Kamp Çadırı

Kamp Çadırı Fiyatları ve Çeşitleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
3 Kişilik Çadır Trek 500 Fresh & Black
İNOVASYON
3 Kişilik Çadır Trek 500 Fresh & Black
₺1.750
FORCLAZ 3 Kişilik Çadır Trek 500 Fresh & Black (2)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
2 Kişilik Çadır TREK 900 - Gri
2 Kişilik Çadır TREK 900 - Gri
₺1.750
FORCLAZ 2 Kişilik Çadır TREK 900 - Gri (3)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Gölgelik - 2 Kişilik - 2 Seconds XL Fresh
İNOVASYON
Gölgelik - 2 Kişilik - 2 Seconds XL Fresh
₺365
QUECHUA Gölgelik - 2 Kişilik - 2 Seconds XL Fresh (41)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
3 Kişilik Çadır 2 Seconds Fresh & Black XL
İNOVASYON
3 Kişilik Çadır 2 Seconds Fresh & Black XL
₺1.490
QUECHUA 3 Kişilik Çadır 2 Seconds Fresh & Black XL (53)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Gölgelik FRESH
İNOVASYON
Gölgelik FRESH
₺420
QUECHUA Gölgelik FRESH (28)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Gölgelik - FRESH XL
İNOVASYON
Gölgelik - FRESH XL
₺720
QUECHUA Gölgelik - FRESH XL (3)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.4/5 Şuna göre: 1888 Çevrimiçi ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kamp Çadırları ve Decathlon Çadırlar

Outdoor etkinliklerin pek çoğunda kullanım alanına sahip olan çadırlar, sizleri doğa koşulları içerisinde güvenli bir barınma imkânı yaratmak için üretilirler. Klasik veya otomatik kurulumlu gibi çeşitleri bulunduğu gibi doğadaki şartlara dayanıklılığı ve kapasitesi açısından da birçok çeşitlilik gösterir. Decathlon geniş ürün yelpazesiyle bir çadırdan tüm beklentilerinizi karşılar.

Kamp Çadırı Nasıl Kurulur?

Kamp çadırı kurmak için öncelikle belirlenmesi gereken şey kurulacak alandır. Zeminin olabildiğince düz, büyük taşlar içermeyen bir zemin olması önem taşır. Bununla beraber olası yağmur ihtimaline karşın çevredeki su yolları belirlenerek çadırınızın altına doğru akabilecek bir yağmur suyu birikintisine karşı yer belirlemelisiniz. Yer belirlendikten sonra iki katmandan oluşan çadırınızın iç tentesini zemine yerleştirip gerdirerek çadır kazıklarıyla sabitlemelisiniz.

Bu sabitleme işleminin ardından çadır içerisinde bulunan katlanabilir polleri kullanıma hazır hâle getirip polün bir ucunu iç tentenin köşelerinde bulunan pime geçirmelisiniz. Ardından çapraz köşesindeki pime de polün diğer ucunu geçirdikten sonra iç tente üzerinde bulunan, tenteyi pole sabitlemeye yarayan kancaları pole geçirmelisiniz. Aynı işlemi diğer pol için de yaptıktan sonra çadırınız artık temel bir iskelet yapısını almış olur

Çadırın tepesinde bulunan ipleri pollerin kesiştiği noktada polleri de içine alacak şekilde düğümlemeyi unutmamalısınız. İkinci dış tenteyi çadırınız üzerine geçirirken kapının yönü belirlenip kabaca kurulan iç tente üzerine geçirilmelidir. Bu noktada dikkat edilmesi ve atlanmaması gereken nokta dış tentenin iç tarafında bulunan ve pollere bağlanması gereken iplerdir.

Bu ipleri bağlamanız üst tentenin alt tente ve pollerle tam bir uyum içerisinde olmasını ve sağlamlığı oluşturacaktır. Üst tentenin her köşesinde bulunan kancaları ise alt tentenin köşelerinde bulunan yuvarlak metal aksama geçirmeniz gerekir.

