Fosforlu Av Kıyafetleri

Fosforlu Av Kıyafeti

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
3.8/5 Şuna göre: 54 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Fosforlu Av Kıyafetleri

En sevilen doğa aktivitelerinden biri olan avcılık, kendine özgü kuralları olan bir spor branşıdır. Av faaliyetleri için özel olarak tasarlanan ekipmanlar, avcıların rahat hissetmesine ve daha iyi performans göstermesine yardımcı olurken gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasına da katkı sağlar. Bu kapsamda üretilen fosforlu avcı kıyafetleri, yüksek görünürlükleri ile ihtiyacınız olan korumayı sağlar.

Fosforlu Kıyafetler Nedir? Ne İşe Yarar?

Av malzemeleri arasında yer alan fosforlu kıyafetler, bir tarafı turuncu renkli yüksek görünürlüğe sahip giysilerdir. Toplu av faaliyetleri için dizayn edilen fosforlu giysiler, avcıların birbirini görmesine yardımcı olarak aktivite sırasında güvenlik sağlar. Çıkılan avın türüne ve mevsim şartlarına göre kullanılan fosforlu ekipmanlar değişiklik gösterebilir. Önemli olan nokta av süresince güvenlik tedbirlerinin en iyi şekilde uygulanmasıdır.

Avcılar için Fosforlu Kıyafet Çeşitleri Nelerdir?

Fosforlu av kıyafetleri, en üst katman olarak giyilen ekipmanlardır. Bu nedenle fosforlu kıyafetler, üst giyim malzemeleri, şapka, bere veya kolluk şeklinde tasarlanır. Soğuk havalarda durarak veya hareketli olarak yapılan avlar için tasarlanan çift tarafları berelerin bir tarafı yeşil, diğer tarafı ise neon turuncu renklidir. Dilediğiniz tarafı çevirerek kullanabilirsiniz. Örgüden oluşan fosforlu bere tasarımı, termal rahatlık hissi verir. Decathlon avcı malzemeleri kategorisinde yer alan bir diğer ürün ise çift taraflı avcılık şapkasıdır. Göçmen kuş avcılığı için dizayn edilen fosforlu şapka, su tutmaz kumaş yapısı ile fırtınalı havalarda koruma sağlar. Şapkanın siperliğinin iç kısmının koyu renkli tasarımı, güneş yansımalarını engelleyerek daha geniş görüş açısına sahip olmanıza yardımcı olur. Şapkanın arkasında bulunan cırt cırtlı dil, ayarlanabilir yapısı ile kafanıza tam olarak oturur.

Avcılık faaliyetleri için dizayn edilen bir diğer güvenlik ürünü ise çift taraflı yeleklerdir. Yüksek görünürlüğe sahip fosforlu yelek modelleri, fonksiyonel tasarımlarıyla ön plana çıkar. Fermuarlı 2 el cebi ve 1 av cebi bulunan yelekler sayesinde yakaladığınız avları, cüzdan ve anahtarlık gibi aksesuarlarınızı rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Ayrıca yeleklerin ön tarafında bulunan fişek bölmeleri, av sırasında daha hızlı reaksiyon göstermenizi mümkün kılar. Av aktiviteleri için tasarlanan fosforlu polar modelleri de sabit yapılan büyük avlar ve yaklaşarak yapılan küçük avlar sırasında kullanılan av kıyafetleridir. Ses çıkarmayan kumaş yapısı ile ön plana çıkan polar çeşitleri, dal ve çalı takılmalarına karşı da dayanıklıdır. Elastik bilekler ve yüksek yaka tasarımına sahip polar dizaynları, sıcak kalmanıza yardımcı olur. Tüm avcılık faaliyetlerinde kullanıma uygun bir diğer fosforlu malzeme ise avcı kolluklarıdır. Çıkarılabilir ve ayarlanabilir turuncu kolluklar, tüm kol yapılarına uyum sağlar.

Avcılık İçin Fosforlu Giysi Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Avcılık aktivitelerinizi için fosforlu kıyafet çeşitleri arasından seçim yaparken beğendiğiniz ürünlerin ¨Kişisel Korunma Ekipmanları¨ standartlarına uygun olmasına dikkat edin. Bununla birlikte ekipmanlarınızı mevsim şartlarına ve av türünü göre seçin. Fosforlu avcı kıyafeti alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu ise ürünlerin beden yapınıza uygun olmasıdır. Vücudunuza küçük veya büyük gelen ürünler, hareket kabiliyetinizi kısıtlar ve av performansınızı olumsuz etkiler. Fosforlu tişört, polar ve yelek modelleri içerisinden seçim yaparken ürünün dayanıklı kumaştan üretilmiş olmasına da dikkat edin. Ayrıca satın aldığınız fosforlu avcı kıyafetlerini kullanırken ekipmanların üzerinde parka, yağmurluk veya sırt çantası gibi malzemeler giymeyin. Aksi takdirde fosforlu kıyafetlerin görünürlüğü azaltır ve koruma sağlamaz.

Avcılar İçin Fosforlu Yelek Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Fosforlu yelek fiyatları, ürünlerde kullanılan kumaşın kalitesine ve tasarımına göre farklılık gösterir. Pratik cep tasarımları ve dayanıklı kumaşları ile ön plana çıkan yelek modelleri, diğer tasarımlara göre farklı fiyatlandırılır. Decathlon avcı malzemeleri kategorisinde yer alan fosforlu yelekler ve kamuflaj kıyafetler, uygun fiyat seçenekleri ile av tutkunlarına sunulur. Siz de av faaliyetlerinde ihtiyacınız olan güvenlik kıyafetlerine Decathlon ayrıcalığı ile sahip olabilirsiniz.