Su Altı Avcılığı Paletleri

Su Altı Avcılığı Paletleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.2/5 Şuna göre: 11 Çevrimiçi ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

SU ALTI AVCILIĞI PALETİ

Su altı avı, tüplü dalış ve serbest dalış faaliyetleri sırasında kullanılan paletler sağladığı itiş kuvveti sayesinde su içerisinde hareket etmenizi kolaylaştırır. Zıpkın ile avlanırken ve dalış yaparken sürekli bacak kasları kullanıldığından ilerleme, iniş ve çıkışlarda harcadığınız enerjiyi paletler sayesinde daha verimli kullanabilirsiniz. Su altı av faaliyetleriniz sırasında gereksinim duyduğunuz kaliteli ve sağlam ekipmanları Decathlon ürün yelpazesi içerisinde kolaylıkla bulabilirsiniz

Su Altı Avı İçin Palet Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su altı avı için tasarlanan paletler, yüzme palet modelleri ve tüplü dalış aktivitelerinde kullanılan paletlerden farklıdır. Su altı avı için palet seçerken av stilinizi, avlanacağınız bölgeyi ve tecrübe seviyenizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer su altı avına yeni başlıyorsanız ve çok derin olmayan sularda avlanacaksanız orta uzunlukta pala tasarımına sahip palet modellerini tercih edebilirsiniz. Tecrübeli ve derin dalışlar yapmayı seven bir su altı avcısıysanız uzun palalı palet çeşitlerini satın alabilirsiniz. Uzun pala sayesinde daha az eforla dibe inerek daha fazla dip süresine sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte palanın boyu uzadıkça kontrolünün zorlaşacağını unutmayın. Su altı avı için palet seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise palet ayakkabı numarasıdır. Palet ölçüleri markaya ve modele göre değişiklik gösterir. Numaraya karar verirken ayak numaranızı ve kullanacağınız çorabın kalınlığını baz almanız gerekir. Paleti ayağınıza giydiğinizde tam olarak oturmalı ve ayağınızın bir parçası gibi hareket etmelidir. Çok sıkı bir palet kan akışını engeller ve aktivite sırasında rahatsızlık verebilir. Çok bol bir palet ise kullanım sırasında ayağınızdan çıkarak performansınızı olumsuz etkileyebilir.

Su Altı Avı İçin En İyi Palet Hangisidir?

Su altı av faaliyetleri için tasarlanan en iyi palet çeşitleri, kullanım amacına ve alanına göre değişiklik gösterir. Palet çeşitleri karbon, kompozit ve termoplastik malzemelerden imal edilir. Pala kısmı termo plastikten üretilen paletler, taşlı ve kayalık bölgelerden suya giriş çıkış yapan avcılar için uygundur. Kompozit malzemeden üretilen paletler ise kıyıdan girerek yapılan av faaliyetleri için dizayn edilir. Ayrıca kompozit paletler dalış ve çıkışlarda daha iyi performans gösterdiğinden derin su dalışlarında daha sık tercih edilir. Karbon materyallerden üretilen paletler en iyi derin dalış performansına sahip modellerdir. Diğer palet modellerine göre daha hafif yapıları ile de ön plana çıkan karbon palet çeşitleri, 15 metre üzeri derinliklerde kullanılır.

Su Altı Avı İçin Palet Modelleri Nelerdir?

Su altı avı için tasarlanan paletler pala ve ayaklık olarak iki parçadan meydana gelir. Ayaklık kısmı tamamen kapalı modellerde bu bölüme iç ayakkabı ismi verilir. Palet çeşitleri, palası değişmeyen ve değişebilen modeller olarak iki farklı dizayn halinde kullanıcılara sunulur. Pala kısmı değişen paletlerin pala ve ayaklık kısımları birbirinden ayrılabilir. Bu sayede pala kısmında veya ayaklık kısmında herhangi bir problem meydana geldiğinde yeni bir palet almak yerine sadece sorunlu kısmı değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte değişebilen çift parçalı paletler, zaman içerisinde tecrübe kazandıkça daha derine dalabilmek ve av tekniğinizi değiştirmek için farklı pala modelleri kullanmanıza da olanak verir. Palası değişmeyen palet modellerinde ise pala ve ayaklık kısmı birleşik olup birbirinden ayrılmaz. Herhangi bir çatlama kırılma durumunda yeni bir palet almanız gerekir.

Su Altı Avı İçin Palet Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Su altı avı için tasarlanan palet fiyatları, ekipmanın modeline, markasına ve üretildiği malzemeye göre değişiklik gösterir. Plastik palet çeşitleri, en uygun fiyata sahip modeller olarak ön plana çıkar. İki parçadan oluşan ve palası değişen palet modelleri, tek parça palet çeşitlerine göre daha pahalıdır. Karbon materyal kullanılarak üretilen deniz palet fiyatları, kompozit ve termoplastik paletlere göre daha yüksek seviyededir. Su altı av faaliyetlerinizde kullanmak için ihtiyacınız olan ekipmanlara Decathlon palet, wetsuit ve balık av malzemesi kategorisinde bulunan ürünleri inceleyerek sahip olabilirsiniz.