Decathlon bünyesinde bulunan kamp çadırları içerisinde bulunan aile kamp çadırları gibi farklı çadırlar içerisinde kullanım ve kurulum talimatı içeren bir belge sizlere her ayrıntıyı içerecek şekilde yardımcı olur.

Otomatik Kamp Çadırı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Otomatik kamp çadırı kurulum kolaylığıyla ön plana çıkar. Polleri ve tenteyi ayrı ayrı kurmanıza gerek kalmadan kurulumu kısa süre içerisinde gerçekleşir. Otomatik çadır alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan birisi taşıma yönteminizdir.

Kamp alanına gitmek için kullanacağınız özel bir ulaşım aracınız yoksa ürünün boyutu sebebiyle taşıma zorluklarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada klasik kurulumlu kamp çadırları taşıma açısından sizlere daha çok kolaylık sağlayabilir.

Otomatik çadır seçiminde önemli olan bir nokta, özellikle fırlat at çadırlar için içerisinde kullanılan pollerin esnekliği ve dayanıklılığıdır. Çünkü toplandığı zaman da poller gerginlik içerisinde bulunduğu gibi olası pol kırılmalarında tamirleri klasik çadırlara göre daha zordur. Bu sebeple otomatik çadır alırken garantili ve belirli sağlamlık testlerinden geçmiş ürünler tercih etmelisiniz.

Decathlon bünyesinde bulunan otomatik çadırlar yağmura ve rüzgara karşı laboratuvarlarda belirli testlere tâbi tutulup garanti kapsamında sizlere sunulur. Kamp çadırı seçiminizde en iyi kamp çadırı size ve beklentilerinize en uygun olanıdır.

Uygun Fiyatlı Kamp Çadırı Nerede Satılır?

Kaliteli ve uygun fiyatlı kamp çadırları Decathlon bünyesinde sizler için her zaman bulunur. Kamp kurmaya yeni başlamak isteyen kişiler için su geçirmeyen, belirli standartları sağlayarak garanti kapsamı içerisinde bulunan çadırları en uygun fiyatlarla Decathlon sizlere sunar. Ucuz kamp çadırı arayışında güvenlik ve zor durumlarla karşılaşmama ihtimalleri göz önünde bulundurularak belirli testlerden geçirilip hangi koşullarda ne kadar dayanıklı olduğu bilinen çadırlar değerlendirilmelidir.

Kamp Çadırı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kamp çadırı fiyatları; su geçirmezlik seviyesi, kişi kapasitesi, kaç mevsim kullanıma uygun olduğu, tenteleri ile pollerinde kullanılan malzemenin kalitesi ve çadırın hangi türden outdoor etkinliklere göre düzenlendiğine göre geniş bir skala içerisinde belirlenir. Örneğin 5 mevsim çadırlar karlı arazilerde kullanılabilmesi için çok daha yüksek su geçirmezlik seviyesine sahip olduğu gibi, polleri daha dayanıklı, tentesi ekstrem şartlar için yırtılma önleyici teknoloji içeren özellikler barındırır.

Rahatlık Bakımından Hangi Kamp Çadırı 2 Kişilik İçin Uygundur?

Kamp çadırı tavsiye edilmesinde rahatlık önemli bir unsurdur. Her zaman geniş bir çadır sizlere bu rahatlığı sağlar. Örneğin seçeceğiniz kamp çadırı 3 kişilik olduğu zaman, olmayan bir kişinin yeri iki kişi arasında paylaşılabileceği gibi, kamp malzemelerinin yerleştirilmesinde de değerlendirilebilir.

Quechua kamp çadırı 2 kişilik modelleri ortalama iki insanın vücut ölçüleri düşünülerek tasarlanmıştır ve rahat bir kullanımı beraberinde getirir. Ancak daha geniş bir alan istiyorsanız eğer Quechua 3 kişilik çadırlar da sizler için ideal bir tercih oluşturur.

