Bisiklet

Tüm Bisiklet Ürünleri

Her seviyede bisiklet, bisiklet kıyafetleri, aksesuarları, ekipmanları ve yedek parçaları ile bu büyük tutkunuza eşlik edecek ürünler sizi bekliyor...

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
İç Lastik Tamir Yaması
İNDİRİM
İç Lastik Tamir Yaması
₺25 −20%
₺20
*İndirim 31.05.2022 tarihinde başlar
LEVYE
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
LEVYE
₺25
Miktar başına Fiyat ₺8,33unit
Matara Kafesi Vidası - 16 Mm
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Matara Kafesi Vidası - 16 Mm
₺15
Miktar başına Fiyat ₺7,50unit
4.2/5 Şuna göre: 9748 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Bisiklet Modelleri ve Fiyatları

Bisiklet hem ulaşım hem gezi hem de spor için kullanılabilen çok yönlü bir araçtır. Sürmesi oldukça keyifli olan bisiklet çeşitlerini her yaştan çocuk, kadın ve erkek rahatlıkla kullanabilir. Siz de beğendiğiniz bisiklet modeline Decathlon aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

Bisiklet Aksesuarları Nelerdir?

Bisiklet aksesuarları, konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi yaşamanıza yardımcı olan ekipmanlardır. Bisiklet kaskı, sürüş sırasında meydana gelebilecek çarpma ve düşmelere karşı baş kısmınızı koruyan önemli bir aksesuardır. Güvenli bir sürüş için kaskınız olmadan asla bisiklete binmemelisiniz. Bisiklet eldiveni ise gidonu daha iyi kavramanızı ve ellerinizin sürüş sırasında kaymasını engeller. Bisiklet çantası da telefon, su, anahtar gibi küçük malzemelerinizi yanınızda taşımanıza olanak veren bir diğer bisiklet aksesuarıdır. Bisikletinizi bir yere bırakmak zorunda kaldığınızda, başına bir şey gelmemesi için gerekli olan bisiklet ekipmanı ise bisiklet kilididir. Bisiklet kilidi, bisikletinizi park ettiğiniz yere sabitlemeye yarar. Bisiklet pompası sürüş sırasında yanınızda bulundurmanız gereken bir başka aksesuardır. Bisiklet sürerken başınıza gelebilecek herhangi bir lastik sorununa müdahale etmenizi sağlar.

Bisiklet Aksesuarı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bisiklet aksesuarları arasından seçim yaparken dayanıklı ve gereksinimlerinizi karşılayan ürünleri tercih etmelisiniz. Aldığınız bisiklet kaskının sağlam materyalden üretilmiş ve başınıza uygun büyüklükte olmasına dikkat edin. Kilit seçiminde ihtiyaç duyduğunuz güvenlik seviyesini ve bisikletinizi koyacağınız yeri göz önünde bulundurun. Eşyalarınızı yanınızda taşıyabilmeniz için dizayn edilen bisiklet çanta modelleri arasından tercihte bulunurken ürünün yeterli büyüklükte olmasına dikkat edin. Satın alacağınız bisiklet eldiveninin de ellerinize uygun olduğundan emin olun.Bisiklet modelleribisiklet markaları tarafından piyasaya sürülen bisiklet çeşitleri genel olarak yol, şehir ve dağ bisikletleri olarak üçe ayrılır. Ayrıca bisiklet modelleri arasında farklı kullanım amaçları için üretilen BMX bisiklet çeşitleri, Çocuk bisiklet modelleri, Elektrikli bisikletler ve katlanır bisikletler de vardır. Engebeli arazilerde dağ bisiklet modelleri kullanılırken asfalt ve düz zeminlerde sürmek için yol bisiklet çeşitleri tercih edilir. Şehirlerde ise yol ve dağ bisikletlerinin karışımı olan hibrit modeller kullanılabilir. BMX bisiklet çeşitleri de daha çok şov amaçlı tercih edilen bisikletlerdir. Bisiklet fiyatları ise ürünün markasına, modeline ve tasarımına göre farklılık gösterir.

Katlanır Bisiklet Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Katlanabilir bisiklet modelleri; kadro bölümünden ikiye katlanabilen, küçük tekerlekli ve şehir içi kullanım için tasarlanmış bisiklet çeşitleridir. Katlanır bisiklet modelleri, katlandığında daha az yer kapladığından rahatlıkla arabanızın bagajında taşıyabilirsiniz. Katlanır bisiklet alırken ürünün birkaç hareket ile hızlıca katlanabilir olmasına özen gösterin. Böylece katlama ve kurma işlemleri sırasında zaman kaybı yaşamaz ve zorlanmazsınız. Almak istediğiniz katlanabilir bisiklet tasarımının günlük kıyafet ile kullanıma uygun olmasına dikkat edin. Dizaynında çamurluk bulunan modellerin şehir içi kullanımda daha çok tercih edildiğini hatırınızdan çıkarmayın. Ayrıca bisikletin katlandıktan sonra rahatça taşınabilecek kadar hafif olması gerektiğini de unutmayın.

Bisiklet Kaskı Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bisiklet kaskının dış bölümüne kabuk kısmı denir. Kaskın kabuk kısmında kullanılan plastik malzemenin dayanıklı ve sağlam olması gerekir. Böylece kaska çarpan herhangi bir şey kaskı delmez ve herhangi bir çarpma durumunda darbenin etkisini azaltarak başınızı korur. Ayrıca bisiklet kasklarının tasarımında havalandırmayı sağlayan delikler bulunur. Bu deliklerin sayısı ne kadar fazla olursa sürüş sırasında daha fazla hava akımı olur. Böylece daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Siper takılabilir kask modelleri ise sürüş sırasında gözlerinizi hava akımı ve güneşten korur. Kaskın iç tasarımı da kaskın kafanıza dengeli bir şekilde oturmasını sağlar. Bisiklet kaskları konusunda dikkat edilmesi gereken bir konu da kaskın ağırlığıdır. Ağır kask modelleri uzun süreli sürüşler sırasında boyun ağrılarına neden olabileceğinden, hafif kask çeşitlerinin kullanılması tavsiye edilir. Satın alacağınız kaskın kayışlarının da ergonomik ve güçlü olmasına özen gösterin.

Bisiklet Pompasını Nasıl Almalısınız?

Bisiklet pompaları, el ve ayak pompaları olarak ikiye ayrılır. Ayak pompalarının basınç değeri yüksek olup bisikletinizin lastiğini birkaç dakika içinde kolaylıkla şişirebilir. Ancak boyutlarından dolayı ayak pompalarını sürüş sırasında yanınızda taşıyamazsınız. El tipi pompalar ise daha küçük tasarıma sahip ekipmanlardır. Ayak pompalarına göre basınç seviyeleri düşük de olsa pratik yapıları sayesinde bisiklet çantanızın içinde rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Bisiklet pompası modelleri arasından seçim yaparken bisiklet ve lastik tipinize uygun ürünleri seçmelisiniz. Ayrıca basınç seviyesini gösteren pompa modellerini tercih ederek lastiğe bastığınız hava miktarını kontrol edebilirsiniz.Spor yapmak, şehir trafiğinden sıyrılmak veya keyifli vakit geçirmek... Amacınız ne olursa olsun, kullanımı her gün yaygınlaşan bisiklet çeşitlerinden birine sahip olmak istiyorsanız, Decathlon bünyesinde bulunan bisiklet modellerini hemen inceleyebilirsiniz.