Kamp Çadırı

Kamp Çadırı Fiyatları ve Çeşitleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
6 Kişilik Çadır - 3 Odalı - Arpenaz 6.3
İNDİRİM
6 Kişilik Çadır - 3 Odalı - Arpenaz 6.3
₺7.900 −17%
₺6.500
*02.08.2022 - 02.09.2022 arası
Trekking Çadırı - 4 Kişilik - Gri - MT900 UL
İNDİRİM
Trekking Çadırı - 4 Kişilik - Gri - MT900 UL
₺6.800 −13%
₺5.900
*İndirim 28.07.2022 tarihinde başlar
3 Kişilik Çadır - 2 Seconds XL Fresh&Black
İNOVASYON
3 Kişilik Çadır - 2 Seconds XL Fresh&Black
₺2.975
QUECHUA

3 Kişilik Çadır - 2 Seconds XL Fresh&Black

(70)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
3 Kişilik Çadır - 2 SECONDS
3 Kişilik Çadır - 2 SECONDS
₺1.650
QUECHUA

3 Kişilik Çadır - 2 SECONDS

(37)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Gölgelik - 6 Kişilik - Arpenaz Base
EKO TASARIM
Gölgelik - 6 Kişilik - Arpenaz Base
₺2.800
QUECHUA

Gölgelik - 6 Kişilik - Arpenaz Base

(24)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
2 Kişilik Çadır - 2 Seconds XL Fresh&Black
İNOVASYON
2 Kişilik Çadır - 2 Seconds XL Fresh&Black
₺2.450
QUECHUA

2 Kişilik Çadır - 2 Seconds XL Fresh&Black

(20)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Kamp Çadırı - 3 Kişilik - 2 SECONDS
İNDİRİM
Kamp Çadırı - 3 Kişilik - 2 SECONDS
₺1.650 −24%
₺1.250
*İndirim 05.07.2022 tarihinde başlar
QUECHUA

Kamp Çadırı - 3 Kişilik - 2 SECONDS

(37)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.4/5 Şuna göre: 2435 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kamp Çadırı

Sevdiklerinizle doğayla iç içe vakit geçirmenin keyifli yollarından biri kamp yapmaktır. Bununla birlikte doğru kamp çadırı seçimi yapmanız gerekir. Çadır kamp seçenekleri alana, mevsime, hava koşullarına bağlı olarak farklı özelliklere sahip yapıdadır. Odalı, kışlık, piknik çadırı alternatifleri farklı beklentilere cevap verebilecek şekilde tasarlanır. Decathlon çadır modelleriyle ihtiyaçlarınızı yüksek kalitedeki ürünlerle karşılayabilirsiniz.

Kamp Çadırı Fiyatları Ne Kadar?

Kamp çadırı fiyatları 400 TL ile 8.900 TL arasındadır. Çadır fiyatları belirlenirken çok sayıda kriter etkili rol oynar. Örneğin; su geçirmez çadır özellikleriyle araç üstü modellerin yapısı farklı olduğundan fiyatları da değişkenlik gösterir. Benzer şekilde çadır modellerinin kişi kapasitesi de fiyat üzerinde belirleyici role sahiptir. 2+1 çadır, 4 kişilik, 2 kişilik çadır fiyatları gibi alternatifleri inceleyerek kişisel kullanımınız için ideal ürünü bulmanız oldukça basittir. Avantajlı Decathlon çadır fiyatlarıyla aktivitelerinizi daha keyifli hale dönüştürebilirsiniz.

Çadır Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çadır seçerken hava koşulları, kişi sayısı, taşıma mesafesi, kalitesi, ekstra ekipmanlar gibi ölçütlere dikkat edilmelidir. Ekonomik malzemeler ve havalandırma da öne çıkan kriterler arasında yer alır. Bu nedenle kamp çadırı seçerken dikkat edilmesi gerekenler kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösterir. Örneğin; bazı ortamlarda sönmez şişme kamp çadırı gerekirken, diğerinde havalandırma önceliklidir. Aynı şekilde kış çadırı ve yaz ürünleri farklı beklentilere cevap verir. Karar aşamasında çadır boyutları, kişi kapasitesini de göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Olması gerekenden daha küçük çadır seçmeniz konforunuzu olumsuz yönde etkiler. Çadır 2 kişilik ve 6 kişilik modelleri gibi çok sayıda seçenek arasından planlarınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Çadır Çeşitleri Nelerdir?

Çadır çeşitleri üretim malzemelerine, sezon özelliklerine, şekillerine ve diğer özelliklere göre sınıflandırılan çadır modelleridir. Kıl, bez ve plastikten üretilen modellerin her biri farklı açılardan avantaj kazandırır. 3 mevsim, 4 mevsim ya da 5 mevsim çadır çeşitleri ise zorlu hava koşullarına uyum sağlayabilecek yapıdadır. Özelliklerine göre sınıflandırılan çadırlardan bazıları ise şunlardır:

 • Taşıma kamp çadırı
 • Şişme kamp çadırı
 • Araç üstü kamp çadırı
 • Tek kişilik çadır
 • İki odalı çadır
 • Katlanır çadır
 • Piknik çadırları

Mevsimlere Göre Çadır Çeşitleri Nelerdir?

