Binici Polar ve Yeleği

Binici Poları ve Yelekleri

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
4.9/5 Şuna göre: 18 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Binici Yeleği ve Poları

At binme, yarattığı eşsiz özgürlük hissi ile bir kez denendiğinde bir daha vazgeçilemeyen bir spor dalıdır. Tutkulu bir binici her daim atının üzerinde olmak, onunla ilgilenmek, bakımını yapmak ve beslemek ister. Güzel ve güneşli günlerde keyifle yapılan gezinti ve antrenmanlardan sonra sonbahar rüzgarları ve serin havalar at binme keyfini kaçırmasın. Mevsimler değişirken binicilik ekipmanlarının yeni hava koşullarına uyum sağlaması, sağlıklı ve konforlu bir biniş için önemlidir. Mevsimine uygun binicilik kıyafetleri ve ekipmanları hareket özgürlüğünü ve atına olan hakimiyetini azaltmadan güvenli bir at binme deneyimi sağlar. Binicilik yelekleri iklim koşullarına karşı koruma sağladığı gibi güvenlik ekipmanı olarak da kullanılabilir.

Peki kendine en uygun binicilik yeleğini seçmeden önce bilmen gerekenler nelerdir?

Binicilik Destek ve Güvenlik Yelekleri:

Binicilik toglarından sonra en sık kullanılan güvenlik ekipmanı binicilik destek yelekleridir. Bu yelekler darbelere karşı binicinin üst gövdesini korumak ve destelemek amacı ile tasarlanır ve üretilir. Süngerli ve esnek yapıları sayesinde darbeleri minimize ederken, ayarlanabilir kayışları ile binici vücuduna tam oturarak destek sağlar. Zorlu antrenmanlar sonrasında kolayca temizlenebilir ve makinada yıkanabilir. Fermuar ve cırt cırt bantları sayesinde giyip çıkarma kolaylığı sağlayan binici güvenlik yelekleri, farklı binicilik etkinliklerine uygun seviyede koruma sağlamak amacı ile farklı güvenlik standartlarına uygun olarak üretilir. 3. seviye güvenlik yelekleri, amatör biniciler için maksimum koruma sağlama amacı ile üretilir. Atlarla çalışan ve atın tekme atma riski olan çalışanlar için de bu seviye yelekler önerilir. Bu tip binicilik koruyucu ekipmanları 3. seviye koruma ihtiyacı duyan tüm biniciler için maksimum koruma sağlar. 2. seviye koruyucu yelek ise nispeten daha düşük korumaya ihtiyaç duyan orta seviye hobi binicileri için uygundur. Hafif geziler ve atlı antrenmanlar için tercih edilebilirler. Doğada hafif geziler yapan hobiciler için bu binicilik destek yeleği ideal bir ürün olacaktır. 1. seviye destek yeleği özellikle profesyonel biniciler ve jokeyler için tasarlanmış, minimum koruma özelliğine sahip, oldukça hafif yeleklerdir.

Binicilik Yeleklerinin Öne Çıkan Özellikleri

  • Her koruma seviyesi için uygun model seçenekleri.
  • Cırt cırt bantları sayesinde kolay kullanım.
  • Vücuda tam oturan ayarlanabilir yapı.
  • Avrupa standartlarına uygun koruma değerleri.
  • Yıkanabilir koruma süngerleri.

Binicilik Yelekleri

Mevsim geçişlerinde veya nispeten serin havalarda hafif geziler ve antrenmanlar için kullanılabilen binicilik yelekleri, müsabaka öncesi ısınma esnasında da kullanılabilir. Vücuda tam oturan ve binicinin hareketlerini kısıtlamayan bu tip yeleklerin kol çevresi omuzları açıkta bırakacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Elyaf dolgulu astarı vücudunu sıcak tutarken, su itici özel kumaşı yağmur damlacıklarını emmez ve kuru kalır. Ayrıca bu özel kumaş, at tüylerinin yapışmasını da engelleyerek biniş süresince temiz kalır. 2 veya 3 cepli modelleri ile her seviyeden binici için uygun seçenekler sunan binici yelekleri, iç astarı sayesinde rüzgar geçirmez. Kadın şişme yelek modelleri, kesimleri ve iç dolgu malzemelerinin ağırlığı gibi unsurlarla erkek şişme yelek modellerinden farklılaşır. Bununla birlikte hem kadın hem de erkek binicilik yelekleri çamaşır makinesinde 40 dereceye kadar yıkanabilir ve düşük sıcaklıkta kurutma makinasında kurutulabilir. Binicilik pantolonları ile kombinleyebileceğin bu yelekler, tarzından ödün vermeden spor yapmana olanak verir.

Güvenlik Yeleklerinin Önemli Özellikleri

  • Hafif ve esnek yapısı ile hareket özgürlüğü sağlar.
  • Elyaf dolgu ile sıcak tutar.
  • Su itici kumaşı sayesinde kuru kalır.
  • Özel kumaş tüylerin yapışmasını engeller. Temiz kalır.
  • Bakımı kolaydır. Çamaşır makinasında yıkanabilir.