Gravel Bisikletler

Gravel Bisikletler

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
Gravel Bisiklet - SRAM APEX 1 - GRVL 520
Gravel Bisiklet - SRAM APEX 1 - GRVL 520
₺17.000
TRIBAN

Gravel Bisiklet - SRAM APEX 1 - GRVL 520

(2)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.6/5 Şuna göre: 26 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler
"

Gravel Bisikletler

İster tek başınıza isterseniz sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktivitelerden bir tanesi bisiklet sürmektir. Bununla birlikte konforlu ve güvenli bir sürüş için doğru modeli seçmeniz gerekir. Başlangıç seviyesindeki kullanıcılar ya da farklı zeminlerde sürüş yapanlar için ideal olan gravel bisikletler teknik ve tasarım özellikleri ile öne çıkar. Son yıllarda popülerliğini artıran gravel bisiklet çeşitleri konforlu yapısı ve çok yönlü kullanımı ile oldukça avantajlıdır. Peki birçok kişinin tercih ettiği gravel bisiklet ne demek ve modeller arasında seçim yaparken hangi noktalara dikkat edilmeli?

Gravel Bisiklet Nedir?

Gravel bisiklet, özel yapısı sayesinde bozuk zeminlerde dahi kullanıma uygun yapıda tasarlanan yol bisikletidir. Kelime anlamı olarak ‘çakıl’ manasına gelen bisikletler toprak ve çakıl üzerinde kullanılabilir. Teknik açıdan bakıldığında ayrı bir tür olarak sınıflandırılmayabilir. Bununla birlikte yapısal özellikleri sayesinde şehirde ve arazide kullanılabilen yeni nesil melez bir üründür.

Gravel bisiklet modelleri görünüş itibarıyla yol bisikletlerine oldukça benzerdir. Aynı zamanda dağ bisikletlerinin sahip olduğu bazı özellikleri de bünyesinde taşır. Gravel bisikletlerin lastikleri yol bisikletlerine oranla daha geniştir. Böylece toprak alanlarda kullanımı kolaylaşır. Ayrıca disk fren yapısına sahip gravel bisiklet çeşitleri zorlu hava koşullarının etkisini önemli ölçüde azaltmanızı sağlar. Özel olarak geliştirilen kadro özellikleri ise sürüş deneyiminin konforlu olmasına yardımcı olur. Şehir ve arazi kullanımına ek olarak sahip olduğu bagaj takma yuvarı tur sürüşü gerçekleştiren kullanıcılar için de ideal bir alternatiftir. Özellikle arazi ve tur sürüşlerinde bisiklet tamir kiti, çamurluk, bisiklet kilidi ve bagaj gibi ekipmanları yanınızda bulundurmaya özen göstermeniz gerekir.

Gravel Bisiklet Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Gravel bisiklet alırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar mevcuttur. Bu hususlara dikkat etmek, istediğiniz sonuçlara ulaşmanız noktasında oldukça önemlidir. Gravel bisikletler arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gerekenler:

  • Modellerin kadro boyunun sizin için uygun olup olmadığından emin olun.
  • Kullanmayı düşündüğünüz alanda ihtiyaç duyacağınız ekipmanları yanınızda bulundurmanız gerekir. Böylece olumsuz durumların olasılığını önemli ölçüde azaltabilirsiniz.
  • Gravel bisiklet modelleri arasından kişisel beklentileri karşılayan donanıma sahip olanlar tercih edilmelidir. Vites, fren, jant, ağırlık, kadro malzemesi göz önünde bulundurabileceğiniz ölçütlerden bazılarıdır.
  • Ürünlerin fiyat aralığının bütçe yapısına uygun olması gerekir. Gravel bisiklet fiyatları modellerin özellikleri gibi oldukça geniş bir yelpazeye sahip olduğundan her kullanıcının ideal seçeneği bulması kolaylaşır.

Kişisel kriterlerinizi karşılayan modeli bulmak için Decathlon’u ziyaret edebilir, ürünler arasında kıyaslama yaparak seçiminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda avantajlı fiyat seçenekleriyle yüksek kaliteye bütçe dostu alışverişlerle sahip olabilirsiniz.

"