Pantolonlar ve Taytlar

Outdoor Pantolon & Kar Pantolonu

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
Kemer - Siyah - MH
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Kemer - Siyah - MH
₺60
Kadın Pantolon - Gri - NH500
Kadın Pantolon - Gri - NH500
₺295
QUECHUA

Kadın Pantolon - Gri - NH500

(10)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Erkek Outdoor Pantolon - SH100 X-Warm
Erkek Outdoor Pantolon - SH100 X-Warm
₺570
QUECHUA

Erkek Outdoor Pantolon - SH100 X-Warm

(91)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Erkek Pantolon - SH500 X-Warm
Erkek Pantolon - SH500 X-Warm
₺735
QUECHUA

Erkek Pantolon - SH500 X-Warm

(238)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Kadın Gri Pantolon - Travel 100
Kadın Gri Pantolon - Travel 100
₺410
FORCLAZ

Kadın Gri Pantolon - Travel 100

(8)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Erkek Kar Pantolonu - SH520 X-Warm
Erkek Kar Pantolonu - SH520 X-Warm
₺980
QUECHUA

Erkek Kar Pantolonu - SH520 X-Warm

(35)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.1/5 Şuna göre: 1577 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Outdoor Pantolon

Doğal güzellikleri keşfetmenin heyecanını yaşatan doğa yürüyüşleri aynı zamanda herkesin yapabildiği bir egzersiz olarak beden ve zihni doğanın iyileştirici gücüne açar. Her yaşta yapılabilen outdoor sporlar arasında yer alan doğa yürüyüşü veya diğer adıyla trekking, tüm bedeni ve bağışıklık sistemini harekete geçerek güçlendirir. Doğa yürüyüşlerinde kondisyonunuzu ve konforunuzu artırmak için outdor aktiviteler için özel tasarlanan kıyafetler giymenin yanı sıra doğru ekipmanları yanınızda taşımanız gerekir.

Decathlon'da outdoor pantolonlar diğer bir söylem ile doğa yürüyüşü pantolonu modelleri quechua markası altında quechua pantolon olarak satılmaktadır. Quechua pantolon erkek, kadın ve çocuk modelleri bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü haricinde günlük hayatta ve özellikle kamp tatillerinde de kamp pantolonu olarak kullanılmaktalar. Outdoor erkek pantolon modelleri arasında erkekler en çok kargo pantolonu ve rüzgar geçirmez pantolonu modellerini tercih etmektelerdir. Yürüyüş pantolonu çeşitleri ise doğada yürüyüş pantolonu, dağda yürüyüş pantolonu ve karda yürüyüş pantolonu olarak 3 farklı spor altında quechua pantolon adı altında satılmaktadırlar.

Outdoor pantolonları diğer pantolonlardan ayıran özellikler nelerdir?

Outdoor pantolonlar, değişik hava şartlarına ve doğada karşılaşacağınız çeşitli durumlara cevap verebilen tasarım özellikleri taşırlar. Günlük pantolonlardan hem kesim hem de malzeme seçimi açısından farklıdırlar. Genellikle hafif, çabuk yırtılmayan, dayanıklı ve esnek kumaşlardan üretilen outdoor pantolon modelleri sundukları işlevsel detaylarla da diğer pantolonlardan ayrılır. Özellikle bahar ve yaz aylarındaki yürüyüşler için nefes alan, terlemeyi önleyen, güneşe karşı koruyan kumaşlarla üretilen outdoor pantolon modelleri, konfor ve rahatlık sunar. Outdoor pantolonlar su geçirmezlik, çabuk kuruma gibi özelliklerle farklı hava koşullarına uyum sağlayabilir. Outdoor pantolon modelleri yürüyüşünüz sırasında size fazladan bir yük oluşturmayan hafifliğiyle performansınızı da artırır. Ekstra cepleriyle gerekli ekipmanları kolaylıkla taşıma imkanı sunan outdoor pantolon modellerinin bazıları modüler yapıya sahiptir. Modüler outdoor pantolonlar, tek bir fermuar yardımıyla şorta dönüştürülebilir.

