Atlama İpi

Atlama İpi

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
4.2/5 Şuna göre: 174 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Atlama İpi

Günlük hayatınıza ekleyeceğiniz herhangi bir egzersiz programı, metabolizmanızı hızlandırarak çok daha enerjik ve canlı olmanızı sağlıyor. Açık havada ya da evde spor yapmanıza imkân tanıyan basit fakat işlevsel ekipmanlar, kısa sürede çok daha sağlıklı bir bedene ve fit bir vücuda sahip olmanıza yardımcı oluyor. İstediğiniz her yerde kullanabileceğiniz atlama ipi, kısa sürede vücut ısınızı yükselterek daha hızlı kalori yakmanızı sağlıyor. Atlama ipleri, ayarlanabilir ölçülerde olduğu içinherkes tarafından rahatça kullanılabiliyor.

Atlama İpi ile Sporu Bir Eğlenceye Dönüştürün

Çocuksu bir neşeyi, bütünsel bir spor anlayışı ile birleştiren atlama ipleri, hafif olduğu ve yer kaplamadığı için her yere götürülebiliyor. Zamandan ve mekândan bağımsız olarak spor yapmanıza imkân tanıyan atlama ipleri; futbol, boks, güreş gibi farklı disiplinlerin hazırlık antrenmanlarında da sıklıkla kullanılıyor. Profesyonel atlama ipi, kolay kullanımın yanı sıra hız ve dayanıklılık özellikleri ile ön plana çıkıyor. Her seviyedeki sporcunun ve spora yeni başlayanların kolaylıkla kullanabileceği atlama ipleri ile düzenli antrenman yaparak kendinizi geliştirmeniz mümkün.

Atlama İpi Nasıl Olmalıdır?

Atlama ipleri, çeşitli malzemelerden ve farklı boylarda üretiliyor. İdeal atlama ipinin mutlaka fiziksel özelliklerinize ve antrenman seviyenize uygun olması gerekiyor. Belli bir esnekliğe sahip ancak atlama esnasında sarkma yapmayan ipler, daha güvenli ve daha konforlu spor yapmanıza yardımcı oluyor. Atlama ipleri; plastik, çelik, silikon, dokuma ip gibi farklı malzemelerden üretilebiliyor. Spor atlama ipi, rulman sistemi sayesinde daha kolay ve hızlı dönerek, performansınızı arttırıyor. Atlama iplerinin sap kısımlarının silikon benzeri kaymayan malzemeden yapılmış olması hem kolaylık hem de güvenlik sağlıyor.

Atlama İpi Uzunluğu Ne Olmalıdır?

Atlama ipi uzunluğunun, mutlaka boyunuzla orantılı olmalı ve tam size göre ayarlanmış olması gerekiyor. Gereğinden uzun ipler kontrolü zorlaştırırkenkısa ipler atlama seviyesini yükselterek daha fazla yorulmanıza sebep oluyor. Bu yüzden atlama ipleri, 2 metrenin üzerinde uzunlukta satılıyor ve boyunuzu göre ayarlanıyor. Atlama ipinizin tam ortasına ayağınızla basıp, ellerinizi göğüs hizanıza kadar kaldırarakideal ölçünüzü bulabilirsiniz.

Atlama İpi Ne İşe Yarar?

Profesyonel ya da amatör sporcuların kolaylıkla kullanabileceği atlama ipleri, özellikle kardiyo antrenmanlarındakan dolaşımınızı ve vücut ısınızı yükselterek çok kısa sürede ısınmanızı sağlıyor. Başta kol ve bacak kasları olmak üzere tüm kas sistemlerini aynı anda çalıştıran ip atlama, yoğun kalori harcamanıza ve kilo vermenize de yardımcı oluyor. Çünkü bir saat ip atlayarak yaklaşık 600 kalori yakılıyor. İp atlamak, kilo kontrolünün yanı sırakoordinasyonunuzu arttırıyor, denge yetinizi geliştiriyor ve eklemlerinizi güçlendiriyor. Düzenli antrenmanlarla atlama sayısını yükseltmek istersenizsayaçlı atlama ipi alternatifleri, gelişiminizi gözlemlemenize imkân tanıyor.

Atlama İpi Fiyatları Nelerdir?

Atlama ipleri temelde aynı işe yarasa da farklı seviyelerdeki antrenmanlar için farklı özelliklerle tasarlanıyor. Başlangıç düzeyi için çok daha basit bir işinize yararken, orta seviye antrenmanlarında atlama iplerine ağırlıklar eklenebiliyor. Ritmik jimnastik ipi hafifliği ile ön plana çıkarkençelik atlama iplerinde dayanıklılık daha fazla önem taşıyor. Atlama ipi fiyatları, ihtiyacınıza, seviyenize ve ipinizin özelliklerine göre değişiklik gösteriyor.

İp Atlamaya Başlayacaklar İçin Öneriler

  • İp atlamaya başlamadan önce el ve ayak bileklerinizi ısıtın.
  • İp atlarken topuklarınızın yere değmediğinden emin olun ve yalnızca parmak uçlarınızla zıplayın.
  • İpi başınızın üzerinden geçirmek içinkollarınızı değil, yalnızca bileklerinizi kullanın.
  • Ritminizi kaybetmeden ve bedeninizi fazla zorlamadan antrenman yapın.

Siz de ip atlayarak daha zinde olmak istiyorsanız, ihtiyacınıza ve seviyenize en uygun ipi, diğer tüm spor ekipmanları ile birlikte Decathlon’da bulabilirsiniz.