Avcı Sandalyeleri ve Gizlenme Aksesuarları

Avcı Sandalyesi ve Gizlenme Aksesuarı

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.5/5 Şuna göre: 45 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Avcı Sandalyeleri ve Gizlenme Aksesuarları

Avcılık sporu, doğası gereği uzun saatler arazide bulunmayı gerektirir. Zorlu arazi şartlarında geçirdiğiniz her an kendi sınırlarınızı görmenizi sağlar. Av sırasında özel olarak tasarlanmış ekipmanlar kullanarak daha iyi performans gösterebilirsiniz. Bu ekipmanlar arasında yer alan avcı sandalyeleri, aktivite sırasında verdiğiniz molalarda ve beklemeli av faaliyetlerinde rahat etmenize yardımcı olur.

Avcı Sandalyesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Avcı sandalyesi, sabit durarak yapılan büyük av faaliyetlerinde kullanılan bir ekipmandır. Hafif ve dengeli yapıları ile ön plana çıkan av sandalyesi çeşitleri, EN 81 Avrupa standartlarına göre üretilir. Sandalyelerin alüminyum ayakları sağlamlık ile hafifliği birleştiren etken olarak dikkat çeker. Katlanabilir sandalye tasarımları, oldukça az yer kaplar. Sandalyelerin dizaynında yer alan omuzda taşıma askıları, ekipmanı her an yanınıza bulundurmanızı kolaylaştırır. Bu sayede beklemeli uzun av aktivitelerinden ayakta durmanıza gerek kalmaz. Ayrıca özellikle yağışlı ve karlı havalarda gerçekleştirdiğiniz av aktivitelerinde mola verdiğiniz zaman, yere oturmak veya ayakta beklemek zorunluluğunuz da ortadan kalkar.

Avcı Sandalyesi Modelleri Nelerdir?

Avcı sandalye modelleri, farklı boyut ve tasarımlar halinde av sporu tutkunlarına sunulur. Avcı taburesi olarak da adlandırılan ürünler, küçük ebatları ile pratik kullanım imkânı sunar. Oldukça hafif avcı taburelerini, kapalı halde iken omzunuzda veya sırt çantanızda taşıyabilirsiniz. Saniyeler içerisinde kurulan bu model ekipmanlar ile yerden 50 santimetre yükseklikte oturabilirsiniz. Taburenin üç ayaklı sistemi, sağlam yapısı ve yüksek taşıma kapasitesi dikkat çeker. Tabure ayaklarının uçlarında kullanılan özel tasarım plastikler, ürünün zemine sıkı bir şekilde tutunmasını kolaylaştırır. Decathlon sandalye kategorisinde bulunan avcı sandalyeleri arasında sırt çantalı modeller de bulunur. Su kuşu ve küçük göçmen kuş avcılığı için dizayn edilen bu ürünler, kamuflaj desenleri ve katlanabilir yapıları ile bilinir. Tabure kısmına entegre bulunan sırt çantası da kamuflaj kumaşı ile bulunduğunuz ortama mükemmel uyum sağlar. Çantanın askıları, ekipmanı bir bütün olarak taşımanızı mümkün kılar. Fonksiyonel tasarımı ile ön plana çıkan çanta, av sırasında gereksinim duyabileceğiniz malzemeleri yanınızda bulundurmanıza olanak verir. Çantanın üretiminde kullanılan polyester kumaş, taşıma sırasında meydana gelebilecek yırtılma ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Taburenin çelikten üretilen ayakları ise sağlamlığı ile uzun süre performans gösterir.

Av Sandalyesi Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Avcı sandalye çeşitleri içerisinden tercihte bulunurken dikkat etmeniz gereken konuların başında sağlamlık gelir. Ekipmanların kumaş ve metal bölümleri zorlu doğa koşullarına karşı dayanıklı olmalıdır. Katlanabilir sandalye Decathlon seçenekleri arasında bulunan tüm ürünler, tasarım aşamasında kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde uzun süre performans gösterir. Av sandalyesi modelleri arasından seçim yaparken ekipmanı kullanacağınız av türünü de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Hareketli av faaliyetlerinde kullanmak üzere portatif ve az yer kaplayan tabure büyüklüğündeki ürünlere yönelebilirsiniz. Uzun süreli ve beklemeli av etkinlikleri için ise daha büyük boyutlu ve konforlu modelleri satın alabilirsiniz. Bununla birlikte tercih ettiğiniz sandalye modelinin bulunduğunuz ortama uygun renk ve desende olması da dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır.

Avcı Sandalyesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Avcı sandalye fiyatları, ekipmanların üretiminde kullanılan materyallerin kalitesine ve tasarımlarına göre değişik seviyelerdeki av tutkunlarına sunulur. Katlanabilir sandalye Decathlon kategorisindeki ekipmanlar kaliteleri ve fiyatları ile avcılar tarafından en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Sırt çantalı katlanabilir tabure modelleri, diğer ürünlere göre farklı fiyat seviyesine sahiptir. 3D kamuflaj kullanarak tasarlanan av malzemeleri ise tek renk dizayn edilen ürünlere göre daha yüksek fiyatlandırılır. Siz de av aktivitesine gitmeden önce ihtiyacınız olan av kıyafetleri, av ayakkabıları ve ekipmanlarına Decathlon ayrıcalığı ile sahip olabilirsiniz.