Çocuk Basketbol Ayakkabıları

Çocuk Basketbol Ayakkabısı

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre
Fiyat

En yüksek fiyat en düşük fiyattan küçük olamaz.

4.5/5 Şuna göre: 194 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Çocuk Basketbol Ayakkabısı

Çocukların küçük yaşlardan itibaren ilgi duydukları disiplinler üzerinde çalışması hem sıkılmalarının önüne geçiyor hem de becerilerini artırıyor. Erken yaşta spora başlayan çocuklar birçok hareketi daha kolay kavrayıp geliştirebiliyor. İnsanın hayatında yeni bilgiler öğrenmeye ve beceriler edinmeye en açık olduğu dönemin çocukluk yılları olduğu düşünülürse erken yaşta spora başlamanın önemi de daha iyi anlaşılıyor. Günümüzde çok geniş bir izleyici kitlesine sahip olan basketbol, çocukların da en çok ilgi duyduğu spor branşları arasında gösteriliyor. Decathlon’da çocuklara uygun nitelikte basketbol ekipmanları çocukların seveceği renk ve modellerde tasarlanıyor ve kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Decathlon çocuk basketbol ayakkabı modelleri hem kız hem de erkek çocukların basketbol oynarken daha rahat hissetmesini ve buna bağlı olarak performanslarını daha yüksek seviyelere çıkarmasını sağlıyor.

Çocuk Basketbol Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

Çocuk basketbol ayakkabısı tasarlanırken küçük yaştan itibaren basketbola ilgi duyan çocukların becerilerini sağlıklı bir şekilde geliştirmek üzere bazı özelliklere daha fazla önem veriliyor. Ayak anatomisine uygun olarak üretilen ayakkabılarda tabanın düz ve geniş olması, ayağın yere sağlam basmasını desteklemesi gerekiyor. Böylelikle hala gelişmekte olan ayaktaki denge korunuyor ve bilek dönmesinin önüne geçiliyor. Basketbol oynarken yapılan seri ve ani hareketlerde ayağın rahat hareket etmesi de çok önemli. Bunun için çocuk basketbol ayakkabı modeli hem taban hem de bilek kısmı esnek olacak şekilde tasarlanıyor. Orta tabanda yeterli yastıklama olması, sıçrama sırasında yaylanmayı mümkün kılarken sıçramaların ardından zemine sert düşüşlerde de ayak tabanını koruyor.

Çocuk Basketbol Ayakkabısı Nasıl Seçilmelidir?

Bilinen çocuk basketbol ayakkabısı özellikleri dışında basketbol için ayakkabı seçerken dikkate alınması gerekenlerin başında çocuğun ayak başparmağıyla ayakkabı ucu arasındaki boşluk geliyor. Genellikle 1 ila 2 cm boşluk değeri ideal olarak kabul ediliyor. Bu boşluk giyilecek basketbol çorabının kalınlığı ve ayakkabı içerisinde ayağın rahatı dikkate alınarak belirleniyor. Çocuğun ayağı sürekli büyüyor düşüncesiyle ayakkabıyı büyük almak, basketbol oynarken konforu olumsuz yönde etkiliyor. Bununla birlikte yeterli boşluk olmazsa parmaklar uca temas ediyor ya da katlanabiliyor. Ayrıca ayakkabının uç kısmının küçük ya da dar olması, kas ve tendomların sıkışmasına ve ilerleyen dönemlerde sakatlıklara sebep olabiliyor. Basketbol ayakkabısı seçerken dikkat edilecek diğer bir özellikse basketbolun nerede oynanacağı. Çocuğunuz basketbolu salonda, yani parkede oynayacaksa yumuşak tabanlar öneriliyor. Açık havada basketbol oynayacaklar için daha sağlam ve sert tabanlı ayakkabılar tavsiye ediliyor. Ayakkabının dış yüzeyinin nefes alabilir özellikte olması terlemenin büyük ölçüde önüne geçeceği için hijyen ve ayak sağlığı bakımından aranılan özellikler arasında yer alıyor. Çocuklar için bilek kısmı bağcıklı basketbol ayakkabıları yerine cırt cırtlı olanları seçmek, bileklerin daha iyi sarılması ve oyun sırasında bağcıkların çözülme sorununun ortadan kalkması gibi nedenlerden dolayı daha sağlıklı sonuçlar veriyor.

Çocuk Basketbol Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Çocuk basketbol ayakkabı modelleri, erkek çocuk basketbol ayakkabısı ve kız çocuk basketbol ayakkabısı olarak sınıflandırılıyor. Modeller daha çok tasarım ve renk açısından farklılık gösteriyor. Kırmızı basketbol ayakkabısı gibi kimi modeller hem erkek hem de kız basketbol ayakkabısı olarak büyük ilgi görüyor.

Çocuk Basketbol Ayakkabı Fiyatları Nelerdir?

Basketbol ayakkabısı fiyatları için olduğu gibi çocuk basketbol ayakkabısı fiyatları da kullanılan materyaller ve tasarıma göre değişiklik gösteriyor. Decathlon sporu herkes için ulaşılabilir kılmayı hedefleyen politikasıyla en nitelikli basketbol ayakkabılarını en uygun ödeme ve fiyat koşullarıyla çocukların beğenisine sunuyor. Okula dönüş günleriyle birlikte takım sporu yapmaya daha fazla ilgi duyan çocuklara özel olarak tasarlanan spor ürünleri Decathlon’da sizleri bekliyor.