Binici Pantolonu

Binici Pantolonu

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
3.6/5 Şuna göre: 34 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Binicilik Taytı ve Pantolonu

Binicilik sporuna başlarken edinilmesi gereken temel ekipmanlardan olan binici kıyafetleri arasında, kuşkusuz en önemli olanlarından birisi binicilik pantolonudur. Binicinin eyer üzerindeki pozisyonu, atının ve kendisinin konforu ve atına hakimiyeti açısından önemlidir. Eyer üzerinde kaymadan oturması ve atını hissetmesi gereken binici, hareket özgürlüğünü kısıtlayan dar ve esnek olmayan günlük kıyafetler ile konforlu bir sürüş elde edemez. Güvenli ve ideal bir at binme deneyimi için ihtiyacın olan binicilik taytı seçimi dikkatle yapılmalı ve uygun bir binicilik pantolonu seçmelisin. Peki binicilik taytı ve pantolonu nasıl seçilir?

Binicilik Taytı Nedir?

Binici kıyafetleri farklı hava koşulları ve farklı etkinlikler için değişik modellerde üretilir. Kış şartları için üretilen binici pantolonları daha kalın ve koruyucu iken, daha ılıman havalar için üretilen binicilik taytı modelleri ince ve hafiftir. Antrenmanlar, hafif geziler, kapalı menajlar gibi aktivitelerde tercih edilen binici pantolonları ile müsabakalar gibi resmi etkinlikler için tercih edilecek binicilik pantolonu modelleri farklıdır. Binici pantolonu, kaymaz kumaşı ile güvenliğini sağlarken, likralı paçası sayesinde bot içinde konforlu bir kullanım sunar. Nefes alan yapısı ve vücuda tam oturan esnek dokusu ile her hava koşulunda kullanıma uygundur.

Neden Binici Pantolonu Tercih Edilmeli?

Eyer üzerinde sabit durmak, kaymadan ata hükmedebilmek, her binicinin korkulu rüyası olan attan düşme riskinden sakınmak açısından oldukça önemlidir. Binicilerin ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanan ve üretilen binici pantolonları bu görevi yerine getirir. Kaymaz ek kumaş bileşeni ve eyer ile mükemmel bir uyum yakalayan binici pantolonu, hayati önem taşıyan kaymazlık ve tutunmayı sağlar. Dayanıklı binici pantolonları özellikle at terbiyesi gibi yoğun hareket gerektiren etkinliklerde mükemmel kaymazlık sağlayan ek parçalara sahiptir. Bu kumaş aynı zamanda sürtünmeyi azaltıcı özelliği ile tahriş olumlarına da en aza indirir. Her hava koşulunda kullanıma uygun olan ürün, dayanıklı ve sağlam dikişleri ile uzun yıllar güvenle kullanılabilir.

Çocuk Binici Pantolonu Modelleri

Başlangıç seviyesi çocuk biniciler için tasarlanan çocuk binici taytları, onların ihtiyaçları gözetilerek üretilmiştir. At binmeyi eğlenceli ve keyifli bir aktivite olarak görmeleri, çocukların bu spora gönül vermeleri kalıcı olmaları açısından önemlidir. Kaymaz ek kumaşları ile eyer üzerinde etkin bir tutunma sağlayan çocuk binicilik pantolonu, bel kemerinin iç kısmında bulunan düğme ile ayarlanabilir ve vücuda tam oturması sağlanır. Paçalarında bulunan elastan ek parçalar sayesinde kolayca giyilip çıkarabilen binici taytı, aynı zamanda baldırları tam kavrayarak binici botu içerisinde konforlu bir kullanım sağlar.

Kadın Binici Taytı Modelleri

Kesimleri ile erkek ve çocuk binici pantolonlarından ayrılan kadın binici taytı modelleri, kadın binicilere hareket özgürlüğü ve esneklik kazandırır. Likralı yapıları ile kolay giyip çıkarma imkanı sunan kadın binicilik pantolonları eyer üzerinde kaymaz ve biniciyi sürtünmelerden korur. Hava alan ve terletmeyen yapısı ile konforlu bir biniş sunan ürünün bakımı oldukça kolaydır. Güçlendirilmiş dikişleri ile uzun ömürlü olan kadın binici pantolonları çamaşır makinesinde yıkanabilir.