Dağ Bisikletleri

Dağ Bisikleti

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Dağ Bisikleti - 27,5 Jant - Gri - ST 100
İNDİRİM
Dağ Bisikleti - 27,5 Jant - Gri - ST 100
₺4.300 −10%
₺3.850
*01.05.2022 - 01.06.2022 arası
Dağ Bisikleti - 27,5 Jant - Sarı - ST 100
İNDİRİM
Dağ Bisikleti - 27,5 Jant - Sarı - ST 100
₺4.300 −10%
₺3.850
*01.05.2022 - 01.06.2022 arası
4.2/5 Şuna göre: 633 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Dağ Bisikleti Modelleri ve Fiyatları

Dağ bisikletleri, düz yollar yerine engebeli alanlar ve arazide bisiklet kullanmayı sevenlere hitap eden modellerdir. Daha çok sağlamlıkları ile ön plana çıkan dağ bisikletleri oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bisikletçinin profesyonellik düzeyi, bisikletin kullanılacağı alan, bütçe gibi etmenlere göre seçenekleri filtreleyebilirsiniz.

Dağ Bisikleti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Henüz amatör bir bisikletçiysen ve kendin için ideal bir model seçmeyi planlıyorsan dağ bisikleti fiyatlarını inceleyebilir ve bütçene uygun modellere göz atabilirsin. Kendini tanımak ve bir dağ bisikletinden beklentilerini keşfetmek için öncelikle başlangıç seviyesi bir model satın alabilir, ilerleyen zamanlarda modelini yükseltmeyi düşünebilirsiniz.

Dağ bisikleti özellikleri temel seviyede aynı olmakla beraber gövde ve jant boyu ile malzemesi, fren tipi gibi özelliklerde değişiklik görülür. Mümkün oldukça hafif bir model seçmen kullanım esnasında rahatlık sağlar. Ayrıca disk frenlerin fren yapma süresi daha kısa olduğundan güvenlik açısından avantajlıdır. Ancak bakımının daha zor olacağını unutmamalısınız.

Dağ Bisikleti Özellikleri Nelerdir?

  • Dağ bisikletleri, arazi şartlarında sürüş yapabilecek kapasitede tasarlanan modellerdir. Dayanıklı yapıları sayesinde darbelere karşı dayanıklılık gösteren modeller bisikletçileri kolay kolay yarı yolda bırakmaz.
  • Genellikle yol ve şehir bisikletlerine göre daha ağır olan dağ bisikletlerinin lastikleri patlamalara karşı daha dayanıklıdır.
  • Ürünler engebeli alanlarda da konfordan taviz vermemek için tek ya da çift amortisör donanımına sahiptir.

Dağ Bisikleti Önerileri

Kaliteli ve uzun yıllar sıkıntısızca kullanabileceğin bir dağ bisikleti almayı planlıyorsan en iyi dağ bisikleti önerilerinin ilk sıralarında yer alan Rockrider modellerini inceleyebilirsin. Kalitesi ve performansına göre uygun seviyede seyreden fiyatlarıyla dikkat çeken modeller arasında seçim yaparken öncelikle jant boyuna karar verebilirsin. Fren tipini de belirledikten sonra senin için ideal rengi seçebilirsin ve bisikletinin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Dağ bisikletlerinde pek çok farklı model seçeneği olduğundan bisikletçilerin birçoğu seçim esnasında zorlanır. Sizin için en iyi dağ bisikleti markasını belirleyerek modelleri sınırlandırabilirsiniz. Bisiklette ihtiyaç duyulan donanımlar ve özellikler kişiden kişiye değişmektedir. Dağ bisikleti tavsiyelerini incelemeden önce olmazsa olmazların ve olursa iyi olur dediğin özellikleri listeleyerek başlayabilirsiniz. Decathlon dağ bisikletleri kategorisindeki modelleri istediğin özelliğe göre filtreleyebilir ve böylece alacağınız bisikleti çok daha kolay seçebilirsiniz.

Kadın Dağ Bisikleti Önerileri

Bisiklet üreticilerinin önemli bir kısmı unisex ve erkek bisikletlerinin yanı sıra bayan dağ bisikleti modellerine de yelpazesinde yer verir. Kadınların arazide daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşamasını mümkün kılan modellerde üst boru klasik modellere göre daha alçak ve eğiktir.

Genellikle kadınların boyları erkeklere göre daha kısa olduğundan kadınlar için en iyi dağ bisikleti gidon ile sele arasındaki mesafe daha kısa olduğu modellerdir. Bu sayede kadın bisikletçilerin yaşayabileceği sırt ağrılarının önüne geçilir. Ayrıca gidonun iki ucu arasındaki mesafe de daha kısadır.

En İyi Dağ Bisikleti Markası: Decathlon Rockrider

BTWIN’in alt markalarından olan Rockrider, dağ bisikleti alanında özelleşmiştir. Sunduğu bisikletlerle kullanıcıların dikkatini geçen dağ bisikleti markaları arasında yer alır. Profesyonel dağ bisikleti modelleriyle arazide geçireceğin zamanı daha da keyifli hale getirmeyi vadeden Rockrider bisiklet modelleri estetik görünümleri de göz kamaştırır.