4 Kişilik Kamp Çadırı Özellikleri Nelerdir?

4 kişilik kamp çadırı çeşitleri tasarlanırken aile kamp çadırı ihtiyacı düşünülerek de tasarlanmıştır. Bir geniş oda veya iki geniş oda şeklinde uyuma alanları bulunur. Tercih edeceğiniz kamp çadırı 4 kişilik olduğu zaman daha fazla insanı içerisinde barındırması açısından tatiller için iyi bir alternatif oluşturur. Büyük kamp çadırı isteyen kimseler için de iyi bir tercih olacağı gibi yükseklikleriyle de klasik çadırlara göre büyüklük gösterir.

Kişi sayısının fazla olacağı kamp çadırları havalandırma ve dış tentelerinde bulunan rutubeti engelleme özellikleri gibi kullanım kolaylığı sağlayan artılarla üretilir. Kapasitesinden kaynaklanan boyutu sebebiyle özel taşıma çantaları içerisinde sizlere sunulur. 6 kişilik kamp çadırı satın almak için de Decathlon ürünlerini değerlendirebilirsiniz.

Kamp Çadırı ve Çadır Modelleri

Doğa ile baş başa kalmak, şehrin yoğunluğundan ve gürültüsünden uzaklaşmak, ya kendi iç sesini dinlemek ya da sevilen insanlarla hoşça vakit geçirmek... Kampçılık, insana işte böyle hissettiriyor. İnsanı dinlendiriyor, milyonlarca yıldız altında tatil yapma olanağı veriyor.

Bu milyonlarca yıldız altındaki evi ise kamp çadırı oluyor insanın. Birçok çeşit Kamp Çadırları bulunuyor. Yaşam alanının kalitesi konforu da etkiliyor, kamp çadırının doğru kurulması ve mevsime ve şartlara uygun bir kamp çadırı seçmek ise hayati bir önem taşıyor.

Kamp Çadırı Nasıl Kurulur ve Çadır Fiyatları

Kampçılık için önemli olan ve en temel kamp ekipmanları arasında yer alan çadır, doğru kurulmadığı taktirde konforu negatif yönde etkileyecektir. Kamp çadırları genellikle klasik kubbe kurulumu denilen kurma şekline sahiptir. Taşıyıcı elemanlar olan direkler, eklem yerlerinden birleştirilir, sonrasında çadırın tentesi uygun şekilde yerleştirilir.

En son işlem olarak da çadırın zemine sabitlenmesi gerekir. Bunun için de çadırın köşe noktalarındaki yuvarlak halkalara demir çubuklar geçirilir ve çadır ekipmanlarından kamp çekici ya da sert bir cisim yardımıyla zemine çakılır.

Çadırın doğru yere kurulması önemlidir, çadır kurulumunda rüzgarın esme açısı ve suya yakınlık gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Kampı daha konforlu bir şekilde yapmak isteyen ve çadır kurulumu gibi işlemlerle uğraşmak istemeyen kişiler için kendi kendine hazır kurulan çadırlar önerilebilir. Yalnızca iki saniyede açılıp kendiliğinden kurulan çadırların ılımlı hava şartlarında yere çakılmasına dahi gerek yoktur.

Kamp çadırı fiyatları hakkında 365 gün en uygun fiyat garantisi sunan Decathlon üzerinden ilgilendiğiniz decathlon çadır kamp modellerine ulaşabilirsiniz. Decathlon çadırları quechua markası adı altında quechua çadır olarak geçmektedir. Decathlon 2 kişilik çadır, 3 kişilik çadır, şişme çadır, otomatik çadır, büyük çadır modellerine ek olarak çoğu mevsimde kullanabileceğiniz 4 mevsim çadır, 5 mevsim çadır ve çadır malzemeleri için yeterli çeşit sunmaktadır.

