Su Altı Keşif Maskeleri ve Şnorkeller

Su Altı Keşif Setleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Buğulanma Önleyici
Buğulanma Önleyici
₺59
Miktar başına Fiyat ₺1.966,67L
Dalış Şnorkeli - SPF 500
FİYATI DÜŞTÜ
Dalış Şnorkeli - SPF 500
₺119
SUBEA

Dalış Şnorkeli - SPF 500

(11)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
3.8/5 Şuna göre: 1030 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

MASKELER VE ŞNORKELLER

Su altı deniz maskeleri, dalış yaparken ve su altı keşif aktiviteleriniz esnasında güvenliğinizi sağlayan önemli ekipmanlar arasında yer alır. Decathlon su altı keşif maske modelleri, deniz altının benzersiz dünyasını keşfederken yeni bir deneyim yaşamanıza imkân sunar. Su altı keşif maskelerinin özel tasarımı ve üzerindeki şnorkel sistemi sayesinde doğal nefes alışverişinize devam edebilir, uzun süre kesintisiz bir şekilde deniz altındaki güzelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Su Altı Keşif Maskesi Nedir?

Su altı keşif maskesi, suyun içerisindeyken nefes alabilmenize ve mükemmel bir görüş açısına sahip olmanıza olanak veren özel bir ekipmandır. Su altı keşif maskesi özellikleri açısından diğer deniz maskesi modellerinden oldukça farklıdır. Su altı keşif maskelerini kullanırken burun veya ağız yoluyla doğal bir şekilde nefes alışverişine devam edebilirsiniz. Maskenin sahip olduğu 180 derecelik panoramik görüş alanı, su altı keşifleriniz sırasında daha geniş bölgeleri gözlemlemenize imkân tanır. Maskelerin dizaynında kullanılan elastik kumaş sistemi, takıp çıkarma sırasında saçlarınızı rahatsız etmez. Bununla birlikte su altı keşif maskelerinin şnorkel bölümünde su girişini engelleyen dry-top teknolojisi bulunur. Ayrıca maskenin içine su girmesi durumunda maskenin altında bulunan valf sayesinde içerideki suyu başınızı hafifçe kaldırarak tahliye edebilirsiniz.

Su Altı Keşif Maskesi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Su altı keşif maskesi modelleri satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken konulardan ilki maskenin boyutudur. Su altı keşif maskeleri kullanıcının yüzünü %90 oranında kaplayan 2 farklı boyutta üretilir. Kadınların, gençlerin ve 10 yaşından daha büyük çocukların S/M boyunu tercih etmesi önerilir. Erkeklerin ise M/L boyunu seçmesi tavsiye edilir. Eğer imkânınız var ise kendinize uygun olan maskeyi mağazada deneyerek alabilirsiniz. Deneme sırasında çeneniz ile maskenin alt kısmı arasında boşluk kalmamasına dikkat edin. Bununla birlikte su altı keşif maskesi alırken kullanım maksadınıza dikkat edin. Su altı maskeleri ile derin dalışlar yapılması tavsiye edilmez. Su altı keşif maske modelleri, yoğun efor gerektiren yüzme faaliyetleri için uygun değildir. Eğer sakalınız var ise bu model maskeleri verimli bir şekilde kullanamayabileceğinizi de hatırda tutmanız gerekir.

En İyi Şnorkel Modellerinde Hangi Özellikler Yer Almalıdır?

Şnorkel seçimi, su altı faaliyetlerinde kullanılan oldukça önemli bir ekipmandır. Bu kapsamda şnorkel seçerken kullanım maksadınıza uygun ve kaliteli bir ürünü satın almanız tavsiye edilir. İyi bir şnorkel modelinin silikon ağızlığa sahip olması gerekir. Ayrıca silikon ağızlıkların yedekli olarak temin edilmesi önemlidir. Bununla birlikte seçtiğiniz şnorkelin kullanacağınız deniz maskesi ile uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz. Verimlilik açısından plastik boruya sahip şnorkel modellerinin kullanılması önerilir. Şnorkel borusunun en ucunda 360 derece dönebilen tasarıma sahip dalga kıran sisteminin olması, kullanım sırasında şnorkelin içerisine su girme olasılığı en aza indirir. Ekipmanı satın alırken şnorkel fiyatları ile ürünün kalitesi arasındaki dengeye de dikkat edilmelidir.

