan decathlon kamp ocağı, kullanım kolaylığı ile hızlıca yemek hazırlamanıza yardımcı olur. Kamp ocağı, decathlon mağazalarından satın alabilecekken decathlon online sitesi üzerinden alamayacağınız tek ürünümüzdür. Güvenlik gereği bu ürünü kargoya vermemekteyiz.

3- Pişirme Seti, Kamp Tenceresi : Bu set ile yemeklerinizi sağlıklı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Taşımaya uygun bir şekilde dizayn edilmiş olan tencere ve tavaların saplarının katlanabilmesi ve hafif malzemelerden yapılıyor olması kamp tatilinizde doyurucu yemekler hazırlamanıza yardımcı olur.

4- Konserveler: Pratik kullanımı ve hızlı yemeklerin kahramanı konserveler, taşınabilirlik ve muhafaza acısında kolaylık sağlar. Konservelerinizi rahatlıkla açmak için bir konserve açacağını edinmeniz tavsiye edilir.

5- Soğutucular: Buz kalıplarına ihtiyaç duyamadan yiyeceklerinizi soğutucularda yedi saate kadar muhafaza edebilirsiniz. Yer kaplamama özelliği ve taşıma kolaylığı ile soğutucular , kamp mutfağınızın en önemli yardımcı olacaktır.

6- Yemeğiniz servis edebilmeniz için tabak, çatal ve kaşık setini satın alabilirsiniz. Ayrıca, kamp çaydanlığı ile sıcak suya da rahatlıkla erişebilirsiniz.

7- Kamp mutfak malzemelerinin seçimi kadar temizliği ve muhafazası da önemlidir. Bu nedenle deterjan, sünger, yıkama için bir kap, kağıt havlu gibi malzemelerin kamp listenize eklemeyi ihmal etmeyin.Kamp yapmanın en büyük amaçlarından biri doğa ile buluşmak ve farklı bir deneyim elde etmektir. Kamp malzemelerinin seçimi, yapacağınız bu tatilin kalitesini direkt etkileyen faktörlerden olması nedeniyle her türlü koşulu ve ihtimali gözetmek gerekir.

Kamp yaparken her mevsimde farklı keyif ve deneyim elde edebilirsiniz. Kamp tatilini keyifli ve konforlu bir hale getirmek için Decathlon kamp ekipman listesi ve mutfak kamp malzeme listesi size bir rehber olacaktır. Huzur ve konfor içinde doğa ile baş başa zaman geçirmek istenlerdenseniz, bu listedeki ekipmanları edinerek kamp tatilinin tadını çıkarabilirsiniz.