6 Kişilik Çadırlar

6 Kişilik Çadırlar

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.5/5 Şuna göre: 789 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

6 kişilik çadır

6 Kişilik Çadır

Arkadaşlarınızla veya ailenizle kamp yapmak, dışarıda birkaç gün geçirmenin en iyi yollarından biridir ve bu duruma iyi hazırlanmanız gerekir. Bu, önceden plan yapmanız ve tüm teçhizatı önceden hazırlamanız gerektiği anlamına gelir. Ancak, kamp çadırı ilk önce odaklanmanız gereken en önemli ekipmandır. Boyut, malzeme ve kullanım kolaylığı gibi özellikler önemli bir rol oynamaktadır. Kişi sayısına göre karar verebileceğiniz çadırlarda alan ve konfor oldukça önemlidir. Kalabalık ve günler süren outdoor aktiviteleri için ise 6 kişilik çadır modelleri idealdir. 6 kişilik çadırlar, tüm çadır modellerinde olduğu gibi havalandırma, su geçirmezlik seviyesi, güneş koruması, ısı yalıtımı, zemin desteği ve oda sayısı gibi farklı özelliklere sahiptir. Beklenmedik hava koşullarına hazırlıklı olmanız gerektiğinde daha farklı özelliklere sahip outdoor çadırları da bulabilirsiniz. Her markanın kendi geliştirdiği özel teknolojilerle donatılan çadırların ortak amacı ise tüm dış ortam aktivitelerinizi keyifli bir şekilde tamamlamanızdır.

6 Kişilik Çadırların Ortak Özellikleri Nelerdir?

6 kişilik çadırlar genellikle ayağa kalkabilecek kadar uzun, 4-5 kişinin rahatça uyuyabileceği kadar büyük ve genellikle küçük bir ön sundurma veya garaja sahiptir. Sundurmalar güneşli ve yağışlı havalarda kamp sandalyeleri ile keyif yapmak için ideal genişliktedir. 6 kişilik bir çadırın gerçek boyutu genellikle basketbol oyuncularını barındırabilecek 305cm x 305cm taban alanı ve 210 cm veya daha fazla yüksekliğe sahiptir. Ancak uyku kapasitesi ile konfor derecesi arasında fark vardır. Bazı modeller 6 kişinin uyuması için cömert bir alana sahipken bazı 6 kişilik çadırlar ise 4 yetişkin konfor derecesine sahip olabilir. Bu çadırlar küçük çocuklu aileler için uygun olsa da İhtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlı olarak 6 yetişkini ağırlayabilecek modelleri tercih etmeniz gerekebilir. Çadır tipine göre ise kubbeli 6 kişilik otomatik çadır, yetişkin bir çift ve birkaç çocuk için idealdir. 6 kişilik bir kabin çadırı ise yetişkin bir çift ve daha büyük çocuklar için rahat olmalıdır.

İyi bir zemin yalıtımı, su geçirmez bir dış katman, sıcak ve boğucu uykuyu önlemek için havalandırılmalı, ancak yağmur ve haşereleri dışarıda tutmak için kapalı ve file duvar, tente, oda ve ayrı bir giriş bölümü ya da salon ve depolama alanı için duvar cepleri gibi ortak çadır özellikleri mevcuttur. Kullanılacak mevsime göre farklı malzemelerden yapılır ve bu malzemeler genellikle su geçirmezlik seviyeleri olan polyester, karbon veya fiberglas çubuklar, su geçirmez fermuardır. Ortak özelliklerden bir diğer ise fiyatlarıdır. 6 kişilik çadır fiyatları malzeme kalitesi ve kaç mevsim kullanılabileceğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ancak hemen hemen tüm aile çadırları bütçe dostudur ve uzun yıllar dayanabilecek kaliteye sahiptir.

6 Kişilik Çadır Siparişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çadır siparişlerinde dikkat edilecek ilk nokta kişi sayısı ve yeterli alan olup olmadığıdır. İhtiyaçlarınıza uygun çadır boyutu belirlemek için bir kişinin ihtiyaç duyduğu ortalama alanı düşünebilirsiniz. Örneğin, uyku tulumlarının standart genişliği yaklaşık 60 santimetredir. Bu ölçüden yola çıkarak farklılık gösteren çadır tabanlarına göre rahat edebileceğiniz bir çadır bulabilirsiniz. Dikkate alınması gereken bir diğer ölçüm, tepe çadır yüksekliğidir. Ancak 6 kişilik çadırlar genellikle rahatça ayakta dolaşabileceğiniz bir tepe yüksekliğine sahiptir..

Çadırın içinde daha fazla insan, daha fazla havalandırma ihtiyacı anlamına gelir. Bunun için çadırın kapılarını, pencerelerini ve havalandırma deliklerini değerlendirmeniz gerekir. İdeal olarak 6 kişilik bir çadır yoğuşma oluşumunu önleyecek kadar iyi havalandırılmalıdır. Yoğuşma damlayabilir veya zeminde birikebilir. Bir diğer husus ise eşyalarınız için yeterli alan sağlamasıdır. Ön kısımda sırt çantanız ve ekipmanlarınız için bir koridor olması ihtiyaç duyabileceğiniz eşyalara kolay erişim sağlar.

Su geçirmezlik seviyesi ise zemin ve dış katman olarak ikiye ayrılır. Çadır tavanında 1500 mm standart yağmur, 3000 mm ise sağanak yağış için idealdir. Zeminde bu seviyeler baskı sebebiyle biraz daha artabilir. Ancak birkaç hafta ve yağışa bağlı olarak dayanıklı bir çadır zemini 2000 mm ila 3000 mm arası su yalıtımına sahip olmalıdır. Ayrıca 6 kişilik çadır fiyatı da dikkat etmeniz gereken başka bir noktadır. İhtiyaçlarınızı karşılayan, dayanıklı ve 6 kişilik kolay kurulum çadır ile outdoor aktivitelerinizi rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz..

Kamp çadırı fiyatları genişlik, yükseklik, su ve rüzgar yalıtımı, güneş koruması ve karartma oranını, eşya bölmesi ve pratik kuruluma göre değişen oldukça geniş aralığa sahiptir. Bu kriterlere göre değişen 6 kişilik çadır fiyatları en ucuz Decathlon sayesinde bulunabilir ve özelliklerine göre ideal bir çadır seçilebilir..