Tente ve Gölgelikler

Tente ve Gölgelikler

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.3/5 Şuna göre: 213 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Tente ve Gölgelik

Outdoor etkinliklere katılanlar, doğada uzun süre vakit geçirenler ve yaz kış kamp yapmayı sevenler için hayatı kolaylaştıran pek çok aksesuar vardır. Bu aksesuarların başında, özellikle yazın kamp yapan ya da uzun yürüyüşlere çıkanlar için olmazsa olmaz olan tente ve gölgelikler gelir.

Kamp ve yürüyüş sürecini çok daha konforlu ve keyifli kılan tente ve gölgelikler, güneşlik görevi görüp sadece güneşten korumakla kalmaz, yoğun yağışlara karşı da etkili bir koruma sunar.

Tente Nedir ve Ne İşe Yarar ?

Eğer siz de dört mevsim etkinliklere katılıyor ya da doğada uzun yürüyüşlere çıkıyorsanız, çadırınızın yanında kaliteli bir çadır tentesi veya decathlon gölgelik çadır bulundurmanızda fayda var. %100 polyester olan kamp tentesi; plajda, kampta, gezilerde ve piknikte adeta güneşlik tente görevi sağlayarak güneşten ya da kamp yağmur tentesi görevi sağlayarak yağmurdan korunmak amacıyla kullanabileceğiniz son derece hafif ve etkili bir aksesuardır.

Outdoor aktiviteler esnasında dinlenmek amacıyla da kullanılan tenteler UV ışıklarına karşı koruma sağlar. Bunun yanı sıra, yoğun yağışlı günlerde yağmurdan korunmak amacıyla da kullanılabilir. Özel kumaşı ile öne çıkan kamp tente, aynı zamanda oldukça pratik bir üründür. Araçların bagajında ya da çantada rahatlıkla taşınan bu hafif aksesuarı her yere kolaylıkla götürmek mümkündür.

Tente modelleri çok amaçlı ürünler olarak da öne çıkar. Quechua gölgelik ve koruma amaçlı kullanıldıkları gibi yer örtüsü, piknik örtüsü ve mat şeklinde de kullanılabilir. Kullanıcılarına hem ekonomik hem de etkili bir çözüm sunan tente ve gölgelik modelleri ile kamp yapmak hiç olmadığı kadar kolay hale gelir.

Kamp Yaparken Gölgelik Kullanmanın Sağladığı Avantajlar

Kamp yapanların iyi bildiği üzere, kamp sürecinde hava sık sık değişebilir. Bir gün sıcak ve güneş, bir başka gün ise yoğun yağış kamp hayatını zorlaştırır. Bu durumda yanınızda hem güneşlik hem de gölgelik görevi görecek decathlon tente, decathlon branda ve decathlon kamp gölgeliği bulundurmanız işleri tamamen değiştirir.

Sıcaktan ya da yağıştan korunmak için kısa sürede kurabileceğiniz kamp gölgeliği ile çok daha keyifli ve rahat bir zaman geçirirsiniz. Kamp yaparken tente kullanmanın en büyük avantajlarından biri ısı azaltma özelliğidir.

Özel fresh and black kumaşa sahip tenteler öğle güneşinde hissedilen sıcaklığı azaltır. Bir diğer kritik özellik ise su geçirmeme özelliğidir. Rüzgar ve yağmurdan koruyan, su sızdırmaz dikişe ve kumaşa sahip tente ile kampta konfor sizinledir.

Aynı zamanda güneşe karşı da etkili olan güneşlik kumaşı, UV ışınlarına karşı SPF 50+ faktörlü bir koruma sağlar. Son derece hafif olan gölgelikler ile kampta ekstra eşya yükü sorunu da ortadan kalkmış olur.

Kamp Gölgeliği Özellikleri Ortalama 3 kilo ağırlığında olan tenteler, çadır üstü tente gibi arabada ve sırt çantasında rahatlıkla taşınır ve yer kaplamaz. İsteğe göre farklı boyutlarda olabilen gölgeliklerle geniş bir alanı korumak mümkündür. Üstelik takma ve çıkarma kolaylığı ile sadece birkaç dakika içerisinde kurulum yapılabilir.

Tenteyi germek için tek yapılması gereken direkleri dikmek ve gergi halatları ile tenteyi söz konusu alana yaymaktır. Doğa yürüyüşlerinde daha küçük olan kamp gölgelik decathlon ürünleri arasında da tercih edilebilir.

Küçük boy gölgeliklerle hava koşullarından korunmak mümkündür. Havalandırma sağlayan geniş ağızlığı, SPF 20 faktörlü koruma sağlayan kumaşı, çiseleyen yağmura karşı etkili ve katlanabilir tasarımıyla öne çıkan gölgelikler, rüzgara karşı da dirençlidir.

Doğada sık sık yürüyüşe çıkıyorsanız, yanınıza alacağınız kurulumu son derece basit ve hafif bir gölgelik ve güneşlik ile güneşten korunabilir, altında uzun süre hava koşullarından etkilenmeden dinlenebilirsiniz.

Uzun süreli kamp yapan kampçılar, duş alırken ya da giyinirken gözden uzakta olmak ve hava koşullarından etkilenmemek için üretilen pratik kamp duş kabinleri ile de konforlarını artırabilir. Güncel kamp tente fiyatları ve kamp gölgelik fiyatları hakkında bilgi edinmek için Decathlon'a göz atmayı unutmayın !