Avcı Yelekleri

Avcı Yeleği

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.4/5 Şuna göre: 179 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Avcı Yelekleri

Hobi ve spor amaçlı yapılan avcılık faaliyetleri, bazı ekipman, kıyafet ve aksesuarları kullanmayı gerektirir. Bu kıyafetlerden biri olan avcı yelekleri, işlevsel özellikleri ile av tutkunlarının arazide daha pratik olmasına yardım eder. Yeleklerin üzerinde bulunan cepler ve fişeklik bölmeleri, her an ihtiyacınızın olan malzemeleri ve yedek fişekleri elinizi attığınızda ulaşabileceğiz şekilde taşımanıza imkân verir.

Av Yeleği Özellikleri Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Avcı yeleği, her türde avcılık faaliyetinde kullanılabilen özel tasarım kıyafetlerdir. Avcı yelekleri sahip oldukları fonksiyonel tasarım sayesinde avcıların daha iyi performans göstermesine katkı sağlar. Elyaf dolgulu av yeleği modelleri, soğuk havalardan korunmanıza yardımcı olur. Kadife dokuya sahip yelekler, hareket ederken ses çıkarmaz. Bu sayede avınıza sessizce yaklaşabilirsiniz. Avcı yelek tasarımları, fonksiyonel cep dizaynları ile de dikkat çeker. Yapısında özel talkie-walkie asma aparatı olan yelekler, her iki el için kullanıma uygun olarak üretilir. İçeriğinde polar bileşen bulunan yelek tasarımları da termal özellikleri ile soğuk havalarda konforlu bir av deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Hafif yapıları ile ön plana çıkan yelekler ise av tutkunlara aradıkları hareket serbestliğini en iyi şekilde sağlar. Yırtılmaya karşı dayanıklı kumaştan üretilen avcı yelek tasarımları, diken ve çalılardan zarar görmenizi engeller.

Avcı Yelek Modelleri Nelerdir?

Avcı yelek modelleri içerisinde yer alan çift taraflı yelekler, kuru havalarda gerçekleştirilen av faaliyetlerinde kullanıma uygundur. Çift taraflı yeleğin bir tarafı yüksek görünürlük sağlayan neon turuncu renkte iken diğer tarafı ise arazi yapısı ile uyum sağlayan yeşil renklidir. “Kişisel Koruma Ekipmanları” standartlarına göre üretilen çift taraflı yelekler kullanılırken başka bir giysinin üzerine giyilir. Yeleğin üzerine sırt çantası veya parka gibi herhangi başka bir şey giyilmez. Böyle bir durumda yeleğin görünürlüğü azalır ve koruma sağlamaz. 2 fermuarlı el cebi, 18 adet fişek bölmesi ve 1 fermuarlı av cebi bulunan çift taraflı yelek modelleri aynı zamanda fonksiyonel kullanım olanağı da sağlar. Decathlon avcı yeleği modelleri arasında yer alan hafif avcı yelekleri, küçük hayvan avcılığı için kullanılan ekipmanlardır. Omuz kısımları ek kumaşlar ile güçlendirilen yelekler, bitki örtüsü bakımında yoğun olan alanlarda rahat hareket etmenize olanak tanır.

Avcı Yeleği Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Avcı yeleği modelleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken hususların başında çıktığınız avın türü gelir. Küçük havyan avcılığı sırasında kullanmak üzere işlevsel ceplere sahip yelek modellerini tercih edebilirsiniz. Kolay ulaşılabilen ceplere sahip bu yelekler sayesinde avlarınızı rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Avcı yeleği fişeklik dizaynı, yelek seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konudur. Yeleğin fişekler için ayrılan bölümleri hem yeterli sayıda olmalı hem de avcının kolayca kullanmasına olanak tanımalıdır. Bununla birlikte satın almak istediğiniz avcı yeleğinin ava çıktığınız bölgenin arazi yapısına da uygun olması gerekir. Özellikle gece ve zayıf ışık şartlarında gerçekleştireceğiniz avlarda siyah avcı yeleği modellerine yönelebilirsiniz. Eğer büyük bir avcı grubu ile birlikte faaliyet gerçekleştirecekseniz görünürlüğü yüksek turuncu yelekleri kullanmanız güvenliğiniz için oldukça önemlidir. Yoğun bitki örtüsünde avlanacaksanız da yeşil renkli tonlarda tasarlanan yelekleri kamuflaj kıyafetler olarak tercih edebilirsiniz. Avcı yelek modelleri erkek kategorisinden seçim yaparken beğendiğiniz ürünün hareketlerinizi kısıtlamayacak kesime sahip olmasına özen gösterin.

Avcı Yeleği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Avcı yeleği fiyatları, ürünlerin tasarımına, teknik özelliklerine ve imalat aşamasında kullanılan bileşenlerin kalitesine göre değişik seviyelerde tespit edilir. Decathlon ürün yelpazesinde yer alan avcı yelek fiyatları, her bütçeye uygun fiyat alternatifleri ile dikkat çeker. Çift taraflı avcı yelekleri, standart modellere göre farklı fiyat skalasına sahiptir. Siz de av aktiviteleriniz sırasında kullanmak üzere gereksinim duyduğunuz avcı kıyafetleri ve av malzemeleri için Decathlon’u ziyaret edebilir, beğendiğiniz ürünleri uygun fiyat seçenekleri satın alabilirsiniz.