Tişörtler

Çocuk Tişört

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.6/5 Şuna göre: 58 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Çocuk Tişört

Çocukların hem spor yaparken hem de günlük yaşamda en çok kullandığı kıyafetlerden biri olan tişört, birçok farklı modele sahip. Tişört modelleri spor dallarına göre farklılaşırken günlük kullanımda tercih edilen türler ise kesim çeşitlerine göre sınıflandırılıyor. Öte yandan renk de çocuk tişört modellerinin çeşitlilik kazanmasına katkı sağlayan önemli faktörler arasında yer alıyor. Ayrıca erkek çocuk tişört seçenekleriyle kız çocukları için üretilen ürünler arasında, gerek kesim gerekse tasarım açısından bazı farklar bulunduğunu ifade etmek gerekiyor. Kız çocuk tişört modellerinin omuz yapısı ve kesim genişliği erkek ürünlerinden oldukça farklı.

Spor dallarının talep ettiği özelliklerden yola çıkarak tasarlanan spor çocuk tişört modelleri farklı işlevleriyle dikkat çekiyor. Örneğin jimnastik malzemeleri içerisinde yer alan ve üst seviyede performans artışına katkı sağlayan jimnastik tişörtleri, kullanıcı deneyimini daha iyi hâle getirmeyi amaçlıyor. Yine tenis oynarken performansı önemli ölçüde etkileyen ve çocukların konforlu hissetmesine yardımcı olan tenis tişörtleri detenis ürünleri kategorisinde önemli bir yere sahip. Tıpkı günlük kullanım ürünlerinde olduğu gibi, spor esnasında giyilebilecek tişörtlerde de kız ve erkek çocuklarının anatomilerindeki farklılıklardan kaynaklanan varyasyonlar mevcut. Erkek çocuk tişört modelleri, kesim özelliklerinin yanı sıra üretimde kullanılan kumaşın ağırlığıyla da kızlara yönelik ürünlerden biraz daha farklı.

Tişört Nasıl Katlanır?

Günlük giyimde ve spor yaparken kullandığınız tişörtlerin kırışmamasını ve her an giyime hazır olmasını istiyorsanız, doğru bir katlama işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Hem kollu hem de çocuk kolsuz tişört modellerini katlarken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus söz konusu.

  • Öncelikle tişörtü düzgün bir zemine yayarak altta veya üstte herhangi bir çıkıntı kalmayacak şekilde düzleştirmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra tişörtün omuz kısmından birkaç santimetrelik bölümü, kol kısmıyla birlikte, sırta doğru katlayın. Bu işlemin ardından kolu dışa doğru katlamalısınız. Diğer omuz için de aynı işlem sırasını takip edin.
  • İki omuzdan aynı genişlikte bölümler katladıktan sonra ilgili parçaları tişörtün ortasında bir araya getirmelisiniz. Bir başka deyişle parçalar yaka hizasında birleşmeli.
  • Tişört bu konumdayken kendinize doğru dik olacak şekilde çeviriniz. Ürünün alt kısmından tutarak üçte birlik bölümü yakaya dönük olarak katlayın. Aşağıda kalan kat kısmından tutarak yakaya doğru bir kez daha katladığınızda işlem tamamlanıyor.

Kolsuz modellerde katlama işlemini kolun olduğu kısmın payını düşünerek gerçekleştirebilirsiniz. Her iki omuz hizasından da eşit büyüklükte paylar belirleyip yine sırta doğru katlamaya başlayabilirsiniz.

Çocuk Tişört Modelleri Nelerdir?

Çocukların kullanımı için tasarlanan modellerden biri de sporcu atleti çocuk çeşitleri olarak dikkat çekiyor. Farklı spor dallarında kullanılabilen tür, erkek ve kız çocuk sporcu atleti çeşitleriyle de Decathlon'da kullanıcılarla buluşuyor. Modeller, yaş gruplarına ve tişört niteliklerine göre de çeşitlilik gösteriyor.

Teri dışarı atma özelliği, omuz bölgesinde havalandırma, esneklik ve yumuşaklık tüm modellerde bulunan temel özellikler arasında yer alıyor. Antrenman ve müsabaka performansını artırmak ve çocukların hareket kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla üretilen tişörtler, özellikle üst vücudun efektif şekilde kullanıldığı jimnastik, tenis ve basketbol gibi sporlarda büyük bir kullanıcı konforu yaratıyor. Ayrıca Water UV koruması sağlayan tişört modelleri de su altı sporlarıyla haşır neşir olan çocuklar için ideal. SPF50+ koruma sağlayan kumaş ve minimum %95 UV koruması, tahrişi önlemeyle birleştiğinde çocuklar için harika bir tişört ortaya çıkıyor. Doğa yürüyüşü esnasında kullanılabilecek tişörtler de uzun süre boyunca konforlu hissetmenize imkân tanıyor. Çocuk siyah tişört ve beyaz çocuk tişört çeşitleri de çocukların yürüyüşteki spor şıklığını tamamlıyor.

Çocuk Tişört Fiyatları Nelerdir?

Çocuk tişört fiyatları, modellerin özelliklerine göre değişiyor. Teknik özellikler arttıkça fiyat aralıklarında da artış meydana geliyor. Ayrıca erkek çocuk beyaz tişört türündeki ürünler, fiyat performans açısından önemli bir kullanım avantajı sunuyor. Kaliteli ve bütçe dostu spor alışverişinin adresi Decathlon, farklı fiyat aralıklarındaki çocuk tişört modelleriyle sizleri bekliyor.