Mevsimlere göre çadır çeşitleri 3 mevsim, 4 mevsim ve 5 mevsim çadırlarıdır. Mevsimler, yağış durumu ve mevcut hava koşullarına uyum sağlamak için tasarlanan modellerdir. Havalandırma özellikli, ısı tutan, rüzgara karşı dayanıklı, su geçirmez çadır gibi seçenekler kamp yaparken konforu elden bırakmamanızı sağlar.

Mevsim Çadır Nedir?

Mevsim çadır, yılın her ayının ortalama hava sıcaklıklarına ve koşullarına karşı uyumlu yapıdaki modellerdir. Örneğin; 4 mevsim çadır seçenekleri ağır kış koşullarında bile korunaklı bir ortam sağlar. Böylece nerede olursanız olun doğa olaylarından minimum düzeyde etkilenmenize yardımcı olur.

Kışlık Çadır Nedir?

Kışlık çadır, kış aylarında karşılaşabileceğiniz koşullara karşı dayanıklı yapıdaki çadırdır. Kışlık kamp çadırı su ve rüzgara karşı dayanıklı kumaştan üretilir. Koruma çadır modelleri yüksek irtifadaki, karlı ortamlarda bile ısıyı etkili biçimde içeride tutmayı başarır.

Otomatik Çadır Nedir?

Otomatik kamp çadırı, özel sistem yapısı sayesinde iskeleti kuruluma hazır ürünlere denir. Çadırların esnek yapısı katlanmaya uygundur. Böylece taşıması oldukça pratiktir. Özellikle geç saatlerde kolay kurulumu ile büyük kolaylık sağlar.

Otomatik Çadırın Özellikleri Nelerdir?

Otomatik çadırın temel özelliği kısa sürede kurulmasıdır. Toplama işlemi açılmasına göre biraz daha zordur. Bu nedenle kolay kurulumlu çadır olarak da adlandırılan ürünler genel olarak su geçirmez yapıdadır. Taşıma ekipmanları çadırı kompakt şekilde taşımayı mümkün kılar. Genellikle tünel biçiminde tasarlanır. Havalandırma, karartma, boyut gibi özellikler kullanım alanına bağlı olarak farklılık gösterir.

Kişi Sayısına Göre Hangi Boyutlarda Çadır Seçilmelidir?

Kişi sayısına göre çadır seçerken herkesin 2,5 metrekare alanı olması idealdir. Bununla birlikte modellerin yüksekliğini de göz önünde bulundurmak gerekir. Tek kişilik kamp çadırı seçeneklerinin birçoğu ideal ölçülere sahiptir. Benzer şekilde iki kişilik kamp çadırı alternatifleri de gerekli alanı sağlar. Ailenizle gittiğiniz kamplar için ise büyük aile çadırı seçenekleri uygundur. Odalı çadır yapısındaki ürünler ile herkes kendi özel alanına sahip olur. 4, 5, 6, 7, 8, 10 kişilik çadır gibi çok sayıda seçenek mevcuttur. Decathlon kamp çadırı modelleri ideal boyutları ve kaliteli yapılarıyla aktivitelerinizin keyifli geçmesine yardımcı olur.

2 Kişilik Çadır Boyutları

2 kişilik kamp çadırı boyutları genel olarak iki standart uyku matını kapsayacak şekildedir. Kamp çadırı 2 kişilik ölçü standartları 130 x 210 cm’dir. İki kişilik çadır modelleri böylece iki kişinin birlikte konaklayabilmesine olanak tanır. Modellerin yükseklikleri ise kullanım alanına ve ihtiyaca göre farklılık gösterir. Arzu ettiğiniz ölçülerdeki ürünler için çift kişilik çadır Decathlon seçeneklerine göz atabilirsiniz. Uygun çadır fiyatları 2 kişilik alternatifleriyle yüksek kaliteye hesaplı alışverişlerle sahip olabilirsiniz.

3 Kişilik Çadır Boyutları

3 kişilik kamp çadırı standart ölçüleri 200 x 150 x 100 cm şeklindedir. Bununla birlikte 3 kişilik çadır seçeneklerinin farklı boyutlardaki tasarımları da mevcuttur. Kamp çadırı 3 kişilik modelleri özellikle uzun süreli yolculuklarda bunalmayı önlemek için geniş yapıda tasarlanır.

4 Kişilik Çadır Boyutları

4 kişilik kamp çadırı boyutları minimum dört matın sığabileceği yapıdadır. Kamp çadırı 4 kişilik seçeneklerinin standart boyutları 210 cm yükseklik ve 240 cm genişliktir. Çadır 4 kişilik modelleri ortalama 60 cm genişliğindeki matları kapsayan odalardan oluşur. 4 kişilik çadır fiyatları da ürünlerin boyutlarına, oda sayısına ve özelliklerine bağlı olarak şekillenir.

