İç Lastik ve Yamalar

Bisiklet İç Lastik

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
LEVYE
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
LEVYE
₺20
Miktar başına Fiyat ₺6,67unit
4.2/5 Şuna göre: 346 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler
"

İç Lastikler

Bisiklet sürmek oldukça keyifli dış mekan aktivitelerinden biri olsa da, her aksamın ideal yapıda olduğundan emin olmak gerekir. Dikkat edilmesi gereken en önemli bisiklet parçaları arasında lastikler yer alır. Lastik, bisikletin yol ile temas eden tek bağlantısıdır. Dış bisiklet lastiği iç yapıyı koruma görevini üstlenir. Bununla birlikte bisiklet iç lastiği patladığında hareket etmek imkansız hale gelir. Rahat ve güvenli sürüş deneyimi için özel olarak tasarlanan bisiklet iç lastiği çeşitleri farklı özelliklere sahiptir. Ürünlerin özellikleri, ölçüleri, yapıldıkları malzemeler çeşitli kullanım alanlarına uygundur. Modeller arasında seçim yaparken doğru noktaları göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir.

Bisiklet İç Lastiği Ölçüleri Nelerdir?

Bisiklet iç lastiği ölçüleri, bisikletin aksamlarına bağlı olarak farklılık gösteren boyut seçenekleridir. Jant çemberi, kadro boyu, valf türü gibi çeşitli özellikler ölçü çeşitliliği üzerinde doğrudan etkilidir. Bisikletinizin yapısı hakkında yeterli bilgi sahibi olmanız doğru ölçüdeki ürünleri bulmanızı kolaylaştırır. Bisiklet iç lastiği modelleri genel olarak inç olarak hesaplanır. 14, 16, 20, 24, 26 inç gibi çok sayıda ölçü alternatifi bisikletiniz için ideal ürünü bulmanıza yardımcı olur. Geniş ürün yelpazesi fiyat aralığının da her bütçe için uygun olmasına katkıda bulunur. Aynı zamanda ürünlerin ölçüleri bisiklet iç lastiği fiyatları üzerinde etkili olan hususlardan bir tanesidir.

İç Bisiklet Lastiği Nasıl Değiştirilir?

Bisiklet iç lastiği değiştirirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcuttur. Bisiklet iç lastiği özellikleri ve değiştirme işlemi arasında büyük farklılıklar yoktur. Lastik değişimi için ilk olarak bisikletin düz bir zeminde ters çevrilmesi gerekir. Daha sonra patlak olan tekerlek sökülmelidir. Bisiklet iç lastiği çeşitleri dış lastikten ayrılmalıdır. Bu aşamada supap ucunun çıkarılması büyük kolaylık sağlar. Aynı zamanda iç lastiğin öncelikle bir noktasını ayırmanız geri kalanı rahatça çıkarmanıza yardımcı olur. Dış lastiği kontrol etmeniz yeni iç lastiğin zarar görmemesi için oldukça önemlidir. Bisiklet iç lastikleri arasından seçtiğiniz ürünü az miktarda şişirmeniz yerleştirme noktasında avantaj kazandırır. Sonrasında supap ucunu takarak önceki yerine doğru götürün. Tamamen yerleştirdikten sonra lastiği tamamen şişirebilir ve tekerleği yerine takabilirsiniz.

İç Bisiklet Lastiği Tamir Edilir mi?

Bisiklet iç lastiği modelleri patladığında ya da zarar gördüğünde değiştirmek yerine tamir edilebilir yapıdadır. Bisiklet iç lastiği fiyatları göz önünde bulundurulduğunda yama ile tamir etmek daha avantajlı olduğu için birçok kullanıcı bu yöntemi tercih eder. Değiştirme işlemine benzer şekilde çıkarılan iç lastikteki hasarlı nokta bulunur. Daha sonra lastiğin havası alınır ve yama kiti patlak alana uygulanır. Kit kuruduktan sonra şişirerek mevcut hasarın gidip gitmediğini kontrol etmek gerekir. Sonrasında yerleştirerek sürüş keyfine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Lastik değişimi ya da tamirine ek olarak patlamayan bisiklet iç lastiği modelleri de kullanıcılarından tam not alır. Dayanıklı yapısıyla dikkat çeken ürünler güvenli bir sürüş deneyimi sunar. Decathlon sayesinde avantajlı bisiklet lastiği fiyatları arasından bütçenize uygun seçimler yapabilir, yüksek kaliteye hesaplı alışveriş imkanıyla sahip olabilirsiniz.

"