Kurşun Ağırlıklar

Olta Kurşunu

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
3.9/5 Şuna göre: 40 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kurşun Ağırlıklar

Kurşun ağırlıklar, balık tutarken misinanızın ve olta iğnelerinizin suyun yüzeyinde kalmasını önlüyor. Özellikle hafif çapari türlerinden ve yumuşak dokulu sahte yem çeşitlerinden kullanan balıkçıların mutlaka edinmesi gereken kurşun ağırlık çeşitleri, olta iğnelerinizin suyun derinliklerine kadar batmasını sağlayarak dipte gezen balıkları rahatça avlayabilmenize olanak tanıyor. Farklı olta ve yem türleriyle birlikte kullanılmak üzere çeşitli seçenekler hâlinde üretilen ağırlıklar, dileyen kullanıcılar için set olarak da satılabiliyor. Farklı türlere bir arada yer veren kurşun ağırlık seti çeşitlerinde her türlü hava ve deniz koşulunda faydalanabileceğiniz çok sayıda ürün yer alıyor.

Armut Kurşun Fiyatları Nelerdir?

Armut kurşun ağırlıklar, en yaygın kullanım alanına sahip spor aksesuarları arasında yer alıyor. Klasik ağırlık tipleri arasında yer alan armut kurşunlar, isimlerini armut tipindeki şekillerinden alıyor. Kalın dipleri ve ince uçları sayesinde etkili bir ağırlık etkisi yaratan ve bu sayede suyun dibine kolayca batabilen ürünler, her türlü hava ve su koşulunda kullanılabiliyor. Armut kurşun fiyatları ise son derece ideal olmalarıyla ön plana çıkıyor. Decathlon'un size sunduğu armut tipi kurşun ağırlık çeşitleri, son derece cazip fiyat seçenekleriyle balıkçılık performansınızı kolayca zirveye çıkarabilmenize olanak tanıyor.

Gezer Kurşun Nasıl Bağlanır?

Gezer kurşun çeşitleri, tekli ya da takım olarak satılabiliyor. Gezer kurşun tek iğne çeşitleri, üst bölümlerinde yer alan misina geçirme alanları sayesinde tüm olta tiplerine kolayca satılabiliyor. Gezer kurşun takımı çeşitlerinde klipsli modeller de bulunuyor. Misinanızı klips aracılığıyla sabitleyebileceğiniz ürünler, son derece dayanıklı yapıları sayesinde dalgalı suda bile oltanızdan kurtulmuyor ve suyun deviniminden faydalanarak su altındaki farklı noktalara doğru hareket edebiliyor. Avlanma potansiyelinizi artıran gezen ürünler, ideal fiyatları ile de beğeni kazanıyor. Uygun seçeneklere sahip olan gezer kurşun fiyatları, tüm balıkçıların bütçelerini aşmadan daha çok balık tutabilmesine yardımcı oluyor.

Gezer Kurşun Ne İşe Yarar?

Gezer kurşun çeşitleri, suyun hareketini kendisi için enerji kaynağına dönüştürüyor ve suyun altında geniş bir alanda dairesel hareketler yaparak gezebiliyor. Bu sayede daha fazla noktaya temas eden gezen kurşun ağırlıklar, daha çok balığın ilgisini çekerek daha yüksek sayıda balık avlayabilmenize olanak tanıyor. Gezer modeller, ağırlıklı olarak yosunlu ve dalgalı sularda tercih ediliyor. Olta ucunuzu sarkıttığınız bölgede yosun ya da kum yoğunluğu bulunması durumunda balıklar olta ucunuzu göremeyebiliyor ve bu durum da avlanmanızı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Gezer ağırlıklar ise olta ucunuzu daha geniş bir alanda gezdirerek yemlerinizin balıklar tarafından görülebilmesini sağlıyor. Gezer modeller, mavruka kurşun tipinde de üretilebiliyor. Sarı malzemeden yapılan ve nikalaj kaplaması sayesinde parlak bir görünüm sergileyen sahte balık görünümündeki mavruka kurşunlar, balıkların iştahını kabartarak oltanıza takılma ihtimallerini yükseltiyor.

Sıyırtma Kurşun Nasıl Kullanılır?

En çok tercih edilen kurşun ağırlık seçenekleri arasında sıyırtma kurşun modelleri de bulunuyor. Sıyırtma kurşun çeşitleri, avlandığınız suda az balık bulunması durumunda tercih ediliyor. Sardalya, izmarit, istavrit, zargana gibi balık türlerinin avında kullanılan sıyırtma kurşunlar, farklı ağırlıklarda üretiliyor ve hangi ağırlığı tercih ederken avlanacağınız suyun akıntı şiddetini hesaba katmanızda yarar bulunuyor. Suda ne kadar şiddetli bir akıntı varsa, o kadar ağır bir sıyırtma kurşunu kullanmanız tavsiye ediliyor. Sıyırtma özelliğindeki kurşun ağırlık fiyatları da son derece ideal olmaları sayesinde farklı ağırlık seçeneklerini tek seferde satın alabilmenize olanak tanıyor. Eğer siz de birbirinden etkili ağırlık modelleri satın almak istiyorsanız, hemen Decathlon'un size sunduğu seçeneklere göz atabilirsiniz. Birbirinden kaliteli kurşun ağırlık çeşitleriyle balıkçılığın tadını doyasıya çıkarabilir ve kendi sınırlarınızı kolayca aşabilirsiniz.