Su Altı Keşif Maskelerinin Diğer Maskelerden Farkı Nedir?

Su altı keşif maskeleri ile diğer dalış maskesi modelleri arasındaki en büyük fark içerisindeki hava miktarının daha fazla olmasıdır. Bu yüzden su altı keşif maskesi kullanırken derin dalışlar yapılması tavsiye edilmez. Su altı keşif maskeleri sistem olarak da diğer deniz maskelerinden ayrılır. Su altı keşif maskeleri kullanıcının tüm yüzünü kaplar ve maskeye entegre olan şnorkel yardımıyla nefes alışverişine imkân verir. Maskenin yüzü tamamen kaplaması nedeniyle kullanım sırasında eliniz ile burnunuza dokunma imkânınız yoktur. Bununla birlikte su altı keşif maskelerini öne çıkaran bir diğer özelliği ise maskenin buğu önleyici sistemidir. Kullanım sırasında maskenin buğulanmasını engelleyen bu sistem görüş açınızın daima açık olmasını sağlar.

Su Altı Keşif Maske Fiyatları Ne Kadar?

Su altı keşif maskesi fiyatları, maskenin modeline göre farklılık gösterir. Geliştirilmiş model olan Easybreath 500 maskenin fiyatı, ilk modele göre biraz daha yüksektir. Bununla birlikte su altı keşif maske çeşitleri, amatör kullanım için tasarlanmış şnorkelle dalış maskelerine göre daha yüksektir. Geliştirilen teknolojiler ile maske anlayışına yeni bir soluk getiren su altı keşif maske modellerinden birine sahip olarak doğal nefes alışverişinize devam ederken su altındaki güzelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Dalış Şnorkeli Nasıl Olmalıdır?

İyi bir dalış şnorkelinde bulunması gereken ilk özellik basit bir tasarımdır. Su altı keşfi için kullanılan şnorkel modellerinde olduğu gibi şnorkelin yüzeyini arttıran kapak, tahliye sübabı veya körüklerin olmaması gerekir. Ayrıca dalış şnorkelinin boyu da çok uzun olmamalıdır. Gereğinden uzun şnorkeller, dalış ve çıkışlarda aşırı derece sallandığından hızınızı ve su altı performansınızı önemli ölçüde etkiler. Uzun şnorkellerin içerisine giren suyun tahliye edilmesi de daha zordur. Bununla birlikte dalış şnorkelinin baş, çene ve yüz ile uyumlu olacak şekilde hafif kıvrımlı olması gerekir. Kıvrımlar çok sert değil, rahat nefes almaya ve suyun kolay tahliyesine imkân verecek çapta olmalıdır. Decathlon dalış şnorkel modellerini incelerken su altı keşif elbisesi ve wetsuit tasarımlarına da göz atmayı unutmayın.

Easybreath’i Diğer Deniz Maskelerinden Ayıran Özellikler

Easybreath deniz maskesinin en önemli özelliği, içerisinde bulunan hava miktarının fazla olmasıdır. Bu hava miktarı, diğer deniz maskelerine oranla çok daha fazladır. Bu nedenle Easybreath Deniz Maskesi ile fazla derinlere dalış yapılması önerilmez. Ayrıca Easybreath Deniz Maskesi kullanan bir kişinin burnuna uzanma ihtimali oldukça düşüktür. Sistem olarak diğer deniz maskesi çeşitlerinden daha farklıdır. Bu nedenle Easybreath Deniz Maskesi'ni tercih ederken özelliklerine dikkat etmek gerekir. İki boy Easybreath Deniz Maskesi modeli vardır. Yüzün neredeyse tamamını kaplayan bu maskeler, S/M ve M/L şeklinde boyutlarda üretilir. Çocuklara ya da yetişkinlere göre uygun boyun tespit edilmesi önemlidir. Ayrıca Easybreath Deniz Maskesi'nde bulunan buğu önleyici sistem, kullanıcılar açısından en dikkat çeken özelliklerden biridir. Buğu oluşmaması görüş açısının bozulmasına engel olur. Bu özellik su altı dalışlarında ekstra avantaj sağlar. Havanın sürekli yenilenmesi, su altında daha uzun süre kalınmasını sağlar. Easybreath Maske'nin kumla temas etmemesine özen göstermek gerekir. Çünkü kum, maske camlarını çizebilecek yapıdadır.