Bisiklet Üst Giyim

Bisiklet Üst Giyim Ürünleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Su Geçirmez Üst Pantolon - Siyah - 100
EKO TASARIM
Su Geçirmez Üst Pantolon - Siyah - 100
₺225
BTWIN Su Geçirmez Üst Pantolon - Siyah - 100 (13)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Bisiklet Pançosu - Unisex - Siyah - 100
EKO TASARIM
Bisiklet Pançosu - Unisex - Siyah - 100
₺225
BTWIN Bisiklet Pançosu - Unisex - Siyah - 100 (1)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Erkek Bisiklet Ceket - Siyah - RC500
Erkek Bisiklet Ceket - Siyah - RC500
₺500
TRIBAN Erkek Bisiklet Ceket - Siyah - RC500 (7)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.5/5 Şuna göre: 315 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Bisiklet Üst Giyim

En keyifli spor dallarından biri olan bisiklet sürmek, aynı zamanda tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir ulaşım şeklidir. Bisiklet sürmenin eşsiz keyfini sürdürebilmek için giyilen kıyafetler ve gereken bisiklet ekipmanları doğru seçilmelidir. Bisiklet giyim eşyaları özel olarak tasarlanır. Kullanıcıyı olası tehlikelerden ve kaza risklerinden korumayı amaçlayan bisiklet kıyafeti, aynı zamanda yapılan aktiviteden de maksimum verim alınmasına yardımcı olur.

Bisiklet Üst Giyim Kıyafeti Çeşitleri Nelerdir?

Bisiklet kıyafeti çeşitleri mevsim ve yol koşullarına göre farklılık gösterir. Hava sıcaklıklarına göre değişen uzun ya da kısa kollu tişörtler, rüzgârlı ya da yağmurlu havalar için özel olarak tasarlanan yağmurluk ve rüzgârlıklar, bisikletçi taytı ve şortu gibi giyim ürünleri en önemli üst giyim çeşitleridir. Bunlara ek olarak pedala kilitlenen özel tasarım ayakkabılar, termal içlik ve bisiklet çorabı gibi parçalar da üst giyim seçenekleri arasında yer alır. Kullanıcının güvenliği açısından büyük önem taşıyan kask, bisikletçi eldiveni, bisiklet maskesi, bisiklet bandanası gibi bisiklet aksesuarları da kullanılması gereken özel ürünler arasında yer alır. Bisiklet sürücüsünün konforunu sağlayan bisiklet taytı kadın ve erkekler için farklı tasarımlara sahiptir. Uzun mesafeli bisiklet gezilerinde rahat ve konforlu bir yolculuk için pedli bisiklet taytı tavsiye edilir. Pedin yumuşak dokusu seleye oturmayı daha rahat hale getirir ve bisiklet sürmeyi kolaylaştırarak performansı artırır. Peki, bisiklet taytı nasıl giyilir? Bisiklet taytı pedli veya düz olmasına göre farklı şekillerde giyilebilir. Aradaki fark pedli tayt modellerinin içine iç çamaşırın giyilmemesidir.

Bisiklet Yağmurluğu Nasıl Seçilir?

Zorlu hava koşullarında bisiklet sürenleri yağmura, soğuğa ve rüzgâra karşı koruyan bisiklet yağmurluğu, suya dayanıklı malzemeler kullanılarak tasarlanmalıdır. Cildin nefes almasını sağlaması, terlemeyi önleyerek sporcunun motivasyonunu artırır ve aynı zamanda da sağlığının korunmasına yardımcı olur. Bisiklet sürerken yüksek efor sarf edildiği için aşırı terlemeyle karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle bisiklet sürücülerinin yağmurluklarını seçerken nefes alan kumaş dokusuna sahip olup olmadığına dikkat etmesi önemlidir. Ayrıca kumaşın hızlı kuruyan yapıya sahip esnek bir dokuya sahip olması da beklenir. Sporcunun rahat hareket edebilmesi, tamamıyla bisiklet sürmeye odaklanabilmesi ve dikkatinin dağılmaması için hareket özgürlüğü sağlayan modeller tercih edilmelidir. Özellikle soğuk kış aylarında bisiklet kullanmayı düşünüyorsanız su geçirmez özelliğe sahip yağmurlukları tercih edebilirsiniz. Bisiklet yağmurluğu seçerken bir diğer önemli konu da rahat giyilip çıkarılabilmesidir. Tam boy fermuarlı ve vücuda tam oturan hafif dokulu modeller hem kullanım kolaylığı sağlar hem de hafifliği sayesinde sürücünün hızını kesmeden yola devam edebilmesini destekler.

Bisiklet Tişörtü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bisiklet tişörtü satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kumaş dokusudur. Cildin nefes almasını sağlayan kumaşlar kullanılarak tasarlanan modelleri tercih ederek, terin vücuttan dışarı atılmasını kolaylaştırabilirsiniz. Mevsime göre kısa ya da uzun kullu giyilebilen bisiklet tişörtlerinin sağlam ve hafif kumaşlara sahip olması önemlidir. Bisiklet sürmek yüksek yoğunluklu bir aktivite olarak tanımlanır. Bu durum terlemeyi artırır ve ter tutmayan, hafif ve ince kumaş dokusuna sahip bisiklet tişörtleri, sürücünün kendini daha rahat hissetmesini sağlar. Ayrıca vücuda tam oturan nefes alabilir likralı ya da file dokulu ürünler biryandan terlemeyi önler diğer yandan sürücünün özgürce hareket edebilmesini destekler. Kullanıcının kişisel eşyalarını taşıyabilmesine izin veren cep detaylarına sahip olması da oldukça önemlidir. Bisiklet kıyafeti seçiminde bir diğer önemli nokta da rengidir. Diğer araç sürücülerinin sizi daha rahat far edebilmesi için neon renkli bisiklet tişörtleri satın alarak bisiklet keyfinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Bisiklet Tişörtü Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bisiklet tişörtü fiyatları, ürünün kalitesine ve sahip olduğu teknolojik özelliklere göre farklılık gösterir. Cildin nefes almasını sağlayan özel teknolojilerle donatılan bisiklet tişörtü modellerine Decathlon üzerinden ulaşabilir, avantajlı fiyat seçeneklerinden faydalanarak beğendiğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz. Dönem dönem yapılan Decathlon indirim ve kampanyalarından siz de yararlanabilir, satın almak istediğiniz bisiklet tişörtüne en uygun fiyat ayrıcalığı ile sahip olabilirsiniz.