Güneş Gözlükleri

Güneş Gözlüğü

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Gözlük Kılıfı - Çocuk - Mavi - CASE 140 JR
SERİ SONU
Gözlük Kılıfı - Çocuk - Mavi - CASE 140 JR
₺20 −25%
₺15
*23.12.2021 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
QUECHUA

Gözlük Kılıfı - Çocuk - Mavi - CASE 140 JR

Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Çocuk / Bebek - Güneş Gözlüğü Kılıfı - Pembe - Sert - Case 140
SERİ SONU
Çocuk / Bebek - Güneş Gözlüğü Kılıfı - Pembe - Sert - Case 140
₺40 −37%
₺25
*22.04.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Yetişkin Güneş Gözlüğü - Siyah / Polarize Camlı - 3. Kategori - MH120A
SERİ SONU
Yetişkin Güneş Gözlüğü - Siyah / Polarize Camlı - 3. Kategori - MH120A
₺250 −16%
₺210
*22.04.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
Çocuk Güneş Gözlüğü 2 / -4 Yaş - 4. Kategori - MH K120
SERİ SONU
Çocuk Güneş Gözlüğü 2 / -4 Yaş - 4. Kategori - MH K120
₺205 −26%
₺150
*22.04.2022 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.1/5 Şuna göre: 590 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Doğa Yürüyüşü Gözlüğü ve Güneş Gözlüğü

Son yıllarda, doğa yürüyüşü ve trekking; şehir yaşamının hızlı temposundan, yoğun trafikten ve kalabalıklardan uzaklaşmak için günden güne daha da yaygınlaşmakta olan birebir bir açık hava sporudur. Klasik spor ve eğlence türlerinden sıkılıyor, kentin kapalı mekânlarında sıkışıp kalmak istemiyorsanız günübirlik yapacağınız kısa bir doğa yürüyüşü dahi stresinizi azaltmanıza ve formunuzu korumanıza yardımcı olabilir.

Doğa yürüyüşünde kullanılan güneş gözlükleri ile outdoor yürüyüşlerde kullanılan güneş gözlükleri birçok açıdan benzer olsa da decathlon güneş gözlüğü modellerinde ışığın kırılmasına karşın birçok farklı teknik özellikler de bulunmaktadır. Bu teknik özellikler seviyelerine göre ayrılmıştır. Bu yüzden outdoor gözlük olarak satılan decathlon güneş gözlük modellerinden birine sahip olarak doğa yürüyüşüne ve kampa gidebilirsiniz.

Outdoor ve kamp etkinliklerinde kullanmanızı önerdiğimiz quechua gözlük modelleri için bu kategorideki ürünlere bakabilirsiniz. Outdoor sporlarına ait olan tüm outdoor gözlük modelleri yani quechua güneş gözlüğü modelleri bu kategoride bulunmaktadır. Ek olarak bu kategoride, spor esnasında gözlüğünüzün gözünüzden düşmemesi için decathlon güneş gözlük ipi ve decathlon outdoor gözlük kullanmadığınız sırada güneş gözlüğünüzü kaldırabilmeniz için gözlük kılıfı da sunmaktayız.

Kullanıcılarımızın en çok sordukları sorular arasında quechua güneş gözlüğü modelleri arasındaki farklılar nelerdir? quechua güneş gözlüğü polarize midir ve koruyucu camlarıyla güneşe karşı koruma sırasında ne kadar güçlüdür ? .

Bu sorulara cevap verdiğimizde quechua gözlük modellerimizde birçok kategori yani birçok farklı kullanım alanı sunmaktayız. Bazı güneş gözlükleri modellerimiz polarizeyken decathlon'dan satın alacağınız tüm güneş gözlükleri sizi güneşten koruyacaktır. Bu cevaplar quechua gözlük nasıl bu kadar bilinir olduğunu veya quechua gözlük nasıl bu kadar tercih edilir oldu sorularına net cevap verebilmektedir.

