Kaydırmaz Çorap

Kaydırmaz Çorap

4.3/5 Şuna göre: 145 Onlineda ve mağazalarda toplanan değerlendirmeler

Kaydırmaz Çorap

Kaydırmaz çorap, genellikle fitness, yoga ve pilates gibi ayağın zemini güçlü bir şekilde kavraması gereken sporlarda kullanılan aksesuarlardan biri oluyor. Kullanım konforu ve sunduğu özellikleri sayesinde kaydırmaz antrenmanların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Decathlon kaydırmaz çorap koleksiyonu içerisinde siz de konfor ve kullanım ihtiyaçlarınıza hitap eden pek çok model bulabilir, ihtiyaçlarınıza uygun olan seçenekleri tercih ederek antrenmanlarınızı konforlu hale getirebilirsiniz.

Kaydırmaz Çoraplar

Kaydırmaz çoraplar; genellikle polyester, naylon, poliamit ya da spandeks ile zenginleştirilmiş pamuk ya da yün malzemeden üretiliyor. Taban kısmında kullanılan silikon ya da kauçuk detaylar, ayağınızın zemini çok daha iyi kavramasına yardım ediyor. Taban kısmında kullanılan kaydırmaz detaylar, genellikle puantiye ya da zigzag gibi desenlerle çoraba işleniyor.

Kaydırmaz tabanlı çorapların kullanım amaçları aşağıdaki gibidir:

  • Ahşap, mermer, seramik, fayans gibi farklı yüzeylerde
  • Yoga ya da pilates matında
  • Yürüyüş bandı ve kondisyon bisikleti pedalı gibi spor salonu aletlerinde
  • Spor ayakkabıların ayağı kavramasını kolaylaştırmak
  • Pilates, fitness, yoga ve dans gibi aktivitelerde kaymayı önlemek
  • Futbol, basketbol ve beyzbol gibi sporlarda ayağın ayakkabı içerisinde hareket etmesinden kaynaklı cilt tahrişini önlemek için kullanılmaktadır

Kaymaz Çorap Modelleri

Ev için üretilenler de dahil olmak üzere farklı özelliklere sahip pek çok kaydırmaz tabanlı çorap modeli bulunuyor. En popülerleri fitness veya dans, yoga ve pilates gibi aktiviteler için tasarlanan yarım bilekli modeller. Kadın fitness ve pilates çorapları arasında babet görünümünde olan kaydırmaz tabanlı modeller öne çıkıyor. Parmaklı ya da parmaksız olanlar, genellikle yoga ve dans gibi aktiviteler için tercih ediliyor.

Dize kadar uzanan kaymaz tabanlı çoraplar; futbol, rugby, beyzbol ve hokey gibi bire bir mücadeleye girilebilen sporlarda tercih ediliyor. İnce dokunmuş olan uzun çoraplar, spor ayakkabı içerisinde ayağın hareket ederek tahrişe uğramasını önemli ölçüde azaltıyor. Aynı şekilde bilekli kaydırmaz modeller de basketbol gibi sporlarla uğraşanlar tarafından tercih ediliyor. Teri rahatlıkla emebilmesi için havlu dokumaya sahip olan bilekli çorapların yanı sıra ince dokulu modeller de bulunuyor. İnce dokulu ve bilekli modeller genellikle doğa yürüyüşü ya da koşu amaçlı tercih ediliyor. Diğer taraftan lenfödem gibi nedenlerle şişen ayak bilekleri için bilek kısmı bol ve esnek olanlardan çok amaçlı kullanıma yönelik pratik seçeneklere kadar çok sayıda kaymaz tabanlı çorap bulunuyor.

Kaydırmaz Çorap Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaydırmaz çorap fiyatları, üretim amacı ve profesyonellik seviyesi gibi pek çok farklı etken doğrultusunda değişkenlik gösteriyor. Ev çorabı olarak üretilenler, genellikle oldukça uygun seçeneklerle sunuluyor. Belirli bir spor dalı için üretilen kaydırmaz çorapların, kullanıcılarına sunduğu ekstra avantajlar doğrultusunda fiyatları da farklılaşabiliyor.

Kaydırmaz çorap satın almadan evvel kullanım amacınızı belirlemeniz büyük önem taşıyor. Herhangi bir aktivite yapmak için kaydırmaz bir modele ihtiyaç duyuyorsanız çorabın ilgili aktivite için özel olarak üretilmiş olması gerekiyor. Diğer taraftan, ayağınız için doğru numarayı tercih etmeniz öneriliyor. Doğru numara seçtiğiniz takdirde, ayak tabanınızda kaydırmaz desenler en doğru şekilde konumlanıyor. Çorabın kullanım sonrasında sünmemesi ve yıkandıktan sonra bollaşmaması için %100 pamuk ya da %100 yün yerine pamuk ya da yün karışımlarını tercih etmeniz diğer öneriler arasında bulunuyor.

Siz de Decathlon kaymaz çorap çeşitleri arasından ihtiyaç duyduğunuz modelleri kolayca bulabilirsiniz. Teknik bilgiler ve ürün faydaları kısmına göz atarak sizin için en doğru seçimi kolayca yapabilir, avantajlı fiyatlara satın alabilirsiniz.