Futbol İçlikleri

Futbol İçliği

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre
Fiyat

En yüksek fiyat en düşük fiyattan küçük olamaz.

Çocuk Futbol Şort İçlik - Siyah - KEEPDRY 100
SERİ SONU
Çocuk Futbol Şort İçlik - Siyah - KEEPDRY 100
₺40 −25%
₺30
*04.12.2021 tarihinden itibaren ve stoklar bitene kadar
4.6/5 Şuna göre: 1224 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Futbol İçlikleri

Popüler ve dinamik bir takım oyunu olan futbol, sahada oyuncuya yüksek konfor ve hareket özgürlüğü sunan forma, spor ayakkabı, çorap ve futbol içliği gibi kıyafetlerle oynandığındaçok daha keyiflidir. Sahada oyuncunun bedensel rahatlığını sağlayan ve futbola özel tasarlanmışkıyafetler;ter, ıslaklık, hareket kısıtlılığı ve rahatsız edici kumaş gibi sorunları ortadan kaldırır.Böylece maç boyunca vücuda kuruluk, ferahlık, yumuşak dokunuş vehareket özgürlüğü sağlar. Futbolcuları sahada rahat ettiren ve soğuk günlerde ısı yalıtımı sağlayan en önemli kıyafetlerden biri defutbol içliği adı verilen ve formanın altına giyilen konforlu giysilerdir. Yetişkinler ve çocuklar için tasarlanan futbol içlikleri; tasarımcılar tarafından özel olarak hazırlanmış olupbaşlangıç ve orta seviye futbolculara hitap eder. Decathlon, amatör ve profesyonel futbol yaşamınıza, futbol eşofman modelleri ve halı saha ayakkabısı gibi ürünlerle de destek verir.

Futbolcu İçlikleri Özellikleri Nelerdir?

Futbolcu içlikleri, kumaşından kesimine kadar farklı özelliklere sahiptir. Bu giysiler serin veya soğuk havalarda antrenmana/maça çıkan futbolcuların vücutlarını sıcak tutmak amacıyla üretilmiştir ve formanın altına giyilir. Alt ve üst olmak üzere ayrı ayrı tasarlananiçlikler, maç ya da antrenman sırasında vücudu esnek bir şekilde sarar ve termal konfor sunar. Formanın altında kalabalık hissi yaratmayan ve sonderece hafif kumaş bileşenleriyle üretilen alt ve üstiçlikler, aynı zamanda yüksek ısı yalıtımı sayesinde vücut sıcaklığınıkorur.Futbol içlikleri, 0. katman olarak da adlandırılır ve doğrudan cildin üzerine giyilir.Efor sırasında oluşan teri emerek dışarı atan içlikler, çok fazla efor sarf edilse dahi formanın (1. katman) kuru kalmasını sağlar. Vücudun üst ve alt kısmına giyilen içlik modelleri; teri hızla dışarı atan polyester, daha yoğun yumuşaklık sunan poliamitiplikler ve hareket özgürlüğü için esneklik sağlayan elastan kumaş konstrüksiyonlarından üretilir. Sıcaklığın düzenlenmesi içinmükemmel bir dokumaya sahip olan içlik modelleri, soğuk havalarda üşümemeniz için kalın kumaş özelliğine sahiptir. Futbol içlik modelleri arasındaterleme bölgelerine özel dokumalarla üretilen içlik modelleri de bulabilirsiniz. Bu tür içlikler, tasarlanırken en çok terleyen stratejik noktalar belirlenmiş veo kısımlarda daha uygun dokumalar kullanılmıştır. Böylece antrenman esnasında terleyen bölgeler çok daha hızlıkurur ve oyuncunun vücut sıcaklığı korunur. İçlikler aynı zamanda vücut sıcaklığını en ideal seviyede tutabilmek için esneklikle birlikte hem vücudu saran hem de nefes alan kumaş bileşenleriyle üretilir. Maç boyunca ne kadar hareketli olursanız olun içliklerin sunduğu yüksek rahatlık ve konfor sayesinde asla rahatsız hissetmez ve oyuna çok daha iyi adapte olabilirsiniz.

Futbol İçlik Çeşitleri Nelerdir?

Futbol içliklerinin en önemli özelliği çabuk kurumasıdır. Genel olarak uzun kollu olarak tasarlanan üst içliklerin kısa kollu olan modellerini de bulabilirsiniz. Geniş renk sklasıyla üretilen üst içlik modelleri arasındatakım renklerinizle eşletirebileceğiniz birçok renk bulunur.Bisiklet ya daV yaka olarak tasarlanan üst içlik modelleri, görünüm bakımından da son derece şık ürünlerdir. Alt içlik modelleri, tayt şeklinde tasarlanır ve likralı, elastan, poliamit ve polyester gibi kumaşlar kullanılarak üretilir. Yetişkinlere ve çocuklara özel tayt içlik modelleri, termal rahatlık sunmak üzere tasarlanmış olup sıcaklık hassasiyetine bağlı olarak 7 °C ila 20 °C arasındaki sıcaklıklar için tavsiye edilir. Başlangıç ve orta seviye futbolculara özel olarak üretilen alt içlik modelleri arasında yer alan şort içlikler de yine termal konfor sunar.

Futbol İçlik ve Futbolcu Taytı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

İçlik ve futbol taytı alırken öncelikle beden ölçülerinize uyumlu olup olmadığına bakmanız yerinde olur. Çünkü bedeni üzerinize uymayan içlikler, maç esnasında size fayda sağlamak yerine zarar verebilir. İçliğinizi bol ya da dar aldıysanız içlik asli görevini yerine getiremez. Bedeninize büyük gelen içlikler vücudunuzu tam anlamıyla saramadığı için terlemeyi ve sıcaklık düzeyini dengeleyemez, Aynı şekilde bedeninize dargelen ürünler, hareket kabiliyetinizi kısıtlar ve rahatsız hissetmenize neden olur. Bu nedenle beden ölçülerinizle birebir uyumlu olan içlikleri seçmeniz çok önemlidir.

Futbolcu Taytı Ne İşe Yarar?

İhtiyacınıza göre satın alacağınız futbolcu taytı uzun ve futbolcu taytı kısa modelleri, likralı yapıları, elastan bel bantları ve vücudunuzu saran tasarımlarıyla rahatlık sunar. Ayak bileğinde ya da uyluk kemiği hizasında biten uzun ve kısa tayt modelleri, nefes alabilen kumaş yapısı sayesinde maç boyunca kuru kalmanıza yardımcı olur.Futbolcu taytı modelleri,yumuşak dokumaları sayesinde sürtünme ve tahrişi önler, terin çabucak dışarı atılmasını sağlar. Tüm içlik ve taytların nihai amacı vücudunuza termal konfor sunmaktır.

Futbol İçlik Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Futbolculara özel içlikfiyatları, seçtiğiniz ürünün kumaş kalitesine ve işlevselliğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Daha çok fonksiyonelliğe ve yüksek kumaş kalitesine sahip olan modeller daha farklı fiyatlardan beğeninize sunulur.

Decathlon, birbirinden kalitelifutbol kıyafetlerinin yanı sıra antrenmanlarınız için futbol topu, futbol filesi, antrenman merdiveni gibi futbol ekipmanlarıyla da daima yanınızdadır. Siz de bu mükemmel ürünlere hemen göz atabilirsiniz.