16 Jant Bisikletler

16 Jant Bisikletler

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
4.6/5 Şuna göre: 216 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler
"

16 Jant Bisikletler

16 jant bisiklet modelleri genellikle çocukların kullanımı için tasarlanan bisikletlerdir. Kaliteli ve gelişmiş teknik özelliklerle donatılan 16 jant bisikletler, kullanışlı ve güvenli alternatifleri ile ebeveynlerin çocukları için en çok tercih ettiği modellerden biridir. Farklı ürün seçenekleri ve aksesuarlar ile üretilen bisikletler, çocuklarınızın ilgisini çekecek ince detaylara sahiptir. 16 jant bisiklet modelleri geniş aksesuar detayları ve tekerlek sayılarıyla çocuğunuzun ihtiyacına uygun seçenekler sunar.

16 Jant Bisikleti Hangi Yaş Aralığı Kullanabilir?

16 jant bisiklet modelleri, çocuğunuzu bisiklet ile tanıştırmak ve bisiklete olan ilgisini artırmak amacıyla satın alabileceğiniz en uygun modelleri sunar. Çocuğunuzun rahat ve güvenli bir şekilde bisiklet sürmesi için tasarlanan 16 jant bisikletler, genellikle 100-120 cm arasında boy uzunluğuna ve 48-53 cm arası iç bacak boyuna sahip olan çocuklar için uygundur. Bu özellikleriyle 4-6 yaş arası çocukların kullanımı için oldukça ideal olan 16 jant bisikletler, başlangıç seviyesi için tavsiye edilen en yeni bisiklet modelleri arasındadır.

Bisiklet, hem psikolojik hem de fizyolojik açıdan çocuk gelişimini destekler. Bu nedenle çocuğunuzun ilk bisikletini satın alırken dikkat etmeniz gereken bir takım kriterler mevcuttur. Bunlar:

  • Satın alacağınız bisikletin kadro boyunun çocuğunuzun boyu ile uyumlu olması gerekir. Kadro boyu uygun olmayan bisikletlerde çocuğunuzun ayağı pedala yetişmez ve bisiklet öğrenme süreci zorlaşır.
  • Fren sistemi çocuğunuzun kolayca kullanabileceği özellikte olmalıdır. Aşırı sert fren sistemleri güvenli sürüşü engeller.
  • İlk kez bisiklete binecek çocuğunuz için takılıp çıkarılabilen yan tekerlek modellerini tercih etmelisiniz. Yan tekerleğe sahip olan bisikletlerde çocuklar denge kurmayı daha hızlı öğrenir.
  • Karanlık ortamlarda daha güvenli bir sürüş ve emniyet için arka ve ön aydınlatmalara sahip bisiklet modelleri tercih edilmelidir.
  • Satın almış olduğunuz bisiklet modelinin çocuğunuza uygun olup olmadığını test etmek için direksiyon ve bisiklet selesini en alt ayarda tutarak çocuğunuzu bisiklete bindirmelisiniz. Direksiyonu sağa ve sola rahatça çevirebiliyor ve pedalı tamtur geriye doğru atabiliyorsa çocuğunuza uygun bir bisiklet seçtiğiniz söylenebilir. Sportif aktivitelerde ve günlük kullanımda güvenli bir sürüş deneyimi için çocuklarınızın mutlaka bisiklet kaskları kullandığından emin olmalısınız.

16 Jant Bisiklet Markaları Nelerdir?

Çocuk bisikleti kategorisinde geniş seçenekler sunan Decathlon, BTWIN bisiklet modelleriyle çocukların zevklerine ve beklentilerine hitap eder. Decathlon 16 jant bisiklet modelleri, ‘Stop Easy’ fren sistemi ile çocukların el anatomilerine uygun frenleme sistemlerine sahiptir. Alışılmış frenleme sistemlerine göre %30 daha az enerji ile frenleme yapmayı sağlayan ‘Stop Easy’ fren sistemi sizi ve çocuğunuzu güvende hissettirir.

Kız ve erkek çocuklar için farklı modellerde sunulan BTWIN 16 jant bisiklet modelleri, çocukların enerjisini yansıtan rengarenk tasarımlara sahiptir. Bisikletin ön ve arka kısmında bulunan çamurluklar sayesinde çocuğunuzun kirlenmeden eğlenmenin tadını çıkarır. Sevimli grafiklerle tasarlanan zincir koruması bisiklete ayrı bir hava verirken çocuğunuzun zarar görmeden bisiklet kullanmasını sağlar. BTWIN 16 jant bisiklet modelleri, ilk kez bisiklet kullanacak minikler için monte edilebilir yan tekerleklere de sahiptir.

16 jant bisiklet fiyatı marka, kadro tipi, model, teknik özellikler ve aksesuar kullanımına göre değişiklik gösterebilir. 16 Jant Bisiklet en ucuz modelleri genellikle çelik kadrolu küçük modellerde bulunur. Alüminyum kadrolu, gelişmiş fren ve vites sistemine sahip olan 16 Jant Bisiklet fiyatları diğer modellere göre daha farklı fiyatlarda sunulabilir. Siz de çocukların hayal dünyasından ilham alınarak tasarlanan birbirinden eğlenceli ve renkli BTWIN kız ve erkek çocuk bisiklet modellerini Decathlon’da bulabilirsiniz.

"