5 Kişilik Çadır Boyutları

5 kişilik çadır boyutları çocuklu aileler için ideal genişliktedir. Odalı tasarımları herkesin kendi alanına sahip olmasını sağlar. 5 m² yaşam alanına sahip çadırlar, 210 x 210 - 140 x 210 ölçülerine sahip olabileceği gibi oda boyutları değişiklik de gösterebilir. Ayrıca bivak çadır seçenekleriyle de gezilerinizde aradığınız konfor seviyesini yakalamanız mümkündür. Genel olarak tünel biçimli modellere benzer yapısı sayesinde oldukça pratik bir kullanıma sahiptir.

6 Kişilik Çadır Boyutları

Kamp çadırı 6 kişilik geniş boyutları ile kalabalık aile ve arkadaş grupları için idealdir. Büyük kamp çadırı 6 kişilik modelleri genel olarak 305 x 305 cm taban alanına ve 210 cm yüksekliğe sahiptir.

Çadır Materyalleri Nelerdir?

Çadır modelleri çok sayıda materyalde üretilir. Öne çıkan malzemeler ise şunlardır:

 • Kumaş: Çadırların üretildikleri kumaşlar farklı alanlar ve hava koşullarında ideal ortamı oluşturmayı sağlar.
 • Plastik: Plastik türevi ürünlerden elde edilen çadırlar yaygın olarak kullanılır.
 • Poller: Çadırın iskeletini oluşturan parçalardır. Poller olmadan çadırların ayakta durması mümkün değildir. Dayanıklılık bakımından oldukça başarılıdır.
 • Tente: Yağmur, kar, güneş gibi doğa olaylarından korunaklı bir alan yaratmaya yardımcı olur.
 • Garaj: Eşyalarınızı veya kamp malzemelerinizi depolayabileceğiniz alandır.

Çadır Tercih Ederken Hangi Kumaş Seçilmelidir?

Çadır, avantajlı yapılarıyla yaygın kullanılan naylon ve polyester kumaşlardan tercih edilmelidir. Bununla birlikte kumaş seçiminde kullanım alanı, mevsimsel özellikler, kamp süresi gibi çeşitli hususlara dikkat edilmelidir. Her kullanıcının ihtiyacı için farklılık gösteren kumaş yapısını seçerken kişi sayısını göz önünde bulundurmak da gerekir. Tek ya da 3 kişilik çadır modellerinin kumaşlarının farklı oranda hava geçirmesi idealdir. Decathlon 4 kişilik çadır, 5 kişilik çadır modellerinin kumaş özellikleri de birbirinden farklıdır.

Çadır Nasıl Kullanılır?

Çadır kullanımı noktasında doğru yer seçimi, kurulum ve toplama işlemlerini bilmek gerekir. Çadır kurulumu, toparlaması modellerin özelliklerine bağlıdır. Bununla birlikte çadır direkleri doğru bir şekilde yerleştirilmelidir. Araba üstü kamp çadırı alternatifleri ise zemine başarılı biçimde sabitlenmelidir. Çadır kullanımında kişi sayısı veya kullanıcıların fiziksel özellikleri de etkilidir. Örneğin; çocuk kamp çadırı kullanmak yetişkin modellere oranla daha kolaydır. Decathlon 2 kişilik çadır, aile çadırı gibi alternatiflerin özelliklerini inceleyerek kullanım hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Çadır Nasıl Serin Tutulur?

Çadırı serin tutmak için ilk olarak ideal nokta belirlenmelidir. Sıcak günlerin güneş alan vakitlerinde çadırı indirmek de oldukça faydalıdır. Geniş çadırlarda havalandırma düzenli olarak her odada gerçekleştirilmelidir. Örneğin; 4 kişilik çadır modellerindeki odalardan birinin yetersiz havalandırması diğerlerini de etkiler.

Çadır Nasıl Sıcak Tutulur?

Serin ve ıslak ortamlarda çadırı sıcak tutmak için ilk olarak kamp alanı ısıtılmalıdır. Daha sonra 2 kişilik çadır ya da daha geniş modeller kuru alana yerleştirilmelidir. 2 odalı çadır gibi fazla bölmeye sahip ürünlerin konumu ideal şekilde olmalıdır. Ayrıca ısıyı içeride tutan çadır tercihi ve doğru ekipmanların rolü de oldukça büyüktür.

Çadır Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Her kullanım sonunda ılık su ve sünger gibi yumuşak bir malzemeyle çadır yüzeyi temizlenmelidir. Yetişkin, çocuk çadırı modellerinin kumaş yapısının zarar görmemesi oldukça önemlidir. Temizliğin ardından çadırların kurutulması gerekir. Kuruduktan sonra düzgün biçimde katlanmalı ve kılıfına yerleştirilerek korunmalıdır. Kamp çadırı Decathlon modelleri kaliteli, kompakt yapılarıyla beklentilerinizi karşılamayı başarır. Quechua çadır seçenekleriyle kamp aktivitelerinizi keyifli kılabilir ve uzun kullanım ömrü elde edebilirsiniz.