Su Altı Avcılığı Maskeleri, Şnorkel ve Paletleri

Su Altı Avcılığı Maske & Palet & Şnorkel

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Buğulanma Önleyici
Buğulanma Önleyici
₺59
Miktar başına Fiyat ₺1.966,67L
Palet Sabitleyici
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Palet Sabitleyici
₺119
4.2/5 Şuna göre: 187 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Su Altı Avcılığı Maskesi, Şnorkeli ve Paleti

Su altı avcılığı insanlık tarihinin en eski avcılık yöntemlerinden biri. Eski zamanlarda sadece çıplak elle yapılan su altı avı, insanlığın ilerlemesiyle birlikte günümüzde farklı tekniklerle yapılıyor. Aynı zamanda bir spor olarak da kabul edilen su altı avcılığında özel malzemeler kullanılıyor. Zıpkın, şnorkel, dalış elbisesi gibi malzemelerin yanı sıra su altı maskesi de bu özel malzemeler arasında yer alıyor. Bu spor için güvenlik en önemli unsur olarak kabul ediliyor. Güvenliği sağlamak içi su altı avcılığında kullanılacak her bir parçaya ayrı ayrı çok önem vermek gerekiyor.

Su Altı Av Maskesi Nedir?

Su altı deniz maskeleri çeşitli renk, tasarım ve boyutlarda kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Su altı av maskesi modelleri, su altının görkemli dünyasını keşfetmek için kullanılan deniz maskesi modellerinden farklılık gösteriyor. İnsanların gözlerinin su altında net görmeye uygun olmadığı biliniyor. Su altında net görmeyi sağlayan deniz maskeleri, su ve gözleriniz arasında bir hava tabakası bırakıyor ve net bir görüş sağlıyor. Ancak su altı keşfine ek olarak su altı avcılığı yapmak istenildiğinde maske seçiminde dikkat edilmesi gereken faktörler artıyor.

Su Altı Av Maskesi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Su altı av maskesi alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerin her birinin güvenli, verimli ve konforlu bir av deneyimi için çok önemli olduğu biliniyor. Örneğin; su altı avcılığı için seçilecek maskenin parlak renkli olmaması gerekiyor. Balıkların deniz altında yapay parlak renklere alışkın olmadığı biliniyor. Avlanmak için su altındaysanız balıkları ürkütmemek gerekiyor. Bu nedenle profesyonel avcılar siyah renkli maskeleri tercih ediyor. Siyahın yanı sıra koyu yeşil maskeler de su altı avcılığında kullanılabiliyor.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik de burun kısmına oturan bölgenin yumuşak ve siyah olması. Scuba maskelerinde bu kısım genellikle şeffaf oluyor ve bu ışığı kırmadığı için görüntüyü kötü etkiliyor.

Maske camlarının çift cam olması da dayanıklılık bakımından önemli özellikler arasında yer alıyor. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu havayı ekonomik olarak kullanabilmek için maskenin iç hacminin küçük olması. Su altında maskenin eşitlenmesi gerekiyor ve bu nedenle mecburen ciğerlerdeki hava kullanılıyor. Bu havanın ekonomik kullanılabilmesi için maskenin iç hacminin küçük olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Son olarak maskenin yüzünüze oturup oturmadığının kontrol edilmesine ihtiyaç duyuluyor. Kayışını geçirmeden maskeyi yüzünüze bastırıp burnunuzdan hava çektiğinizde maske içinde vakum oluşuyor. Maskeyi bu şekilde bıraktığınızda yüzünüzden düşmüyor ve hiçbir yerden hava almıyorsa bu doğru maskeyi bulduğunuzu gösteriyor.

En İyi Şnorkel Modellerinde Hangi Özellikler Yer Almalıdır?

Şnorkeller su altı dalışı için en önemli malzemeler arasında bulunuyor. Şnorkel seçimi yaparken de diğer tüm su altı malzemeleri gibi özenli olmak gerekiyor. İyi bir şnorkel modelinin silikon ağızlı ve plastik borulu olması avantajlı sayılıyor. Bu özelliklerin yanı sıra şnorkelin içine su girmesini engelleyen 360 derece dönebilen dalgakıran özelliği de iyi bir şnorkelin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Su Altı Avı Maskesinin Diğer Maskelerden Farkı Nedir?

Su altı avı maskelerinde balıkların ürkmesini engellemek amacıyla diğer maskelerden farklı olarak reflekte cam kullanılıyor. Bunun yanı sıra görüş açısını netleştirmek ve nefesi daha ekonomik kullanmak için daha küçük hacimli maskeler seçiliyor.

Su Altı Avı İçin Deniz Gözlüğü Fiyatları Ne Kadar?

İster su altında avlanmak ister su altını keşfetmek için dalın, ihtiyacınız olan tüm malzemeler Decathlon’da yer alıyor. Dalış maskesi, zıpkın, şnorkel, su altı keşif elbisesi, palet, profesyonel deniz gözlüğü, su altı dalış ayakkabısı bu ürünler arasında bulunuyor. En kaliteli, en güvenli ve en dayanıklı modeller için en uygun maske fiyatları ve şnorkel fiyatları Decathlon mağazaları ve internet sitesinde sizleri bekliyor.