Termos

Termos

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Paslanmaz Çelik Termos - Mor - 0,8 L - MH500
5 Yıl Garanti
Paslanmaz Çelik Termos - Mor - 0,8 L - MH500
₺235
QUECHUA

Paslanmaz Çelik Termos - Mor - 0,8 L - MH500

(76)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.3/5 Şuna göre: 2414 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Decathlon Termos Modelleri

Geçmiş yıllarda termos ürünleri çok hantal ve büyük tasarımlarla sunuluyordu, ancak bugün kolaylıkla yanınızda taşıyabileceğiniz zarif çeşitleri bulmanız mümkün. Bu tarz ürünler arasında özellikle çelik termos çeşitleri bir hayli öne çıkıyor. Siz de böyle bir modele sahip almak istiyorsanız seçim yapmadan önce çelik termoslarla ilgili bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz. Decathlon’un titiz bir seçim sürecinin ardından sizlere sunduğu ürünleri avantajlı termos fiyatları ile sipariş verebilirsiniz.

Termos Fiyatı Ne Kadar?

Termos fiyatları en ucuz olarak 120₺'den başlayıp 265₺ arasında değişkenlik göstermektedir.

Termos Nasıl Temizlenmeli?

Termos temizliği oldukça kolay bir şekilde yapılır. Ancak uzun zamandır kullanılmayan ve içerisinde kurumuş kahve ya da çay kalıntılarının bulunduğu termosları temizlemek biraz daha uğraştırıcı olacaktır. Yine de her iki durumda da termosunuzu aynı yöntemle temizleyebilirsiniz.

Bazı termoslar bulaşık makinesinde yıkanabilir, ancak bunun için ürünün kullanım talimatını okumalı ve belirtilen adımları uygulamalısınız. Termos temizliğini standart bulaşık deterjanı ile yapabilir ya da karbonat kullanabilirsiniz.

Bu aşamada temizlik ürününde aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde durulama işlemi hem uzun sürecek hem de deterjan kalıntısı sağlığınıza zarar verecektir. Öncelikle termosu ılık su ile ıslatıp biberon fırçası ile fırçalayabilirsiniz.

Fırçalama işlemini süngerle de yapmak mümkün ancak süngeri termosun dip noktalarına ulaştırmakta zorlanabilirsiniz. İlk fırçalama işleminin ardından suyu dökerek deterjan ekleyebilir ve yine ılık su ile fırçalama işlemini sürdürebilirsiniz.

Tüm lekelere ulaştığınıza emin olduktan sonra duru su ile termosu birkaç kez çalkalayarak köpükten arındırmalısınız. Ardından deterjansız fırça ile son bir kez fırçalama işlemi yaparak kimyasal kalıntıları tamamen temizlemelisiniz. Bu aşamadan sonra fırçayı kullanmadan termosu ılık su ile birkaç kez çalkalayarak durulayabilirsiniz.

Çelik Termos Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Termos fiyatı belirlenirken ürünün içeriğinde kullanılan malzemelerin kalitesi dikkate alınır. Paslanmaz çelikten üretilen ve çift duvar yapısına sahip olan termoslar hem daha güvenli hem de sağlıklıdır. Bu yüzden önceliğiniz ürün fiyatı değil, sağlıklı içerik olmalıdır. Ürünlerin fiyatlarını belirleyen bir diğer unsur ise termosun sunduğu kapasitedir.

Termos modelleri 0,4 litre ile 1,5 litre arasında farklı boyutlarla üretilir. Ürünün kapasitesi arttıkça fiyat da aynı oranda değişiklik gösterir. Seçtiğiniz termosun güvenli kapak tasarımına sahip olması ve kapakta ekstra bir bardak sunması da yine fiyatlandırma açısından önemlidir.

Termos alışverişinizi Decathlon gibi güvenilir platformlardan gerçekleştirerek markaların orijinal ürünlerine sahip olabilirsiniz. Çünkü bu alanda güvenilir ürünler sunan markaların taklit ürünleri de piyasada bulunmakta. Bu gibi sahte termos çeşitleri hem doğru şekilde çalışmaz hem de sağlık üzerinde olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Termos Nedir ve Ne İşe Yarar?

Termoslar içecekleri sıcak ya da soğuk tutmak için çok uzun yıllardır üretilen ve yaygın olarak kullanılan ürünlerdir. Böyle bir ürüne sahip olduğunuzda içeceklerinizi dilediğiniz yere kolaylıkla taşıyabilir ve evinizde değilken kamp sandalyesi ile birlikte gittiğiniz sahillerde bile lezzetli bir kahve içmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Çay, kahve ya da soğuk içecekleri yanı sıra sıcak çorbanızı bile termos içerisinde taşıyabilirsiniz. Seyahat çantalarına koyduğunuz termoslarınızla özellikle soğuk kış günlerinde kendinizi hasta ya da yorgun hissederek iş gidiyorsanız çorbanızı yanınıza alabilir, içeceklerinizi uzun süre koruyabilir ve gün boyu sıcak çorba lezzetine ulaşabilirsiniz.

Termos Nasıl Çalışır?

Termoslar temelde bir şişe tasarımına benzer. Ancak bu şişenin içinde çift duvarlı özel bir bariyer sistemi bulunur.

Termosun üretim aşamasında bu iki duvar arasındaki boşluğa vakumlama uygulaması yapılır. Bu sayede termos içerisindeki sıvı dışarıdaki havadan en iyi şekilde yalıtılmış olur. Böylece termos içerisindeki içeceğin ısı derecesi uzun süre korunur.

Genellikle termosların bir ısıtma ve soğutma sistemine sahip olduğu gibi yanlış bir bilgi vardır. Ancak hiçbir termos böyle bir sisteme sahip değildir ve aynı termosla içeceğinizi sıcak ya da soğuk tutmanız mümkündür.

Termosun dış kaplamasında pek çok farklı materyal kullanılabilir. Ancak paslanmaz çelik ile kaplanan termoslar ilk günkü kalitesiyle çok daha uzun yıllar kullanılabilir. Çünkü paslanmaz çelik, termosu çizilmelere ve kırılmalara karşı ekstra dayanıklı hale getirir.

Decathlon tüm bu özelliklere sahip olan termosları sizlere titizlikle sunar. Güvenilir yöntemlerle üretilen ve size ulaşmadan önce pek çok teste tabi tutulan farklı renklerde termos modellerini oldukça ekonomik fiyatlarla hemen sipariş verebilirsiniz.

Detaylı bilgiyi internet sitemizde aynı zamanda mağazalarımızda öğrenebilir, en çok tercih edilen termos modellerini daha detaylı inceleyebilirsiniz.