Çadır aırken çadır ne kadar olduğundan çok kullanım türünüze uygun bir model edinmenizi öneriririz. Önemli olan kendi çadırınızda yeterince yeriniz olması ve kamp yapmaya gideceğiniz alanın hava şartlarıdır. Türkiye nin birçok yerinde kamp yapabileceğimiz kamp yerleri mevcut.

Kamp Çadırlarının Çeşitleri Nelerdir?

Kamp çadırı seçilirken kamp yapılacak yerin fiziki şartları, hava koşulları, kişi sayısı gibi faktörler önemlidir. Çadırlar tek kişilik çadır, 2 kişilik çadır, 3 kişilik çadır ve örnek olabilir 4 kişilik çadır ve üzeri olarak ayrılır. Bu nedenle aynı çadırı paylaşacak kişi sayısına uygun boyutlarda çadır seçmek faydalı olacaktır.

Eğer çanta gibi diğer kamp malzemeleri de çadırın içine konulacaksa bu etkenler de unutulmamalıdır. Çadır seçimindeki bir diğer önemli faktör de kamp yapılacak mevsimdir. Kamp çadırları, yapımında kullanılan dış yüzey malzemesi, zemin kalitesi, iskelet sistemi gibi değişkenler ile üç mevsim, dört mevsim ve beş mevsim olarak farklılık gösterir.

Bazı kullanıcılarımızı çadırlarımızı plajda plaj çadırı olarak kullanıyor olsalar da zeminden ötürü çadırları plaj yerine uygun bir zeminde kullanmanızı öneririz. Çadır kamp yerleri ve çadır kamp alanları hakkında araştırma yapıyorsanız Decahlon blog üzerinden aradığınız kamp alanını bulma imkanı var.

Mevsime Göre Kamp Çadırı Seçimi Nasıl Olmalıdır ve Çadırların Özellikleri Nelerdir?

Kamp çadırlarının kışlık çadır, üç mevsim, dört mevsim ve beş mevsim olarak ayrıldığını söylemiştik. Üç mevsim çadırlar daha ılıman, sıcak iklimlerde kullanılır, zorlu hava koşulları için önerilmez. Isı yalıtımı gibi faktörler sayesinde sıcak ve ılıman hava şartlarında gerekli yalıtımı yapacak ve çadır içerisini ferah tutacak bu çadırlar, zor koşullara uyum sağlayamaz.

Dört mevsim çadırlar ise zorlu kış şartları için de uygundur, gelişmiş ısı yalıtımı ve malzeme tipi sayesinde soğuk havalarda da kullanılabilir. En dayanıklı olan ve dağcılık gibi spor faaliyetler için de işlevsel olan bu çadırlar, en zorlu hava şartlarına bile dayanabilir. Üç mevsim çadırlarda genellikle su itici polyester kaplama kullanılır.

Hafif yağışlarda koruma sağlayan bu çadırlar, daha yoğun yağışlarda yeterli korumayı sağlayamayabilir. Dört mevsim çadırlar ise hiçbir şekilde su geçirmez dış yüzeye sahiptir, zemin kaplaması ise daha kalın olmakla birlikte zorlu hava şartlarına uyum sağlayabilir.

Her Mevsime Uygun Çadır Modelleri

Dağcılık için de uygun olan dört mevsim çadırlar, ekstrem durumlarda yeterli olmayabilir. Beş mevsim çadırlar ise yüksek irtifada dahi rahatlıkla kullanılabilir özelliktedir. En zorlu hava şartlarının üstesinden gelebilen bivak çadırları , beş mevsim çadırlar, özellikle profesyonel dağcılar için önerilir.

Yüksek rakımlı zirvelerde, zorlayıcı fırtına gibi hava şartlarında da korunaklı olan beş mevsim çadırlar, diğer çadırlara göre biraz kompleks bir yapıya sahip olabilir. Bu da kurulumunun biraz daha zor, ağırlığının da biraz daha ağır olmasına yol açar. Güncel çadır ve fiyatları, kamp çadırı fiyatları Decathlon'da sizleri bekliyor.