Kondisyon Bisikleti

Kondisyon Bisikleti

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
Koşu Bandı Zemin Matı
Koşu Bandı Zemin Matı
₺500
DOMYOS

Koşu Bandı Zemin Matı

(12)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.2/5 Şuna göre: 162 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kondisyon Bisikleti

Kondisyon bisikleti, ev gibi kapalı alanlarda spor yapmayı tercih eden kişiler tarafından en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Sağlıklı bir yaşam sürdürmek, dinç hissetmek ve formunuzu korumak için düzenli olarak spor yapmak çok önemlidir. Spor yapmak için spor salonuna gitmeden vücudunu formda tutmak kondisyon bisikletleri ile mümkündür. Eliptik bisiklet gibi farklı modelleri bulunan seçenekleri inceleyerek, kendi spor alışkanlığınıza en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Kondisyon Bisikleti Modelleri

Kondisyon bisikleti modelleri arasında kendi kendine şarj olabilen otomatik olan ürünler ile yakınlarda priz olmasa da spor yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Mini kondisyon bisikletlerinde sele bulunmaz bu nedenle yer kaplamadan kolayca her yere taşınabilir. Pek çok farklı özelliğe sahip modeller arasından kendi ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Kondisyon bisikleti fiyatları modellerin sahip oldukları özelliklere göre değişiklik gösterebilir.

Kondisyon Bisikleti Ne İşe Yarar?

Decathlon fitness ekipmanları hem kalori yakmak hem de formu korumak için yapılan egzersizlerde kullanılır. Pedallı kondisyon bisikleti modelleri zayıflamak için tercih edilebilir. Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayan bu ürünler ile yağ yakımını hızlandırarak diyetlerinizi en iyi şekilde destekleyebilirsiniz. Farklı fonksiyonlara sahip kondisyon bisikletleri ile düşükten yükseğe tempo ayarı yapılabilir böylece antrenman yoğunluğunuza uygun bir seçimde bulunabilirsiniz. Eğer spor yapmaya yeni başlayacaksanız kondisyon bisikletini düşük tempoda kullanarak vücudunuzu çalıştırabilirsiniz. İlerleme durumunuza göre tempo ayarını artırarak kas kütlesinin gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Kondisyon Bisikletinin Faydaları

Dış mekan sporları hava durumundan etkilenir ancak Decathlon kondisyon bisikletleri ile yaz kış dışarıda hava ne olursa olsun her gün ev içerisinde spor yapabilirsiniz. Açık havada yapılan bisiklet sporu sırasında dikkatsiz sürücüler, bozuk yollar veya kaygan yüzeyler sebebiyle kazalar yaşanabilir. Kondisyon bisiklet modelleri ise evinizin güvenli ortamında spor yapmanıza olanak verir. Ev için kondisyon bisikleti spor için daha fazla vakit ayırabilmenize imkan tanır. Çalıştırdığı farklı kas kütleleri sayesinde tek bir bölgeye odaklanmadan bütün vücudunuzun formunu geri kazanmasına destek olur. Özellikle eklem sorunları olanlar için kondisyon bisikleti etkili bir egzersiz aletidir çünkü ayak bilekleri, dizler, kalçalar gibi bölgelerde aerobik hareketler sırasında baskı altında olan eklemlerin zorlanmadan çalıştırılabilmesini sağlar.

Kondisyon Bisikleti Hangi Bölgeleri Zayıflatır?

Kondisyon bisikleti modelleri, özellikle alt vücut kaslarının ve bacakların güçlendirilmesi için kullanılır. Pedalları çevirirken en çok çalışan bölgeleriniz bacaklarınız olacaktır. Buna ek olarak aynı anda birden çok kas bölgesinin çalışmasına olanak sağlayan cihaz ile sırt, omuz, karın ve göğüs gibi yağ kütlesinin yoğun olduğu bölgelerin de eritilmesinde önemli rol oynar. Belirli bir süre durmadan pedal çevirdiğinizde vücudunuzun ısısı artar ve kalp atışları hızlanarak bütün vücutta bulunan yağların yakılmasını hızlandırır. Hızlı zayıflamak kadar kontrollü zayıflamak da önemlidir çünkü zayıflarken yeterince spor yapılmazsa ciltte sarkmalar meydana gelebilir. Bu durumun önüne geçmek için kondisyon bisikleti seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Kondisyon bisikleti ile dengeli zayıflama sağlamak için sağlıklı besinler tüketmeyi de göz ardı etmemelisiniz.

Kondisyon Bisikleti Nasıl Kullanılır?

Kondisyon bisikleti kullanımı oldukça kolaydır ancak doğru verim alabilmek için gerekli ayarlamaların yapılması gereklidir. Sele yüksekliğini kalçanızla aynı hizada ayarlamak önemlidir. Bu ayarı yapmak için ayağınızın pedalın en alçak yerine geldiğinde bacağınızın hafif bükük pozisyonda olması gereklidir. Seleyi yukarı aşağı hareket ettirerek kendinize en uygun pozisyonu bulabilirsiniz. Bel ağrısı çekiyorsanız sırtınızı dik pozisyona getirerek maksimum rahatlık sağlayabilirsiniz. Dengeli bir spor için hafif geriye eğik pozisyonu tercih edebilir, daha fazla güç harcamak için de farklı pozisyonları deneyebilirsiniz. Eliptik bisiklet seçenekleri arasında yer alan kondisyon bisiklet modelleri ile yapacağınız egzersizler sayesinde fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kondisyon Bisikleti Hangi Kasları Çalıştırır?

Kondisyon bisikleti vücudunuzun dayanıklılığını artırıp yağ yakmanıza yardımcı olurken kaslarınızın çalışmasını da sağlar. Birkaç hafta sabrederek düzenli bir antrenman programı uygularsanız vücudunuzun şekillendiğini görebilirsiniz.

  • Ön ve arka kalçada yer alan quadriceps ve harmstrings kasları her pedal çevirişinizde çalışır ve daha sıkı kalçalara sahip olmanıza yardımcı olur.
  • Gluteal muscles kalça bölgesinde bulunur ve vücudun en büyük kasıdır. Diğer kalça kaslarının çalışmasında da etkili olan gluteal muscles vücut proporsiyonunuzu üzerinde doğrudan etkilidir.
  • Arka bacaklarınızda yer alan triceps surae kaslarının çalışmasını sağlayarak bacaklarınızın şekillenmesine yardımcı olur.