Su Altı Keşif Şort ve Termal Üstler

Su Altı Keşif Şortları & Termal Üstler

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
3.6/5 Şuna göre: 7 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

SU ALTI KEŞİF ELBİSELERİ

Su altı keşfi, bu büyülü dünyayı sadece belgesellerde izlemek istemeyip bizzat şahit olmayı tercih edenlerin vazgeçemediği bir tutku. Rengârenk ve farklı türlerdeki balıklar, su altı bitkileri, yosunla ya da diğer su altı bitkileriyle bütünleşip bambaşka görüntülere bürünen yerküreyi bir kez olsun görenlerin kimileri hobi olarak kimileri de profesyonel olarak bu tutkuyu devam ettiriyor. İster hobi, ister profesyonel olarak ilgilenin, su altını keşfetmek için özel ekipmanlar kullanmak gerekiyor. Su altında güvenliğinizi sağlayan bu ekipmanlar, sizlere aynı zamanda konforlu bir dalış deneyimi de vadediyor.

Su altı keşfi elbisesi, su altı dalışı yapan kişiyi korumak için tasarlanan bir giysi olarak tanımlanıyor. Hem şnorkelle dalış hem de tüplü dalış yaparken mutlaka bu iş için özel olarak tasarlanan kıyafetlerin tercih edilmesi gerekiyor.

Su Altı Keşfi Elbiselerinin Ortak Özelliği Ne Olmalıdır?

Su altı keşif elbiselerinde yalıtım özelliği oldukça kuvvetli olan neopren kumaş kullanılması, ortak özellik olarak kabul ediliyor. Neopren kumaş daha da güçlendirilmek, renklendirilmek ve ayrıca giymeyi kolaylaştırmak için genellikle bir kumaş veya bir spreyle kaplanıyor ya da kumaşın iç yüzeyi astarlanıyor. İç kısmı sadece neopren olan su altı dalış elbisesini giymek çok kolay olmasa da kıyafet içindeki su dolaşımını en aza indirdiği için bu ürün tercih edilebiliyor.

Su Altı Keşif Elbise Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su altında güvenlik her şeyden önce geliyor. Gerek gruplar hâlinde gerekse tek başına yapılan su altı keşfinde doğru ekipmanları kullanmak hem sizin hem de grup arkadaşlarınızın hayatını kurtarabiliyor. Bu nedenle su altında kullanacağınız her bir ekipmanı büyük bir özenle seçmeniz gerekiyor. Bunun için dikkat edilmesi geren ilk nokta alacağınız ürünün kalitesi oluyor. Su altı keşfi için mutlaka kaliteli ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Eğer aklınızda kaliteli ürünleri nerede bulacağınızla ilgili bir soru işareti varsa geniş yelpazede ulaşabileceğiniz kaliteli su altı ürünleri Decathlon mağaza ve internet sitelerinde sizleri bekliyor.

Su altı keşif elbiselerinin neopren kumaş olmasına öncelikle dikkat edilmesi gerekiyor. Elbisenin kullanılacağı suyun sıcaklığı da diğer bir önemli faktör olarak göze çarpıyor. Su altı keşfi için wetsuit de denilen ıslak dalış elbiseleri daha çok tercih ediliyor. Wetsuitlerin kalınlığı, kullanılacağı sıcaklığa göre değişiyor. Sıcak deniz suyu için 3 mm, ılık su için 5 mm ve soğuk su için 7 mm kalınlığındaki wetsuitler öneriliyor. Dalış elbiselerinin kalınlığı vücut ısısını koruduğu için hipotermi riskini en aza indiriyor ve hayat kurtarabiliyor. Bunların dışında su altı dalış elbisesinin dikiş yerlerinin sağlam olması ve hareket kabiliyetini kısıtlamaması da dalış elbisesi seçilirken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor.

En İyi Su Altı Keşif Elbiseleri Hangileridir?

Su altı keşfi için kullanılan elbiseler ıslak, kuru ya da yarı ıslak elbiseler olabiliyor. Islak dalış elbisesi de denilen wetsuitler, vücudu tam olarak sarıyor. Vücut ve elbise arasında kalan ince su tabakası, vücut ısısıyla birlikte ısınıyor ve böylece vücut için yeterince sıcak bir ortam elde ediliyor. Kuru dalış elbiseleri vücudu tamamen kuru tutuyor. Bir içlikle birlikte kullanılan bu dalış elbiselerinde yalıtım, elbise ve içlik arasındaki havayla sağlanıyor.

En iyi su altı keşif elbisesi kişiye göre değişiyor. Wetsuit ya da kuru dalış elbisesi olsun keşif dalışı yapacağınız bölgenin yapısı, suyun sıcaklığı ve konforunuza bağlı olarak size en uygun olan keşif elbisesi, aslında sizin için en iyi su altı elbisesi olarak kabul ediliyor.

Su Altı Keşif Elbise Fiyatları Ne Kadar?

Su altı keşif elbise fiyatları; kalite, marka ve modeline göre değişiklik gösterebiliyor. Dalış maskesi, şnorkel, dalış gözlüğü ve palet gibi aksesuarlar eklenince fiyatlar da değişebiliyor. Profesyonel sporcuların deneyimlerinden faydalanılarak seçilen en işlevsel ve kaliteli su altı keşif ekipmanları, en uygun fiyatlarla ve Decathlon güvencesiyle siz dalışseverleri bekliyor.