Kamp Lambası, Kamp Feneri ve Piller

Kamp Lambası ve Kamp Feneri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Pil - 1 Adet
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Pil - 1 Adet
₺10
GP Pil - 1 Adet
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Kafa Lambası /Feneri Actik Core
Kafa Lambası /Feneri Actik Core
₺595
PETZL Kafa Lambası /Feneri Actik Core (1)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
PİL - 1 ADET - 3 VOLT
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
PİL - 1 ADET - 3 VOLT
₺10
GP PİL - 1 ADET - 3 VOLT
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
PİL - 1 ADET - 3 VOLT
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
PİL - 1 ADET - 3 VOLT
₺10
GP PİL - 1 ADET - 3 VOLT (1)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.6/5 Şuna göre: 1771 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

EL FENERİ, KAFA VE KAMP LAMBASI, PİL | DECATHLON

Kamp lambası çeşitleri içerisinde kafa feneri, el feneri ve ortam aydınlatmaya yarayan kamp lambaları sayılabilir. Her birinin kullanım alanı farklıdır, bu nedenle her biri kamp alanında konfor için olmazsa olmaz ekipmanlar arasındadır. Pilli, şarjlı veya dinamo ile çalışan fener çeşitleri yapılacak aktivitenin türüne göre tercih edilebilir.

Aydınlatma araçları arasından olan kafa feneri özellikle ellerinizin meşgul olacağı aktivitelerde önem kazanır. Örneğin; kamp yemeği pişirirken el feneri kullanmak olanaksızdır. Bu gibi durumlarda ortam aydınlatma feneri veya kafa feneri kullanılması gerekir.

Outdoor aktivitelerde yanınızda üç fener türünün de bulunmasında fayda vardır. Bu 3 model: kafa lambası, decathlon el feneri, decathlon çadır lambası olarak sıralayabiliriz.

Kafa Lambası Çeşitleri

Kafa lambası çeşitleri, kamp, trekking, dağcılık gibi aktivitelerde yoğun olarak ihtiyaç duyulan bir ekipmandır. Yapacağınız spor outdoor ve gece ise quechua lamba çok işinize yarayacaktır. Işığın gücü ve ulaşabileceği mesafenin uzaklığı kafa lambası seçerken dikkat edilmesi gereken kriterler arasındadır.

Özellikle trekking aktivitelerinde kullanılacak ise ürünün güçlü ışık verdiğinden ve uzak mesafeleri aydınlatabildiğinden emin olunmalıdır. 25 metreye kadar ulaşabilen güçlü kafa feneri seçenekleri Decathlon’dan temin edilebilir.

Kafa lambası çeşitlerinin pilli ve şarjlı modelleri bulunur. Pilli ürünlerde yanınıza yedek pil almayı ihmal etmezseniz, kullanım esnasında problem yaşama ihtimaliniz düşecektir. Sahip olduğunuz kafa lambası şarjlı bir model ise eğer camping alanı gibi elektriğe erişimi olan bir bölgede değilseniz yanınızda Powerbank bulundurmanız gerekir.

Kafa lambaları genellikle birden fazla ışık seçeneği ile tasarlanır. Bunlar kırmızı ışık, düşük ışık ve güçlü ışık seçenekleridir.

Daha az aydınlatma gerektiren durumlarda enerjiden tasarruf etmek için düşük ışık modunu tercih etmelisiniz. Kırmızı ışık ise özellikle acil durumlarda kullanım için gerekli bir özelliktir. Sinyal verme amacıyla kullanılabilir.

Aynı zamanda daha az enerji harcar, konuşurken karşınızdaki kişinin gözünü almaz. Sizin gözünüzün de karanlığa alışık kalmasını sağlar.

Son olarak kırmızı ışık özelliği, yaz kamplarında ışığa toplanan sivri sineklerin toplanmasına engel olur. Bu nedenle kafa lambası seçerken kırmızı ışık seçeneğinin bulunmasında büyük fayda var.

EL FENERİ ÇEŞİTLERİ

El fenerleri, fener lamba deyince ilk akla gelen fener çeşididir. Outdoor aktivitelerde kullanılan temel ekipmanlardan biridir ve el feneri fiyatları ürünün özelliklerine, performansına göre değişiklik gösterir. El feneri çeşitleri düşük veya yüksek ışık veren seçeneklerden oluşur.

Kamp feneri içinde bulunan parlaklık gücü lümen değeriyle ifade edilir. Örneğin; 50 lümende yani yüksek ışık gücünde çalışan bir fener ortalama 4 saat çalışırken, aynı feneri 25 lümende (daha düşük ışıkta) çalıştırdığınızda 9 saatlik bir performans gösterebilir. Bu nedenle fener satın alırken lümen gücüne ve çalışma sürelerine dikkat edilmesi gerekir.

El feneri seçiminde önemli bir diğer konu ise ürünün hafif ve kolay taşınabilir olmasıdır. Ergonomik açıdan kolay tutulan, avuca oturan ve kaymayan yapıda olması avantaj sağlar. Aynı zamanda askılı bir model olmasında fayda vardır ki çadırda tavana asarak kullanabilir, söndürdüğünüzde yürürken çantanıza veya belinize asabilirsiniz.

Özellikle çanta ile seyahat ediyorsanız, ürünün ağırlığı önemli bir etkendir. Doğa yürüyüşleri ve tırmanış aktivitelerinde çantadaki her bir ağırlık önem taşır ve büyük bir yük oluşturur. Bu nedenle olabildiğince hafif bir model seçmekte yarar vardır.

DİNAMO FENER ÇEŞİTLERİ

Dinamo sistemi ile çalışan fenerlere diğer adıyla kamp ışıldak da denmektedir. Decathlon ışıldak modelleriyle “pil bitti” veya “şarj bitti” gibi problemler yaşamadan kampın keyfini çıkartmak mümkündür. Dinamo sisteminde pil veya şarj bitse bile hareket ile enerji oluşturan bir mekanizma bulunur. Bu mekanizma sayesinde enerji kaynağı tükenen fenerde dinamo sistemi devreye girer ve fener çalışmaya devam eder.

Dinamo sistemini çalıştırmak için dinamo kolunu çevirerek enerji üretmeniz yeterlidir. Decathlon’da şarj edilebilir aynı zamanda da dinamo sistemi bulunan ortam aydınlatma fenerlerini edinebilirsiniz. Sadece dinamo sistemi ile çalışan el fenerleri ise, kolay ve pratik bir şekilde elinizin altında bulundurabileceğiniz hafif tasarımlara sahiptir. Outdoor faaliyetlerinizde güvenle kullanabileceğiniz, sizi yarı yolda bırakmayan fener çeşitleri Decathlon’da sizleri bekliyor.