Trekking Pantolonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Trekking pantolonu seçerken dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında rahatlık, dayanıklılık ve hafiflik gelir. Ayrıca hangi arazi ve hava koşullarında trekking yapacağınıza da dikkat etmelisiniz. Eskitme ve dayanıklılık testlerinden geçen outdoor pantolon modelleri, aşınma ve sürtünmelere karşı kumaş kalınlığını ve doku özelliklerini korur. Farklı hava şartlarına uygun bayan outdoor pantolon modelleri arasında bel genişliği ayarlanabilenleri değişen beden yapınıza kolayca uyum gösterir. Çabuk ulaşmak istediğiniz outdoor ekipmanlarınızı rotanız boyunca üzerinizde taşımanıza izin veren cepleri ile erkek outdoor pantolon modelleri, pratiklik ve hız kazandırır.Teri dışarı atan ve hava alan pencereleri bulunan su geçirmez outdoor pantolon modelleri, sıcak havalarda yürüyüş boyunca performansınızın düşmesini engellerken yağmurlu veya ıslak ortamların olumsuz etkilerinden sizi uzak tutar. Paça ve kalça gibi belirli kısımlarında su kaydırma özelliği bulunan outdoor pantolon modelleri ise şiddetli yağışlar sırasında hızlı biçimde ıslanmanızı engeller. Vücudunuza rahatlıkla oturan, elastan kumaştan yapılmış, esnek outdoor pantolon modelleri üst düzey hareket özgürlüğü sunar. Üzerinizde varlığını hissettirmeyen ancak ısı yalıtımı, su geçirmezlik, taşıma kolaylıkları gibi pek çok işleviyle açık hava etkinliklerinizin vazgeçilmezi olan outdoor pantolon fiyatları her bütçeye uygunluk gösterir.

Trekking Yaparken Ne Tür Malzemelere İhtiyaç Duyulur?

Doğa sporları yaparken gerekli güvenlik önlemlerini almak ve riskleri azaltmak önem taşır. Güvenliğinizi ve konforunuzu artırmak üzere yanınızda bulundurmanız gereken kıyafetler ve ekipmanlar geniş bir çeşitlilik içerir. Kapüşonlu rüzgarlık ve yağmurluk özellikle bahar aylarındaki ani hava değişimlerinden etkilememeniz için yararlı olur. Hem yaz hem de kış aylarında yapacağınız yürüyüşlerde uzun süre maruz kalabileceğiniz güneş ışınlarına karşı güneş gözlüğü kullanmak gözlerinize etkili bir koruma sağlar. Teri cilde hapsetmeyen outdoor tişörtleri, görünürlüğünüzü artıran fosforlu kıyafetler de işinize yarayabilir. Çabuk kuruyan, hafif ve yarım kollu outdoor tişört kullanmak, istenmeyen güneş yanıklarından etkili şekilde korunmanıza yardımcı olur. Çantanızda az yer kaplayan, yüksek yakalı bir outdoor polar soğuk havalarda ısı yalıtımı sağlayarak vücut ısınızı dengede tutar.

Dayanıklı ve hafif malzemeden üretilmiş, mataranıza, batonlarınıza, harita ve güneş kreminize kolayca ulaşmanızı sağlayan yan bölmeleri bulunan, geniş kapasiteye sahip bir outdoor sırt çantası ve çantanızı ıslanmaya karşı koruyan bir çanta koruyucu, trekking ekipmanınızın temel malzemeleri arasında yer almalıdır. Düz arazide, ormanda veya kıyıda yapacağınız yürüyüşler için kaydırmaz özellikli, zemini ve bileğinizi iyi kavrayan, darbe emici outdoor botlar ayaklarınıza ideal rahatlığı sunar. Kısa, orta ve uzun yürüyüşler için farklı tasarım özelliklerine sahip, tabanı dişli outdoor botlar ayağınızdaki nemi dışarı atan ve su geçirmeyen özellik taşırlar. Enerjinizi tasarruflu kullanmanıza yardım ederek yorgunluğunuzu azaltan yürüyüş batonları diz eklemlerinizi sakatlanmalara karşı korur. Serinliğini yitirmeyen, termos özelliği taşıyan bir su matarası temel ihtiyaçlarınızdan bir diğeridir.

Tüm bunların dışında trekking yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeler; çadır, uyku tulumu, çakı, düdük, el feneri, kibrit veya çakmak, GPS cihazı, pusula, dudak koruyucu ve güneş kremi ve fulardır. Doğaya giderken yanınızda bulunması gereken bir diğer önemli malzeme outdoor sağlık kitidir.

Trekking esnasında size konfor ve güvenlik sağlayan malzemelerden oluşan ihtiyaç listenizi uzatabilir, detaylı hazırlık yapmak için Decathlon'un ürün çeşitliliğinden faydalanabilirsiniz.