Polarlar ve Kazaklar

Outdoor Polar

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Kadın Polar - Pembe - MH20
EKO TASARIM
Kadın Polar - Pembe - MH20
₺120
QUECHUA

Kadın Polar - Pembe - MH20

(41)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Çocuk Polar - 7 / -15 Yaş - Mavi - MH500
EKO TASARIM
Çocuk Polar - 7 / -15 Yaş - Mavi - MH500
₺370
QUECHUA

Çocuk Polar - 7 / -15 Yaş - Mavi - MH500

(2)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.6/5 Şuna göre: 3377 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Outdoor Polar, Outdoor Polar Modelleri ve Fiyatları

Değişen mevsim şartlarıyla beraber, havanın karakterlere uygun outdoor kıyafetler ve kumaş seçimleri yapmanız hayati önem taşır. Havaların soğumaya başladığı sonbahar ve dondurucu kış günlerinde, sıcacık ve yumuşacık özelliği ile içinizi ısıtacak polar kıyafetler gününüzü kurtararak, sizi havanın yıpratıcı etkilerinden koruyacaktır.

Sonbahar ve Kış Dönemlerine Polar Neden Önemlidir?

Polar kumaşlar, sıcak tutması ve nefes alabilirliği sebebiyle bilhassa sonbahar ve kış dönemlerinde yapacağınız outdoor aktivitelerini daha konforlu hale getirecek ve ısınma ihtiyacınızı minimuma indirecektir. Örgü yapısı sebebiyle havayı içerisindeki boşluklarda hapseden ve hapsolan bu havanın vücut ısısı ile ısınarak sıcaklık oluşturması sebebiyle sıcak tutan polar outdoor kıyafetleri, sonbahar ve kış dönemlerinde çok tercih edilen bir ürün seçeneği olur.

Kış aylarında outdoor giyim ürünleri arasında bulunan quechua polar modelleri ekstra sıcak tutma özelliği sayesinde kullanıcılarımız tarafından oldukça fazla tercih edilmektedirler. Quechua polar modelleri arasında polar mont,polar ceket ve kapüşonlu polar ürün çeşitleri de bulunmaktadır. Bu ürün çeşitleri aynı zamanda kadın erkek ve çocuk vücut yapılarının farklılıklarına göre ayrı üretilmektedir. Bu yüzden quechua polar üst modelleri arasından cinsiyetinize göre outdoor polar erkek ve outdoor polar kadın ürün gruplarına bakarken çocuğunuz için alacaksanız adında çocuk polar yazan ürünlerimize bakmanızı öneririz.

Outdoor Polar Hangi Özellikleri ile Kullanışlıdır?

Sentetik lifler, reçine ve plastik gibi malzemelerin birleşiminden üretilen polar kumaş, hava geçirgen yapısı ile sizi rahat ettirecek; vücudunuzun nemini dışarıya atmasına yardımcı olurken aynı zamanda soğuktan koruyucu bir yalıtım malzemesi görevi görecektir. Çabuk kuruyan sağlıklı bir kumaş olan polar, bilhassa bu özelliği sebebiyle outdoor kıyafetlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Dağcılık, kampçılık ve doğa yürüyüşü gibi outdoor faaliyetlerinde; polar kumaşı ısıya ve bakterilere dayanıklı, hafif ve kabarık hacimli yapısıyla sizi soğuktan korurken üzerinizde ağırlık yapmaz. Polar kumaş ütü gerektirmez, leke tutmaz, tüylenmez ve kolayca deforme olmaz. Kullanışlı bir outdoor kıyafeti olan outdoor polarlar, vücut ısısının korunmasına yardımcı olduğu için kıyafetlerin içerisinde astar olarak konulabileceği gibi müstakil bir giyim parçası olarak da giyilebilir.

Yürüyüş Seviyesine Göre Outdoor Polar Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Outdoor polardan maksimum faydayı sağlayabilmeniz için ürünün kullanış amacınıza ve kullanacağınız yere uygun olarak seçilmiş olması gerekir. Hobi amaçlı doğa yürüyüşleri, dağ yürüyüşleri ve ağır kış şartlarının mevcut olduğu karlı zeminler ve kaya tırmanışları olmak üzere farklı kullanım amaçlarına uygun olarak farklı kalınlıklarda polar kumaşından üretilen giyim ürünleri mevcuttur.

