16 Jant Bisikletler

16 Jant Bisikletler

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
4.6/5 Şuna göre: 148 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

16 Jant Bisikletler

16 jant bisikletler, birçok çocuğun bisiklet sürmeyi öğrendiği bisiklet modelidir. Alışma sürecinde yan tekerlekler ile de kullanılabilen bu bisikletler, daha sonra iki tekerlekli olarak da sürülebilir. Çocukların ilgisini çekecek, canlı renk ve desenler ile dizayn edilen Decathlon bisiklet modelleri arasından çocuğunuza uygun bir ürünü satın alarak çocuğunuza bisiklet sürmeyi öğretebilirsiniz..

16 Jant Bisiklet Kaç Yaş İçindir?

“16 Jant bisiklet kaç yaş için uygundur?” sorusu bisiklet modelleri arasından seçim yapan ebeveynlerin, merak ettiği soruların başında gelir. Boyları 105 santimetre ile 120 santimetre arasında değişen 16 jant bisiklet tasarımları, 4 – 6 yaş arası çocukların kullanımı için uygundur. Bu kapsamda seçtiğiniz bisikletin çocuğunuza uygun olup olmadığından emin olmak için bisikletin selesi ve direksiyonu en alt ayarda iken çocuğunuzu bisiklete bindirin. Daha sonra pedalları tam tur geriye doğru çevirmesini isteyin. Ardından bu kez gidonu 70 derece sola ve sağa çevirmesini söyleyin. Eğer çocuğunuz sürüş pozisyonunda, bu iki hareketi rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsa söz konusu bisikleti güvenli bir şekilde kullanabilir.

16 Jant Bisiklet Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yeni satın aldığınız 16 jant bisiklet, kutu içerisinde size teslim edilir. Ürünü teslim aldıktan sonra kurulum şemasına uygun olarak bisikletin montaj işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Arka tekerlek kadro ile birleştirilmiş olarak teslim edildiğinden, sizin yapmanız gereken ön teker, pedallar ve gidonu monte etmektir. İlk olarak bisikletin sele ve sele borusu yerine takılır. Seleden sonra gidon yerine monte edilir. Gidon ve selenin doğru bir şekilde monte edildiğinden emin olduktan sonra ön tekeri takabilirsiniz. Ön tekeri taktıktan sonra pedalları monte ederek kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

16 Jant Bisiklet Modelleri Nelerdir?

Decathlon çocuk bisikletleri, alçaltılmış kadro tasarımı ile kolay binilebilir özelliğe sahiptir. Ürünlerin tasarımında kullanılan ¨Stop easy¨ fren sistemi, çocukların el yapıları göz önünde bulundurularak dizayn edilir. Bisikletlerde bulanan fren kolları, baskı yapıldığında doğal el hareketi ile uyumlu bir şekilde gidona paralel hareket eder. Bu sayede klasik fren tasarımlarına göre %30 daha az enerji ile fren sistemi kullanılır. Decathlon çocuk bisiklet modelleri 16 jant kategorisinde yer alan ürünlerin sahip olduğu zincir koruması, çocuğunuzun bisikletini zarar görmeden kullanmasını mümkün kılar. Bununla birlikte bisikletlerde bulunan, ön ve arka çamurluklar çocuğunuzun elbiselerinin kirlenmesinin önüne geçer. 16 bisikletlerin dizaynında bulanan park ayağı ise çocuğunuzun bisikleti kullanmadığı zamanlarda dik bir şekilde konumlandırmasına olanak verir. Ayrıca Decathlon ürün gamı içerisinde bulunan çocuk bisikletlerine dilerseniz yan tekerlek monte edebilirsiniz.

16 Jant Bisiklet Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Özellikle çocuğunuz bisiklet sürmeye yeni başlıyorsa bisiklet tercihinin doğru yapılması oldukça önemlidir. İster 16 jant kız çocuk bisikleti, ister 16 jant erkek çocuk bisikleti alacak olun, bisiklet seçerken dikkat etmeniz gereken konuların başında güvenlik gelir. Bu kapsamda satın aldığınız bisikletin kadro boyunun çocuğunuza uygun olması gerekir. Eğer doğru kadro boyunda bisiklet tercih edilmez ise çocuğunuz bisiklet sürmeyi öğrenirken zorlanır. Çocuğun boyundan büyük bir bisiklet alındığında ayağı pedala yetişmez, gidon kontrolünde problem yaşar ve duruş bozukluğu meydana gelir. Eğer bisikletin boyu küçük ise sürüş sırasında pedallara güç aktarımı verimli olmaz ve çocuğunuz daha çabuk yorulur. Bununla birlikte bisikletin tasarımda bulunan fren sistemi, çocuğunuzun rahatlıkla kullanabileceği özellikte olmalıdır. Aşırı sert fren sistemine sahip bisiklet modelleri, çocuğunuza güvenli bir sürüş olanağı vermez. Çocuğunuz bisiklet sürmeye ilk kez başlayacak ise bisiklet sürmekten korkmaması için mutlaka yan tekerlek takılabilen modeller tercih edilmelidir. Satın aldığınız bisikletin selesinin, çocuğunuzun gelişimine eşlik edebilmesi için yüksekliği ayarlanabilir yapıya sahip olması gerekir. Ayrıca daha güvenli bir sürüş için seçtiğiniz bisiklette zil, arka ve ön aydınlatma ile kedigözleri bulunmalıdır.

16 Jant Bisiklet Fiyatları Nasıl Belirlenir?

16 jant bisiklet fiyatları, ürünün modeline, teknik özelliklerine ve tasarımına göre farklı seviyelerde belirlenir. 16 jant bisiklet tavsiyesi için araştırma yaparken fiyat kalite dengesine dikkat edilmelidir. Tercih ettiğiniz çocuk bisikleti fiyatı ile ürünün gösterdiği performans uyumlu olmalıdır. Siz de Decathlon sunduğu en ucuz 16 jant bisiklet fiyatları ayrıcalığından faydalanabilir ve çocuğunuzun hayalini kurduğu bisikleti ona hediye edebilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun bisiklet keyfine eşlik etmek için Decathlon dağ bisikleti ve hibrit bisiklet modellerine de göz atabilirsiniz.