Eliptik Bisiklet

Eliptik Bisiklet

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
KEŞFET
Eliptik Bisiklet - ESSENTIAL EL120
İNDİRİM
Eliptik Bisiklet - ESSENTIAL EL120
₺4.500 −22%
₺3.500
*23.05.2022 - 26.06.2022 arası
Eliptik Bisiklet - EL520
Eliptik Bisiklet - EL520
₺8.000
DOMYOS

Eliptik Bisiklet - EL520

(93)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Koşu Bandı Zemin Matı
Koşu Bandı Zemin Matı
₺500
DOMYOS

Koşu Bandı Zemin Matı

(12)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.3/5 Şuna göre: 386 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Eliptik Bisiklet Modelleri

Evde spor yapanların en çok kullandığı egzersiz aletlerinin başında gelen eliptik ve kondisyon bisikletleri, vücudun farklı bölgelerini aynı anda çalıştırmaları ile ön plana çıkar. Formunuzu korumak için eve bir bisiklet aleti almak istiyor ancak karar veremiyorsanız her iki egzersizin arasında farklar olduğunu bilmenizde fayda vardır. Vücudunuzu tanıyıp ihtiyaçlarınızı belirleyerek kendinizin için ideal olan ürünü kolaylıkla seçebilirsiniz.

Eliptik Bisiklet Nasıl Kullanılır?

Geniş ürün seçenekleriyle ön plana çıkan eliptik bisiklet fiyatları, satın almayı düşündüğünüz modele göre farklılık gösterir. DOMYOS, Dynamic eliptik bisiklet üreten markaların başında gelmekte beraber pek çok farklı markanın ürününü de Decathlon’da bulabilirsiniz.

  • Manyetik eliptik bisiklet modellerini kullanmaya başladığınızda aleti açmanız ve istediğiniz hız ayarına getirmeniz gerekir. Mekanik ürünler ise kayış yardımı ile çalışır ve hızı kendiniz belirlersiniz.
  • Eliptik bisiklete binerken ayakkabı kullanmak son derece önemlidir. Böylece hem ayaklarınızın acıması önlenir hem de kaslarınızı daha verimli çalıştırabilirsiniz.
  • Başlangıç seviyesi için ileri pedal çevirerek antrenmanlarınızı sürdürmenizde fayda vardır. İlerleyen süreçte farklı kas gruplarını çalıştırmak için pedalı ters çevirmeyi deneyebilirsiniz.

Eliptik Bisiklet Hangi Kasları Çalıştırır?

Eliptik bisiklet vücudun alt bölgesinde yer alan kalça ve bacak kaslarının önemli bir kısmını çalıştırır. Glutes, calves, anterior tibialis, quadriceps ve hamstrings kaslarının geliştirilmesinde etkili olan egzersiz aleti, kalçalarınızın sıkılaşıp şekillenmesini sağlarken bacaklarınızın daha güzel görünmesine yardımcı olur.

Düzenli olarak eliptik bisiklet kullandığınızda üst vücudunuzun geliştiğini de görebilirsiniz. Kolları itip çekerken başta triseps kasları olmak üzere göğüs ve omuz kasları da çalışır. Amacınız üst vücut kaslarınızı daha fazla çalıştırmaksa eliptik bisikleti ters olarak kullanabilirsiniz.

Eliptik Bisiklet ve Kondisyon Bisikleti Arasındaki Fark Nedir?

Eliptik ve kondisyon bisikletleri, kardiyo egzersiz yapmanız için tasarlanmış spor aletleri olup her ikisi de kalori yakmanızı sağlar. Ancak aralarında bazı farklılıklar mevcuttur ve sizin için ideal egzersiz aletini seçerken bu noktaları göz önünde bulundurmak son derece önemlidir.

  • Kondisyon bisikleti vücudunuzun alt bölümünü çalıştırmada daha etkili olmakla beraber eliptik bisiklet kalça, bacak ve basenlerin yanı sıra üst bedeninizi çalıştırmak için de etkilidir.
  • Kondisyon bisikleti ile egzersiz yapmak daha az efor ister. Oturma imkanının da bulunduğundan özellikle ileri yaştaki kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Ayrıca yatay kondisyon bisikletleri bel sorunları olanlar için ideal bir seçimdir.
  • Antrenman yoğunluğuna göre değişmekle beraber eliptik bisiklet kondisyon bisikletine göre daha fazla kalori harcamanızı sağlar.