Hafif doğa yürüyüşleri, koşu ve bisiklet gibi aktiviteler için; hafif ağırlıklı polar (lightweight) kumaştan üretilmiş, yaklaşık 100 g/m2 ağırlığa sahip, havanın ısınması ve soğuması durumuna göre kolaylıkla giyip çıkarılabilecek, taşınırken sırt çantası ağırlık yapmayacak ve az yer kaplayacak türden hırka modelindeki tam fermuarlı üst parçalar önerilir. Bu modeller çok hızlı kuruma özelliğine sahiptir. Bu polar türü, ısı yalıtımından ziyade nefes alma özelliği ile ön planda yer alır.

Doğa yürüyüşü ve dağcılık faaliyetleri için; yoğunluğu 140-200 g/m2 arasında değişen orta kalınlıkta (midweight) bir polardan üretilmiş, vücut ısısını 10 ile 13 derece arasında tutarak ideal sıcaklığı sağlayan, çantaya kolaylıkla sığdırılabilecek üst parçalar önerilir. Çok tercih edilen bu polar çeşidi; genellikle dış katman giysilerin arasına ara katman olarak giyilirler. Bu grupta üretilmiş polar üstler, dik yakalı kazak şeklinde tek parça ve yarım fermuarlı ürün seçeneklerine sahiptir. Boğazlı yakası sebebiyle boyun kısmınızı da soğuktan korumayı amaçlar.

Karlı zeminler, kış sporları, kaya tırmanışları ve soğuk ve kuru havalarda vücudun uzun süre sabit durumda kaldığı kampçılık için aktivitelerde kullanımı önerilen polar üstler ise ürün yelpazesindeki en sıcak tutan polar grubunu oluşturur. Heavyweight olarak da adlandırılan bu polar kumaşın yoğunluğu 300 g/m2 ve üzerindedir. Bu ürünler, hayvan vücudundaki tüyler esas alınarak tasarlanmış olup; kalın, kabarık ve sık tüylü bir polar çeşididir. Sıcak havayı hapsederek maksimum koruma ve ısı yalıtımı sağlar. Bu ürün grubunda kapüşonlu üst parça kullanılmış olup; bağcıklı ve tam fermuarlı kalın bir sweatshirt ve kaban şeklindedir.

Outdoor polarlar kadın, erkek ve çocuk giyimi olmak üzere farklı cinsiyet ve yaş gruplarına yönelik, farklı modeller ve ihtiyaçlarla üretilir. Outdoor polarlardan tercih edecekseniz quechua polar kadın, quechua polar erkek ve quechua polar çocuk modellerine göz atabilirsiniz.Yarım fermuarlı kazak modeli, tam fermuarlı hırka ve yelek modeli, kapüşonlu sweatshirt ve kaban modelinde üretilmiş polar üstler; XS’dan XXL bedenine kadar seçeneklere sahiptir. Bu polarlar ısı toplayıcı özellikteki koyu renkler ve doğa şartlarında kolayca dikkat çekmeyi sağlayabilecek parlak renkler olmak üzere iki temel renk grubundan oluşur. Kadın polar grubunda doğa yürüyüşleri için özel olarak tasarlanmış, şıklığı ve sıcaklığı bir arada sağlayacak feminen renk seçenekleri bulunur; çocuk grubunda ise kız ve erkek çocuklarının rahatlıkla kullanabileceği canlı ve parlak renklere yer verilir.

Gezegenimizin geleceğine yatırım yapan ve doğaya saygılı üretim prensibi belirlemiş Decatlon’un polar outdoor ürünlerinde, geri dönüştürülmüş pet şişelerden elde edilen ipler kullanılır. Siz de outdoor kullanım amacınıza en uygun polar üstü gönül rahatlığıyla satın alabilir; hobi amaçlı doğa yürüyüşleri, dağ yürüyüşleri ve kış sporlarınızda soğuk havayı dert etmeksizin eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Decathlon'un sunduğu outdoor polar kadın, outdoor polar çocuk ve outdoor polar erkek modelleri quechua markası adı altında üretildiği için bu ürün grubu aramaları karşınıza quechua polar kadın, quechua polar erkek, quechua polar çocuk olarak çıkacaktır. Quechua polar üst modellerinden seçeceğiniz bu ürünler ile sportif kullanıcılarımızı soğuklarda decathlon güvencesiyle sıcak kalmalarına yardımcı olmaktayız.