Katlanabilir Bisikletler

Katlanır Bisiklet

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre
Fiyat

En yüksek fiyat en düşük fiyattan küçük olamaz.

4/5 Şuna göre: 848 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Katlanır bisikletler 1800’lü yılların sonlarında kullanılmaya başlanmış ve son yıllarda da popülerliğini artırmıştır. Bunun en büyük nedeni trafik yoğunluğu nedeniyle kişilerin bisiklet kullanımına ağırlık vermesi ve katlanır bisikletlerin her daim bisikletseverlerin yanında olabilmesidir.

Katlanır Bisiklet Nedir?

Katlanır bisiklet taşıma ile saklama açısından kolaylık sunan ve kompakt bir tasarıma sahip olan bisiklet çeşitlerindendir. Bu nedenle şehir içerisinde kullanımın yanı sıra gezginler ve sık sık seyahat edenler için de avantajlıdır.

Katlanır bisiklet modelleri, farklı ihtiyaçları karşılamak amacıyla tasarlanmıştır ve oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Kadrolar genellikle aynı boyutlarda olmakla birlikte sele, gidon gibi bölümler değişiklik gösterir. Tekerlekler kolay taşıma sağlama açısından genellikle 14-16 inç boyutlarında tasarlanmakla birlikte 26 inçe kadar çıkabilen modeller de bulunur.

Katlanır Bisiklet Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Katlanır bisiklet modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu modeller arasından kendiniz için ideal modeli seçerken bazı ipuçlarını göz önünde bulundurabilirsiniz.

Katlanır bisiklet vitesli ve vitessiz alternatiflere sahiptir. Eğer bisikletinizi yalnızca şehir içerisinde ve düz yollarda kullanmayı düşünüyorsanız vitessiz bir model işinizi görebilir. Ancak uzun yolculuklar yapacak ve eğimli rotalarda kullanacaksanız vitesli bir model satın almanızda fayda var.Eğimli yollarda sürüş yapacaksanız süspansiyonlu modelleri inceleyebilirsiniz. Bu sayede daha az sarsılır ve daha konforlu bir yolculuk yaparsınız.Katlanır bisikletlerin katlanma mekanizmaları birbirinden farklıdır ve model seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Şehir içerisinde bisikletinizi kullanacaksanız ve zaman kaybetmeden katlayarak çantasına koymak istiyorsanız pratik katlanan modelleri inceleyebilirsiniz.Katlanır bisikletlerin tekerlerinin küçük olması taşıma açısından büyük kolaylık sağlar. Ancak unutmamalısınız ki küçük tekerler daha fazla eforla daha az yol almanıza neden olur. Bu nedenle önceliklerinizi iyi belirlemelisiniz.

Katlanır Bisiklet Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Katlanır bisiklet fiyatları oldukça geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Kullanılan malzemeler, bisikletin özellikleri ve işçilik; fiyatları doğrudan etkileyen özelliklerdir. Eğer daha önceden bir katlanır bisiklet kullanmadıysanız çok pahalı olmayan bir modelle başlayabilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınız olan bisikleti daha iyi anlayabilir ve ilerleyen zamanlarda daha üst modelleri satın alabilirsiniz.

Kasa malzemesi bisikletin ağırlığı ve fiyatını en çok etkileyen özelliktir. En sık kullanılan malzeme fiyatının uygunluğu nedeniyle alüminyumdur. Ancak daha hafif ve sağlam kadrolu bir bisiklet almak isterseniz titanyum kadrolu modellere göz atabilirsiniz. Ayrıca karbon fiber, çelik gibi farklı malzemeler kullanılan alternatifler de bulunur.

Fren modelleri de katlanır bisikletlerin fiyatlarını doğrudan etkiler. Disk ve hidrolik frenli bisikletler arasında ciddi fiyat farkları olabilir. Ancak profesyonel bir ürün satın almayacaksanız hidrolik fren için ekstra bir bütçe ayırmanıza gerek kalmaz. Düşük vitesleri ve küçük tekerleriyle maksimum hızınız çok da yüksek olmayacağından disk frenler yeterli olur. Bütçe konusunda daha esnek olabiliyorsanız daha konforlu bir yolculuk için elektrikli bisikletler de ilginizi çekebilir.

Katlanır Bisiklet Özellikleri Nelerdir?

  • Katlanır bisikletlerin en önemli özelliği katlanma mekanizmalarıdır. Modellerin büyük kısmında pedal ve gidonu katladıktan sonra kadroyu katlarsınız. Ancak bazı modellerde mandal gibi kullanımı pratik parçalar kullanılır.
  • Genellikle vites sayısı maksimum 7-8 ile sınırlıdır. Ancak daha yüksek vitesli modeller de bulunur. Şehir içi kullanımlar için 3 vites yeterli bir seçim olur.
  • Taşınır bisikletler taşıması kolay olacak şekilde tasarlanır. Genellikle bir çantaya koyabileceğiniz şekilde tasarlanmış bisikletlerin katlanmış olarak tekerlekleri üzerinde taşınabilen modelleri de bulunur.
  • Katlanır bisikletlerin parçalarının büyük kısmı özelleştirilebilen şekilde dizayn edilir. Bu sayede zaman içerisinde değişen ihtiyaçlarınıza uygun hale getirebilirsiniz.
  • Bisikletinizi her an yanınızda taşımak ve her yerde bisiklet kullanmanın tadını çıkarmak için siz de Decathlon katlanır bisikletleri inceleyebilir, hemen satın alabilirsiniz.