Yürüyüş Batonları

Yürüyüşü Batonu & Yürüyüş Sopası

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Baton Ucu Seti - 2'li
EKO TASARIM
Baton Ucu Seti - 2'li
₺55
FORCLAZ

Baton Ucu Seti - 2'li

(2)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.3/5 Şuna göre: 238 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Outdoor Batonu Modelleri ve Fiyatları

Outdoor Baton Nedir?

Outdoor baton, doğadan vazgeçemeyen doğa yürüyüşü tutkunlarının temel ihtiyaçlarından biri. Outdoor batonları decathlon baton modellerinden outdoor etkinlikleri sırasında kullanmanızı önerdiğimiz modellerden biridir. Mesela outdoor baton haricinde yürüyüş batonu diğer adıyla yürüyüş sopası modelleri de vardır.

Batonları kullanıcılarımız birçok farklı ad ile aramaktadır ve hepsi de aynı ürünlerdir aslında. Bu adlara örnek vermek gerekirse yürüyüş sopası, baton çubuk, yürüyüş bastonu, dağcılık batonu, trekking sopası, dağcı bastonu, yürüyüş çubuğu ve yürüyüş değneği örnek verebiliriz. Baton Decathlon olarak siz değerli kullanıcılarımıza sunduğumuz ürün çeşitliliğinden sadece bir tanesidir.

Zorlu parkurlarda doğada yürüyüş ekipmanları arasında yer alan ve güvenliğiniz için yanınızda olmazsa olmaz diyebileceğimiz Decathlon baton modellerini gelin birlikte keşfedelim!

Doğa yürüyüşü yaparken kullanabileceğiniz bu trekking batonu yürüyüşünüzde daha sağlam adımlar atmanızı sağlayacaktır. Sırt çantanıza da baton çubuk modellerinden herhangi birini katlayarak kolayabiliriz. Katlanır baton çubuk portatif olmasıyla da çok ilgi çekmektedir.

Her türlü arazi şartlarında kullanıma uygun olarak tasarlanmış batonların, sağladığı faydalar nedeniyle tüm doğa sporları esnasında kullanılması oldukça önemli. Kullanmak istediğiniz spor aktivitesine ve doğa koşuluna göre geliştirilen farklı decathlon baton modelleri arasından ihtiyacınız olan trekking batonu kolaylıkla temin edebilirsiniz. Yürüyüşü batonu decathlon güvencesiyle 2 yıl garantiyle kullanıcılarımıza sunulmaktadır.

Baton Nedir? Outdoor Baton Kullanmak Neden Önemlidir?

Baton nedir sorusuna verilecek en güzel cevaplardan biri aslında doğa yürüyüşünde denge sağlamasıdır. Batonun en önemli faydalardan biri dengeli yürüyüş yapmanıza imkan sağlamasıdır. Ani denge kayıplarında iki elde bulunan katlanır baton modelleri sayesinde derhal kendinizi toparlayarak en sık rastlanan kayma kazalarının önüne geçebilirsiniz. Boyunuza göre ayarlanmış trekking batonu, aktivite yaparken omurilik sisteminizi dik tutmanızı sağlayarak sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.

Yürüyüş sırasında kullandığınız trekking sopası sırt çantasında taşınan kamp yükünü zemine aktararak hafifletir. Böylece diz ve ayak bilek eklemlerine binen yükü azaltır. Özellikle zorlu ve engebeli arazilerde, dik tırmanışlarda outdoor baton kullanımı oldukça önemlidir. Yürüyüş batonu yardımıyla vücudunuzu öne doğru iterek ağırlığınızı bacak ve kollarınıza paylaştırabilirsiniz. Böylece tırmanışlarda bacak kaslarınız daha az yorulur ve zirveye doğru daha kolay adım atarsınız.

Batonlar aşağı inişlerde de eklemlere binen baskıyı azaltarak daha kolay iniş imkanı sağlar. Yürüyüş esnasında yürüyüş batonu kullanarak nefes adım koordinasyonunu daha kolay sağlayabilirsiniz. Ayrıca baton çubuk modelleri herhangi bir acil durumda atel olarak kullanılabilir.

Outdoor Batonların Özellikleri Nelerdir?

Trekking ve doğa yürüyüşü için tasarlanmış outdoor batonlar teleskopik batonlar olarak bilinir. Tek parça olan kayak batonlarının aksine outdoor batonlar üç parçadan meydana gelir. Outdoor batonların sap kısımları batonu kolayca kavramanızı sağlayan kısımdır.

