Outdoor Ayakkabılar

Outdoor Ayakkabılar

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Kadın Sandalet - Terran Cross 2
İNDİRİM
Kadın Sandalet - Terran Cross 2
₺790 −30%
₺550
*01.05.2022 - 01.06.2022 arası
4.2/5 Şuna göre: 9859 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Outdoor Ayakkabı

İster yürüyüş yapın, ister profesyonel bir outdoor sporu ile ilgilenin; her iki seçenekte de daha iyi performans göstermek ve yapılan spordan tam anlamıyla zevk alabilmek için doğru ekipmanlara ihtiyacınız bulunur. Outdoor ayakkabı da bu ekipmanların başında yer alan ürünlerden biridir. Dış mekan sporlarında ayaklarınızı darbe, zorlu hava koşulları ve daha birçok faktörden koruyan yüksek teknoloji ile donatılmış outdoor ayakkabı modelleri için Decathlon’u tercih edebilirsiniz.

Outdoor Ayakkabı Nedir?

Açık hava sporlarına ilgi duyan biriyseniz yakın çevrenizden veya spor eğitmenlerinizden outdoor ayakkabı tavsiye ve yorumları almış olabilirsiniz. Peki, outdoor ayakkabı ne demek ve bu ayakkabı tam olarak ne işe yarar? Outdoor ayakkabı dış mekan sporlarında yüksek koruma sağlama amacıyla özel olarak tasarlanmış ayakkabılara verilen isimdir. Bu ayakkabılar dış mekan sporları sırasında size konfor, dayanıklılık, koruyuculuk sunabilecek özellikler taşır. Bu özelliklere sahip bir ayakkabıyı tercih ederek uzun süre rahat bir şekilde yürüyebilir ve önünüze çıkan engelleri kolay bir şekilde aşabilirsiniz.

Outdoor Ayakkabı Kampanyaları

Decathlon’da bulunan outdoor ayakkabı markaları gelişen teknolojiden yararlanarak ve sporseverlerin karşılaşabileceği durumları göz önünde bulundurarak üretim yapar. Bütçenizi sarsmadan outdoor ayakkabının sağladığı korumadan yararlanabilirsiniz. Dış mekan sporlarında ihtiyacınız olan desteğe Decathlon’da bulabileceğiniz ucuz outdoor ayakkabı modelleri ile de sahip olabilirsiniz. Outdoor ayakkabı fiyatları üzerinde oldukça rekabetçi olan markaların birbirinden farklı tasarladığı kadın outdoor ayakkabı ve erkek outdoor ayakkabı modellerini inceleyebilir, size en uygun olanı satın alabilirsiniz.

Outdoor Ayakkabı Nerede Kullanılır?

Outdoor ayakkabı; doğa yürüyüşü, hiking, kamp, koşu ve daha birçok açık hava sporunu yaparken kullanılır. Outdoor ayakkabı özellikleri arasında sabit duruş sağlama, burkulma önleme, topuk desteği verme, su geçirmezlik, ısı yalıtımı gibi unsurlar yer alır. Sağladığı duruş desteği ile en zorlu parkurlarda ve yürüyüş alanlarında ihtiyacınız olan taban ve bel desteğine sahip olabilir, bu sayede meydana gelebilecek riskleri en aza indirebilirsiniz. Kavrama ve yer tutuş teknolojileri de bu ayakkabı modelinin sahip olduğu ekstra özellikler arasında yer alır. Trekking ayakkabı tabanında yüzeyde tutuculuğu artıran çıkıntılar ile çalışır. Bu çıkıntılar ile kar ve yağmur gibi zorlu hava koşullarına karşı yüksek koruma sağlayabilirsiniz.

Su Geçirmez Outdoor Ayakkabı Özellikleri Nelerdir?

Açık hava sporlarında ayakların ıslanması, üşüme ve donma gibi problemler en istenmeyen durumlar arasında yer alır. Su geçirmez outdoor ayakkabı olarak bilinen ayakkabılar düz arazi, orman ve dağlık alanlarda yağmurlu hava veya su birikintisi ile karşılaşmanız durumunda ayaklarınızın ıslanmasını önlemek üzere tasarlanmıştır. Bu ayakkabıların tasarımında su geçirmez kaplama, iç astar, darbe emici tabanlar bulunur. Öte yandan, waterproof ayakkabı modelleri nefes alabilen bir iç taban ile çalışır.

Su geçirmezlik teknolojisine sahip tüm ayakkabılar su geçirmezlik testleri ile test edilir. Waterproof ayakkabılar üzerine uygulanan bükülme testleri ayakkabının güvenilirliği ve kullanılabilirliği hakkında kullanıcılara bilgi sağlar. Teste göre 2000 bükülme yaklaşık 2 saatlik doğa yürüyüşü, 4000 bükülme yaklaşık 4 saatlik doğa yürüyüşü, 8000 bükülmeye sahip waterproof ayakkabı size yaklaşık 8 saatlik doğa yürüyüşü imkanı sunar. Decathlon’da yer alan Quechua outdoor waterproof ayakkablar su geçirmez özellikli olanlarıyla yaz ve kış aylarında ayaklarınızı ıslanma tehlikesine karşı koruyabilirsiniz. Waterproof ayakkabı modellerini sitemizde veya mağazalarımızda inceleyebilirsiniz.

Outdoor Ayakkabı Yaz Aylarında Giyilir mi?

Outdoor ayakkabı ayakları dışarıda karşılaşabileceğiniz su, darbe, çakıl taşları, çamur, sert zeminden koruyabilecek bir sisteme sahip. Tüm bu faktörlerle hem yaz hem de kış aylarında karşılaşabilirsiniz. Yağış alan bir bölge veya bol yağışlı bir mevsimde dış mekan sporları ile ilgilenmeyi planlıyorsanız kapalı outdoor spor ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. Su geçirmezlik özelliğine sahip kapalı outdoor ayakkabılar uzun spor seanslarınız sonrasında bile ayaklarınızı serin ve kuru tutar. Çok sıcak bir dönemde dış mekan sporları ile ilgilenmeyi düşünüyorsanız özel olarak tasarlanan yazlık outdoor ayakkabılardan yararlanabilirsiniz. Bu ayakkabılar yaz aylarının sıcak havasına karşı daha fazla nefes alabilirlik özelliğine sahiptir. Böylece yazın ayaklarınızda oluşabilecek terleme, ıslanma gibi durumları önleyebilirsiniz.

Decathlon’un outdoor ayakkabı kampanyalarını takip ederek hem yaz hem de kış aylarında gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz ayakkabılara sahip olabilirsiniz. Uygun fiyatlarla outdoor ayakkabıları satın almak için vakit kaybetmeden Decathlon’u inceleyebilirsiniz.