Silah Malzemeleri ve Kılıfları

Silah Malzemeleri & Silah Kılıfları

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
a11y.skip-filters
Filtre alanı
Fiyat
4.7/5 Şuna göre: 50 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Silah Malzemeleri ve Kılıfları

Açık havada gerçekleştirilen av aktivitelerinin en önemli ekipmanı av tüfeğidir. Faaliyet boyunca avcıların yanından ayırmadığı tüfeklerin bakım ve korunması için üretilen ekipmanlar, silahların temiz ve çalışır durumda olmasını mümkün kılar. Av öncesi ve sonrasında doğru malzemeler ile yapılan bakım işlemi, av tüfeklerinin uzun süreli performans göstermesine katkı sağlar.

Avcılık İçin Silah Malzemeleri Nelerdir?

Silah malzemeleri, av tüfeklerinin verimli bir şekilde kullanılmasına olanak tanıyan ekipmanlardır. Silah malzemeleri, genel olarak silah bakım ürünleri ve kılıflar olarak kategorilere ayrılır. Silah bakım malzemeleri, avcılık sporunun en önemli ekipmanı olan av tüfeğinin sorunsuz bir şekilde çalışması için oldukça önemlidir. Naylon, metal ve yün olarak üç farklı türde tasarlanan silah temizleme fırçaları, av tüfeklerin faaliyet öncesi ve sonrası bakımında kullanılır. İçerisinde namlunun temizlenmesinde kullanılan ahşap sopa bulunan tüfek temizleme setleri de kullanıcıların tüm gereksinimlerini en iyi şekilde karşılar. Çelik vida uçlarına sahip ahşap sopa, 3 parçalı dizayna sahiptir. Ekipmanın ucunda bulunan vidalı kısma farklı fırça çeşitlerini takarak kullanabilirsiniz. Av malzemeleri içerisinde yer alan bir diğer aksesuarlar ise avcılık atış kulaklığı ve gözlüğüdür. Av sporu için özel tasarlanmış ses geçirmeyen kulaklık modelleri, kullanıcıyı atış sırasında engellemez. Katlanabilir yapıya sahip kulaklıkları çantanızda veya cebinizde rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Atış gözlükleri ise gözlerinizi seken ve sıçrayan cisimlerden korur.

En İyi Silah Kılıfı Nereden Alınır?

Decathlon silah kılıfı modelleri, taşıma sırasında av tüfeğinizi korumanıza yardımcı olan aksesuarlardır. Değişik silah modellerine göre dizayn edilen kılıflar içerisinde bacağa ve koltuk altına takılan ürünler de bulunur. Bacak silah kılıfı ve koltuk altı silah kılıfı modelleri daha çok tabancalar için tercih edilir. Dolgulu yapıya sahip av tüfeği kılıfları ise darbelere karşı dayanıklı olup daha büyük ebatlarda üretilir. Farklı boyutlarda tasarlanan silah kılıfları, çok gözlü dizaynları ile fonksiyonel kullanım olanağı sunar. Ayrıca su tutmaz kumaştan üretilen kılıflar, yağış durumunda suyu çok az emerek av tüfeğinizin kuru kalmasını sağlar. Siz de tüfeğinizi bakımlı ve temiz tutmak istiyorsanız Decathlon av tüfekleri malzemeleri içerisinde yer alan silah kılıflarını tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte Decathlon ürün gamı içerisinde çeşitli aksesuar ve mühimmatları kolayca taşımanıza olanak veren fişek taşıma çantaları da vardır. PE bileşenli dolgulu kısımlar ile dizayn edilen çantalar, yarı sert yapısıyla darbelere ve ıslaklığa karşı koruma sağlar. Çantaların tasarımında kullanılan polyester kumaş ise yıpranmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Decathlon fişek taşıma çantaları sayesinde av aktivitesi boyunca ihtiyacınız olan tüm mühimmat ve aksesuarları beraberinizde bulundurabilirsiniz.

Silah Malzemeleri Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Av tüfeği malzemesi satın alırken beğendiğiniz ürünün silahınıza uygun olmasına dikkat edin. Bakım yapmak için gereksinim duyduğunuz setin içerisindeki malzemeler, tüfeğinizin namlu çapı ile uyumlu olmalıdır. Tüfeğinizin çapına uygun olmayan ürünlerin tercih edilmesi, bakım işleminin tam anlamıyla yapılmasını engeller. Namluya göre büyük ürünlerin kullanılması ise namlu iç çeperinin zarar görmesine neden olabilir. Ayrıca tüfeğiniz için beğendiğiniz kılıfının boyutlarının da silahınıza uygun olması gerekir. Çok büyük kılıfların içerisinde tüfeğiniz sabit durmaz ve sürekli kılıf içerisinde hareket eder. Bu durum da taşıma sırasında rahatsızlık verebilir. Tüfeğe göre küçük kılıflar ise darbelere karşı düşük seviyede koruma sağlar.

Silah Malzemeleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Silah malzemelerinin fiyatları, ürünlerin çeşidine ve tasarımına göre değişir. Büyük kapasiteli fişek taşıma modelleri, daha küçük dizaynlara göre yüksek fiyatlara sahiptir. Av temizleme seti çeşitleri ise uygun fiyat seviyeleri ile ön plana çıkar. Tüfeklerin dış etkenlerden korunmasını sağlayan kılıfların boyutları büyüdükçe fiyatları da doğru orantılı olarak artış gösterir. Siz de ava çıkmadan önce, tüm eksiklerinizi Decathlon av kıyafetleri, av ayakkabıları ve aksesuarlar arasından tamamlayabilir, doğa ile iç içe kesintisiz zaman geçirebilirsiniz.