Çapari, Hazır Takım ve Aksesuarları

Çapari ve Hazır Takımlar

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre
Fiyat

En yüksek fiyat en düşük fiyattan küçük olamaz.

Surfcasting Kösteği - X2 - 2 Numara - SYMB HVY
FİYATI DÜŞTÜ
Surfcasting Kösteği - X2 - 2 Numara - SYMB HVY
₺65
CAPERLAN

Surfcasting Kösteği - X2 - 2 Numara - SYMB HVY

Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
Tekli silikon takım köpük 5'li
Tekli silikon takım köpük 5'li
₺19
NO BRAND

Tekli silikon takım köpük 5'li

(1)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4/5 Şuna göre: 131 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Boili ve Çapari & Hazır Takımlar

Birçokları için çok büyük bir tutku olan balıkçılığı daha işlevsel ve profesyonel hâle getirmenin farklı yolları mevcut. Avlanma sırasında hem zamandan hem de ekipmandan tasarruf etmek için tercih edilen bazı yöntemler, balıkçılığı daha işlevsel kılıp avlanmadan alınacak verimi de artırıyor. Zira deniz canlıları avlanmaya yönelik içgüdüleri nedeniyle temelde yemlenmesi gereken hayvanlar olarak dikkat çekiyor.

Yemlenmeyse balık türlerine göre çeşitlilik gösteriyor. Gerek kullanılan malzeme gerekse de yem boyutu avlanmak istenenbalığın türüne göre ayarlanıyor. Bu da kısa zamanda daha çok ürün elde edilmesini sağlıyor. Yemlemede tercih edilen yöntemlerden biri olan boili yem, spor aksesuarları içerisinde yer alan hazır olta takımı modelleriyle rahatlıkla kullanılabiliyor.

Boili Nedir?

Boili, bir diğer adıyla boili sazan yemi, balıkların tercih ettiği yemlerin karıştırılıp top şeklinde hamur hâline getirilmesi işlemi olarak tanımlanıyor. Zengin protein içeren boilinin temel hazırlanışnedeni, küçük su canlılarının bu yemi çalamaması şeklinde ifade ediliyor. Sazan boili yemi olarak da bilinenyem, bol miktarda protein içerdiği için balıklar tarafından yoğun şekilde tüketiliyor.

Sazan balığının en çok tepki verdiği yem çeşidi olan boili, söz konusu tür için oldukça lezzetli ve yararlı. Boili takımı aracılığıyla hazırlanan yem, sazanların en çok rağbet gösterdiği yem türü olarak gösteriliyor. Sazan, sizin hazırladığınız ve hazır boili takımı kullanarak suya attığınız yemin tadını bilmese bile benzerlerini daha önce tattığı için sizin yeminizi de denemekten çekinmiyor. Bu durum da avlanmayı kolaylaştırıyor.

Yemin hazırlığında çeşitli boili malzemeleri kullanılıyor. Yutak dişleri sayesinde besinleri kırabilen sazan balıkları, çamurun altına gizlenen yemleri de kolayca bulabiliyor. Sazan boili takımı ile avlanmak istiyorsanız yem hazırlamak için kullanmanız gereken malzemeler şu şekilde sıralanıyor:

  • 2 su bardağı un
  • 1.5 su bardağı mısır unu
  • 1 paket vanilya
  • 1 su bardağı süt
  • 1.5 yemek kaşığı zeytin yağı
  • 1 yemek kaşığı ayçicek yağı
  • 2 adet yumurta
  • 1 çay bardağı irmik
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 su bardağı civciv yemi

Boili yemi hazırlamak içinmalzemeleri yeterli miktarda suyla karıştırıp kıvam alacak kadar yoğurmanız gerekiyor. Bu noktada avlanacağınız bölgenin suyunu kullanmanız öneriliyor. Karışımı yuvarlak hâle getirdikten sonra kaynar suyun içerisine atıyorsunuz ve iki üç dakika sonra çıkarıyorsunuz. Hazırladığınızboili yemlerini serip gölge bir yerde üç gün boyunca kurutmanız gerektiğini hatırlatmakta da yarar var. Boili yem fiyatları, kullanılan malzeme ve hazırlanan yem miktarının yanı sıra iğne ve takma aparatı özelliklerine göre de değişkenlik gösteriyor.

Boili İğneye Nasıl Takılır?

Sazan hazır takım şeklinde de bilinen boili takımı;misina, fırdöndü ve sazan iğnesinden oluşuyor. Öncelikle hazırladığınız ya da satın aldığınız boili yemini,bolili delici kullanarak delmeniz gerekiyor. Daha sonra yemiiğneye takmak için boili takma aparatı kullanıyorsunuz. Boili iğnesi ismiyle de balıkçılar tarafından kullanılan ürün, hazır olta iğne takımı modelleri arasında bulunuyor.

Boili yemini iğneye takarken iğnenin aç kapat kilidini açıyorsunuz. Yemi iğneye geçirdikten sonra iğneyle boili halkasını tutup kilidi kapatıyorsunuz. Boili yemini yem takımına yerleştirdikten sonra boili stoperi kullanarak kilitliyorsunuz ve oltanız kullanıma hazır hâle geliyor.

Hazır Olta Takımı Fiyatları Nelerdir?

Hazır olta takımı fiyatlarıüretim sürecinde kullanılan materyalin kalitesine ve ürünün boyutuna göre değişiyor. Keza boili takımı fiyatları da hem ürünün türüne hem de imalatta kullanılan misinanın kalitesine göre farklılaşabiliyor. Siz de balıkçılıkta çok önemli bir yeri olan boili takımıçeşitlerini satın almak ve keyifli bir alışveriş deneyimi yaşamak istiyorsanız Decathlon'u ziyaret edebilirsiniz.