Her yaştan insanın yapabileceği, özel bir beceri gerektirmeyen bu spor için zihnen ve bedenen hazır olmanızın yanı sıra yürüyüş kıyafeti ve kullanacağınız aksesuarların önemi büyüktür. Yürüme rotanızın geçtiği bölgenin coğrafi özellikleri ve iklim koşullarına bağlı olarak bir günde dört mevsimi yaşayabilirsiniz.

Bulunduğunuz konum ve hava koşullarına göre dalga boyu değişen güneş ışıkları, sorunsuz bir yürüyüş için en temel gereksinim olan görüş yetinizi etkileyebilir.UV (ultraviyole) ışınları, 3 bin metrenin üzerindeki yükseltilerde deniz seviyesine göre %50 oranında daha fazladır. Karla örtülü bölgelerde ve bazı kayaçlarda yansımanın fazla olması UV ışınlarının etkisini artırır.

Deniz seviyesinden ve orman sınırından yüksek rakımlara çıktıkça artan parlama, gözlerinize büyük ölçüde zarar verebilir, görüşünüzü engelleyebilir. Hatta uzun süre UV ışınlarına maruz kalırsanız gözünüzün kornea tabakasında yanmaya neden olan, “Kar körlüğü” adı verilen göz rahatsızlığını yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, açık hava yürüyüşlerinizde optimal özelliklere sahip bir decathlon güneş gözlüğü kullanmanız hayati derecede önem taşır.

Bu kategoride bulunan decathlon güneş gözlükleri yani quechua gözlük modelleri outdoor gözlük olarak kullanabilirsiniz. Decathlon gözlük modellerinin hepsinde kullanıcılarına 2 yıl garanti vermektedir. Bu kategoride yetişkin ibaresi altındaki tüm gözlük modellerimizden kendiniz için seçim yapabilirsiniz.

Decathlon gözlük çeşitlerinde outdoor güneş gözlüğü modelleri arasında genellikle uniseks güneş gözlükleri satmaktayız. Bu yüzden kadınlar ve erkekler için ayrı güneş gözlükleri sunmamaktayız. Bu sayede müşterilerimiz kendileri için güneş gözlüğü modelleri arasından seçim yaparken daha özgür davranabilirler. Dolayısıyla decathlon erkek güneş gözlüğü ve decathlon kadın güneş gözlüğü aslında aynı hiking outdoor gözlük modellerinden oluşmaktadır. Çocuklar için ise çocuk ibaresi altında bulunan decathlon çocuk güneş gözlüğü çeşitlerinin hepsini bulabilirsiniz.

Sizi güneşin zararlı ışınlarından koruyacak olan polarize güneş gözlüğü, decathlon gözlük ipi, quechua gözlük fiyatları ve modelleri decathlon'da sizleri bekliyor. Siz de decathlon erkek güneş gözlüğü, decathlon çocuk güneş gözlüğü, decathlon kadın güneş gözlüğü modellerimizi keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Güneş gözlüğü seçiminde uniseks güneş gözlükler arasından tercih edebileceğiniz birçok model bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz güneş gözlüğü uniseks, kadın veya decathlon erkek gözlük için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta spor yaparken hem hafif hissettirmesi hem de gözünüzden düşmüyor olması gerektiğidir.

Güneş Gözlüğü Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

400 nm (nanometre) dalga boyu altındaki UV ışınları, kapalı havalarda dahi bulutları kolayca geçip yeryüzüne ulaşır. Doğa yürüyüşü gözlüğü, bu zararlı ışınımı %95 ila %100 oranında süzerek gözlerinizi korumaya alır. Ayrıca 700 nm üzerindeki, güneşe doğrudan bakmadıkça zarar vermeyen kızılötesi ışınlara karşı da koruma sağlayarak görüşünüzü daha kolay hâle getirir.

Polarize camlı yürüyüş gözlükleri, yansımaları en aza indirerek nehir, deniz gibi yüzeyi durgun olmayan yerlerde görüşünüzü keskinleştirir. Parlaklığı azaltarak özellikle ışığa hassas gözler için görüş kalitesini büyük ölçüde artırır.

