Bıçaklar

Avcı Bıçağı

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Bıçak Kılıfı - Siyah
EN İYİ FİYAT PERFORMANS
Bıçak Kılıfı - Siyah
₺45
SOLOGNAC

Bıçak Kılıfı - Siyah

(1)
Şu anda internet sitesi stoğunda mevcut değil
4.4/5 Şuna göre: 249 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

BIÇAKLAR

İnsanoğlunun ilk çağlarda hayatta kalabilmek için mecburen yaptığı avcılık, günümüzde yaban hayvanlarıyakalama sporu olarak kabul edilir. Avcılık Federasyonu tarafından belirlenen kurallara uyularak yapılması gereken bu spor için işlevsel malzemeler kullanmak gerekir. Bu malzemelerden belki de en önemlisi avcı bıçağıdır.

Avcı Bıçağı Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Hiçbir avcı, bıçağı olmadan ava tam olarak hazır sayılmaz. Avcı bıçağı avlanmanın yanı sırasahada birçok işin üstesinden gelebilmek için hayati öneme sahip parçalardan biridir. Av sırasında birçok işe yarayabilen avcı bıçağı modelleri rahat kavranabilmeli ve paslanmaz çelikten üretilmelidir.

Av Bıçağı Modelleri Nelerdir?

Av bıçağı modellerikullanımam acına göre farklılık gösterir. Klasik av bıçağı denildiğinde akla ilk gelen kamplarda kullanılan ürünlerdir.Bu aletlerözel av bıçaklarının yaptığı işlerin çoğunu yapabilen çok amaçlı modeller olarak dikkat çeker.Bowie olarak da bilinen bu model, 19. ve 20. yüzyılın sonları itibarıyla avcılar arasında popüler hâle gelen ve bir klips noktası olan büyük bir türdür. Bir diğer adı skinning olan ve deri yüzmek için kullanılan ürünün postu yırtmadan cilt boyunca kesme işlemini gerçekleştirmesigerektiği içineğimli, kısa ve ince olması gerekir.Tüm ürünlerinkeskin ve dayanıklı olmasının yanı sıra sap kısmının kaymaz olması önemlidir. Bunların dışında en çok kullanılan çeşitlerarasında komando bıçağı gelir. Farklı kabza malzemelerine sahip olabilen bu ürüngenellikle kamuflaj kılıflıdır. Çok tercih edilen çeşitlerdenbir diğeri kasaturadır.

En İyi Av Bıçağı Nereden Alınır?

Sporu herkes için ulaşılabilir kılmaya gayret eden Decathlon av bıçağı almak için de en uygun adrestir. Av malzemeleri ve av kıyafetleri gibi ihtiyaçların yanı sıra av ayakkabıları gibi aksesuar çeşitlerinde de en kaliteli, en sağlam ve en işlevsel avcılık ürünleri Decathlon internet sitesinde kullanıcıların beğenisine sunulur. Profesyonellerin av bıçağı tavsiye, deneyim ve gereksinimlerinden faydalanarak tasarlanan ürünler en iyi fiyat avantajıyla sitede yerini alır. Sizin için en iyi av bıçağı modelleri sizinle Decathlon internet sitesinde buluşur.

Avcı Bıçağı Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Avcı bıçağı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik paslanmaz ve dayanıklı bir çelikten imal edilmesidir. Av esnasında kimi zaman zorlu yaşam koşullarıyla karşı karşıya kalındığından bıçağın dayanıklı olması av keyfinizin sürekliliği için oldukça önemlidir. Bir bıçağın dayanıklılığını belirleyen unsur yapımında kullanılan çeliktir. Çeliğin belirli bir kaliteye ve dayanıklılığa ulaşması için ısıl işlemlerden geçmesi gerekir.

Çelikle ilgili dikkat edilmesi gereken bir başka özellik de çeliğin ağırlığıdır. Çelik ağırlığı av bıçağının modeline göre farklılık gösterir. Av bıçağı satın alırken dikkat edilmesi gereken diğer özellik bıçağın kabza kısmıdır. Eski zamanlarda bıçak kabzaları hayvanların boynuzundan ve kemiklerinden yapılırken günümüzde fiberglas, ahşap ve plastik gibi malzemeler kullanılır. Kabza çeşitleri bakımından değerlendirildiğinde en dayanıklı olan bıçaklar koç ve geyik boynuzundan yapılanlardır. Ancak geyik ya da koç boynuzundan kabza üretmek çok usta bir işçilik gerektirirve bu kabzalar çok az bulunur.

Av Bıçağı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Av bıçağı fiyatları türe ve kaliteye göre değişir. Avcılığa yeni başlayanların aklındaki av bıçağı nasıl olmalı, benim için en iyi avcı bıçağı hangisi gibi sorularınız Decathlon’daki geniş ürün yelpazesi ile cevap bulur. Avcı bıçağı fiyatları deneyiminize göre seçeceğiniz ürünlere göre de değişebilir. Deneyiminiz ve seçeceğiniz ürünün kalitesi ne olursa olsun en işlevsel ve en uygun fiyatlı av bıçakları Decathlon'da yer alır.