İğneler

Olta İğnesi

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
4X4 500M MİSİNA
4X4 500M MİSİNA
₺40
Miktar başına Fiyat ₺0,08M
Deniz Balıkçılığı Olta İğnesi - Hook Sea Reversed
Deniz Balıkçılığı Olta İğnesi - Hook Sea Reversed
₺35
Miktar başına Fiyat ₺1,40unit
CAPERLAN

Deniz Balıkçılığı Olta İğnesi - Hook Sea Reversed

(9)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.4/5 Şuna göre: 105 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Olta İğnesi

Olta iğnesi çeşitleri, balık tutarken göstereceğiniz performansı doğrudan etkileyen ürünler arasında yer alıyor. Doğru olta iğnesi seçiminde bulunmak, daha çok balık tutmanıza yardımcı olurken iğneleri etkili bir şekilde bağlamak da balıkları daha kolay yakalayabilmenin püf noktaları arasında kabul ediliyor. Tekli, üçlü, delikli gibi farklı çeşitlere sahip olan olta iğneleri, kullanılacakları suya ve avlanacak balık türüne göre farklılık gösteriyor. İstavrit, levrek, sazan, izmarit, çipura gibi balık türleri için üretilen iğne çeşitlerini kullanırken misinanıza bağlayacağınız ağırlık ve sahte yemlere de dikkat etmenizde yarar bulunuyor.

Olta İğnesi Nasıl Bağlanır?

Olta iğnesi bağlamak, balıkçılığın temel noktaları arasında kabul ediliyor. Balığı avlamanıza yardımcı olan birinci unsur olan iğneler, yanlış bağlanmaları durumunda misina ucundan düşebiliyor ya da oltaya takılmış balıkların dahi kaçabilmesine sebep olabiliyor. Bu yüzden delikli olta iğnesi kullanmanızda ya da olta iğnesi bağlama aparatı seçeneklerinden edinmenizde büyük yarar bulunuyor. Delikli olta iğnesi seçenekleri, misinanın üzerlerindeki delikten geçirilmesi sayesinde kolayca oltaya sabitlenebiliyor. Olta iğnesi düğümü atabilen bağlama aparatları ise sadece birkaç saniye içinde çözülmez bir bağcık oluşturarak iğnelerinizin misinalarınıza kusursuz bir şekilde sabitlenebilmesine imkân tanıyor. Olta iğnelerinizi bağlarken doğru ağırlık ve yem çeşitlerini tercih etmeniz de büyük önem taşıyor. Olta iğnelerinizin güvenliğini sağlamak için silikon ürünler tercih etmenizde fayda bulunuyor. Kurşun ya da jig modelleri tercih etmeniz durumunda ise sahte yemlerin ve ağırlıkların olta iğnesine baskı oluşturmayacak noktalara takılması, iğnenin su içindeyken kopmasını önleme açısından önem arz ediyor.

Olta İğnesi Fiyatları Nelerdir?

Olta iğnesi fiyatları, ürünlerin fiziksel özelliklerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Üçlü olta iğnesi, boili iğnesi gibi seçenekler, daha çok sayıda ve daha değerli balık türlerini yakalamanıza yardımcı oluyor. Standart olta iğneleri ise hem tek başlarına hem de set hâlinde satılabiliyor. Set olarak satılan ürünler, daha çok sayıda ürünü daha ideal fiyatlarla satın alabilmenizi de mümkün hâle getiriyor. En etkileyici olta iğne seti çeşitleri ise Decathlon'da sizi bekliyor. Decathlon imzalı olta iğne setleri, farklı türlerdeki ürünleri bir arada bulabilmenize imkân tanımaları sebebiyle size eşsiz bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Tekli, üçlü, boili gibi iğne türlerinden oluşan setler, aynı zamanda pratik ve ergonomik kutularıyla da fark yaratıyor. Spor aksesuarları çantalarınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz kutular, farklı gözlerden oluşmaları sayesinde değişik türdeki iğne çeşitlerini gruplandırabilmenize imkân tanıyarak kullanım esnasında vakit kaybetmenizi önlüyor. Klipsli yapılarıyla da öne çıkan ürünler, taşıma esnasında açılmamaları ve iğnelerinizi dökmemeleri ile de güvenliğinizi sağlıyor. Kutulu set fiyatları, bu eşsiz deneyimi kolayca yaşayabilmenize imkân tanımaları sebebiyle son derece ideal bulunuyor.

Sazan Olta İğnesi Nasıl Olmalıdır?

Sazan olta iğnesi çeşitleri, sazan balığı yakalamak isteyenler için özel olarak tasarlanıyor. Sazan balıklarının sık avlanan balık türlerine göre daha ağır olması, bu tür için kullanılacak iğnelerin de daha büyük ve dayanıklı olmasını gerektiriyor. Sazan avlarken iğneyle birlikte balığın iştahını kabartacak sahte yem çeşitlerinden de kullanmanız ya da kendiliğinden iğneli sahte balık maketlerini tercih etmeniz de büyük önem taşıyor. Az sayıda sazan arasından avlanmaya çalışırken ise olta iğnenizin yanında sıyırtmalı ya da gezer kurşun ağırlıklardan takmanız, balık yakalama ihtimalinizi artırıyor. Her türde balığı kolayca avlayabilmenize yardımcı olacak ürünler ise Decathlon'da sizi bekliyor. Eğer siz de sazan, istavrit, alabalık, uskumru, hamsi, çinekop gibi farklı balık türlerini kolayca yakalamak istiyorsanız, hemen Decathlon'daki balıkçılık ürünlerine göz atabilir ve balıkçılığın tadını kolayca çıkarabilirsiniz.