Doğa şartlarında bakımı ve temizliği oldukça pratik olan yürüyüş gözlüğü; rüzgârda savrulan partiküllerin ve doğa koşullarında karşılaşabileceğiniz uçucu canlıların gözünüze girmesine engel olur.

Belirli oranda esneyebilen, mekanik etkilere karşı dayanıklı cam ve çerçeve materyali, olası darbelerden gözlerinizi korur. Havalandırma sağlayan yan korumalar, farklı açılardan gelebilecek güneş ışıklarını azaltmasının yanı sıra buğulanmayı önleyerek daha konforlu şekilde yürüyüş yapmanızı sağlar. Düşme, çarpma gibi kazaların önüne geçer. Yürüyüş temponuzu korumanıza yardımcı olur.

Kaymaz malzemeden üretilen sap yapısı sayesinde gözlüğünüz doğadaki her hareketinize eşlik eder. Ancak zorluk seviyesi yüksek bir rotada ilerleyeceksiniz gözlüğünüzü gözlük ipi ile birlikte kullanmanız daha esnek hareket etmenizi sağlayabilir.

İYİ BİR YÜRÜYÜŞ GÖZLÜĞÜ VE GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

Doğa yürüyüşü gözlüğü, kullanacak kişinin yaşına ve yüz ölçülerine uygun olmalıdır. Çocuk veya yetişkin kullanıcılar için farklı modeller bulunur. Yüzü saran yapıya sahip gözlük; rüzgâr, su sıçramaları ve kötü hava koşullarına karşı sporcunun konforunu artırır.İyi bir yürüyüş gözlüğünün UV ışınlarına karşı koruma sağlaması olmazsa olmaz özelliğidir.

Güneş ışınlarını %8 ila %18 oranında geçiren, 3. kategori gözlükler ya da güneş ışınlarını %3 ila %8 oranında geçiren, 4. kategori gözlükler tercih edilebilir. Eğer gözleriniz güneş ışıklarına karşı yüksek hassasiyet gösteriyorsa kullanacağınız gözlüğün aynı zamanda polarize özelliğe sahip olması gerekir.

Ancak polarize camın telefon, tablet, bilgisayar gibi ekranlar üzerinde gökkuşağı etkisi oluşturarak ekran görüşünü zorlaştırabileceği unutulmamalı. Doğada yürüyüş, şehirde yürüyüşe göre daha zorlu olduğundan sap bileşeninin kauçuk veya poliamit gibi kaymaz materyalden üretilmiş olması, kullanım rahatlığı ve güvenlik için son derece önem arz eder. Ayrıca gözlüğün hafif olması, uzun yürüyüşlerde yüzünüzde ağırlık yapmaması ve baş ağrısına neden olmaması bakımından göz önünde bulundurulması gereken kriterler arasındadır.

Camlar, polikarbonat ya da termoplastik elastomer (TPE) gibi darbelere karşı dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Esnek bileşenler kırılma riskini azaltır. Gözlük vidalarının %100 paslanmaz çelikten imal edilmiş olması uzun ömürlü kullanıma katkı sağlar.İyi bir yürüyüş gözlüğünün gerçek kullanım şartlarında test edilerek tasarlanmış olması ve ISO 12312-1 standartlarına uygunluğu, ürünün kalitesini ve güvenliğini ortaya koyar.

Decathlon olarak sporu herkes için sürdürülebilir olarak ulaşılabilir kılıyoruz. Tüm spor gözlüklerimiz decathlon laboratuvarlarında test edilmektedir. Farklı birçok testi tüm spor gözlüğü modellerimizde ayrı ayrı test etmekteyiz. Ürün testi tüm spor ürünlerimizde geçerlidir. Güncel spor outdoor gözlük fiyat bilgisine diğer bir deyişle quechua gözlük fiyatları hakkında bilgi edinmek için Decathlon'a göz atmayı unutmayın !