Batonun topuz şeklindeki üst kısmı özellikle inişler esnasında rahatça destek almanızı sağlar. Sap kısmında bulunan kayış veya ip, dik yamaçlara tırmanırken itme gücü sağlayarak çıkışı kolaylaştırır.

Outdoor batonların sahip olduğu bir diğer özellik ise boylarının ayarlanabilir olmasıdır. Alüminyum 7075-T6’dan üretilmiş baton modelleri hafiflikleri ile dikkat çeker. Uç kısımlarının tungsten yapısı sayesinde kayalık arazilerde kullanıma dayanıklıdır.

Katlanabilir özellikleri ile küçüldüğünde sırt çantanızda oldukça az yer kaplar. Batonlar uçlarına aktivitenin yapıldığı arazi şartlarına uygun olan rondela takılarak kullanılır.

Geniş çaplı rondelalar toz kar ve kum gibi yumuşak zeminlerde kullanılır ve kullanım esnasında batonların batmasını önler. Çakıllı veya sert zeminler için tasarlanmış uçlar ise yürüyüş esnasında zeminden kaynaklanan darbeleri ve sesi emer. Asfalt ve kayalık bölgelere uygun üretilmiş uçlar da kullanım esnasında batonun kaymasını önler.

Outdoor Baton Modelleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Outdoor baton modelleri uzunluk ayarlama sistemleri, darbe emici sistemler, sap tasarımı ve bilek perlonu türüne göre çeşitlenir. Modeller arasındaki bu farklılıklar aynı zamanda baton fiyatları üzerinde de etkiye sahiptir.

Yürüyüş sopası modellerinde push-pin, dıştan kilitleme ve vidalı olmak üzere üç farklı uzunluk ayarlama sistemi kullanılır. Push-pin ayarlama sistemine sahip batonlarda uzunluk baton üzerinde bulunan basit düğme sistemiyle ayarlanır. Pimi bastırıp istediğiniz uzunluktaki deliğe oturtarak kısa sürede ayar işlemini yapabilirsiniz.

Dıştan kilitleme sistemine sahip baton çeşitleri uzunluk ayarını daha hassas yapmanıza imkan verir. Batonun boyunu ayarlamak için dıştan kilitleme mandalını açıp istenilen uzunluğa getirdikten sonra kilitleme mandalını kapatmanız yeterlidir.

Vida ile sıkıştırma sistemine sahip baton modellerinde, baton önce gevşetilir. Daha sonra uygun uzunluğa getirdikten sonra sıkılarak kilitlenir. Baton modellerini birbirlerinden ayrılan özelliklerden bir tanesi de batonun darbe emici sisteme sahip olup olmamasıdır.olmamasıdır.

Darbe emici sisteme sahip olan batonlarda amortisör sistemleri bulunur. Bu amortisörler batona yüklenirken zeminden gelen karşı darbeyi emerek azaltır ve daha rahat yürüyüş olanağı sağlar. Arzu edildiği zaman darbe emme sistemi devre dışı bırakılabilir.

Outdoor baton modellerinin arasındaki farklardan bir diğeri ise modelin sahip olduğu bilek perlonu çeşididir. Bazı baton modellerinin sap kısmında bilek perlonu olarak sadece ip bulunur. Diğer modeller ise uzunluğu ayarlanabilen kayış sistemine sahiptir.

Sap kısmındaki ayarlanabilir kayış sayesinde tırmanış esnasında daha fazla itiş kuvveti elde edersiniz. Ayrıca batonu sıkarak tutmanıza gerek kalmaz ve böylelikle elleriniz daha az yorulur. Sap kısmında uzunluğu ayarlanabilen kayış olan batonlar genellikle zor arazilerde trekking yapanların tercih ettiği modellerdir. Outdoor batonların farklılaştığı bir diğer nokta ise sap tasarımlarıdır.

Sap kısmı sadece esnek sünger malzeme kullanılarak üretilen baton modelleri daha çok hobi amaçlı doğa yürüyüşü yapanların tercih ettiği baton çeşitleri olarak dikkat çeker. Sap kısmı 2D veya 3D şekillendirilmiş baton modelleri aktivite esnasında batonu elde çeşitli şekillerde tutabilme olanağı sağlar.

İhtiyacınıza uygun tüm Decathlon baton modellerini Decathlon'da bulabilirsiniz. Decathlon olarak sporu herkes için sürdürülebilir olarak ulaşılabilir kılıyoruz. Güncel yürüyüş batonu fiyatları hakkında bilgi edinmek için Decathlon'a göz atmayı unutmayın.