Binici Togu

Binicilik Togu ve Binici Kaskı

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.3/5 Şuna göre: 3 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Binici Togu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Biniciler at binmekten çok keyif alır. Çünkü bir canlıyla bağ kurarak yapılan bir spordur ve dört nala koşarken binici özgürlüğü hisseder. Bu keyifli anlar ancak kaza olana kadar sürer. Kaza anı ve sonrası düşmenin şiddetine göre oldukça acılı olabilir, dahası sağlık açısından ciddi sorunlar teşkil edebilir. Vücudunuzun bu tip düşmelerde en çok korunması gereken bölgesi baş kısmıdır. Bu sebeple de tog kullanımı ihmal edilmemelidir. Tog kullanımın yanında önemli bir başka nokta da doğru togu kullanmaktır. Binici togu uygun ölçülerde seçilmediği taktirde koruyuculuk özelliğini yitirir. Aşağıda yazdığımız bilgileri okuduktan sonra ürün bilgilerini ve filtrelerimizi kullanarak kendinize en uygun binici kaskını bulabilirsiniz.

Doğru Tog Bedenini Seçmek

Tog binicinin başına tam olarak oturmalıdır. Alın kısmının tam ortasına denk gelmesi düşme anında tam koruma sağlaması açısından oldukça önemlidir. Eğer alnın üst kısmına denk geliyorsa düşme sırasında boyundaki kayış boyna zarar verebilir. Binici kaskını seçmeden önce başınızın ölçüsünü almanızı ve bu ölçüye göre seçim yapmanızı öneririz. Bazı durumlarda tek beden binici kaskı almanız veya ayarlanabilir binici kaskı almanızın bir farklı olmayabilir. Çünkü beden seçimine dikkat ederken hangi disiplinde binicilik yaptığınız ve kaskınızda rahat edip etmediğiniz de önemlidir. Çocuklar çabuk büyüdüğü için onlara seçilen toglarda ayarlanabilir başlıkları tercih etmenizi öneririz.

Togun hasar alması durumunda ne yapılmalı ve bakımı nasıl olmalı?

Her çarpma togunuzda gözle görülür bir çizik bırakmayabilir ve togunuzun bir dahaki çarpmada sizi olması gerektiği gibi koruyacağı kesin olarak bilinemez. Bu yüzden her çarpmadan sonra togunuzu değiştirmenizi öneririz. Ayrıca kullanmadığınız zamanlarda togunuzun zarar görmesini önlemek için kılıfında saklamanızı hem temiz durması hem de koruyuculuk özelliğini koruması açısından tavsiye ederiz. Tog temizliği içinse togunuzun iç kısmındaki sünger kısmı çıkararak yıkamanız yeterli olacaktır. Binici tog modellerimiz tek beden ve ayarlanabilir beden seçeneklerine ek olarak tog kılıfı modelleriyle beraber Decathlon’da uygun fiyatlarla size sunulur.

Ayrıca, binici güvenlik yeleklerine de göz atmanızı tavsiye ederiz.