Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
DOMYOS

Nefes alan desenli sporcu sütyeni.

Referans numarası : 8352421

BREATHE SPORCU SÜTYENİ

Hafif fitness antrenmanlarına yönelik tasarlandı: (Yoga, esneme, pilates, kas geliştirme). Modelin ön kısmında ped görevi gören teknik iç kumaşı sayesinde nefes alan ve teri dışarı atan sporcu sütyeni. Yüzücü sırt kesimi.

Bu ürün internet stoklarımızda bulunmamaktadır.

TEKNİK BİLGİLER
Hafif fitness antrenmanları için uygun sporcu sütyeni:

Hafif fitness antrenmanları için idealdir (Basen, karın, kalça egzersizleri, yoga, jimnastik...). Özellikle küçük göğüslü hanımlar için uygundur. İç kısmındaki teknik kumaş ergonomik yapıdadır: Hem nefes alır hem de meme uçlarının belli olmasını engeller. Göğüs altında yer alan yumuşak ve rahat elastik bant teri emer.

Neden sporcu sütyeni takmalıyım?

Spor antrenmanları esnasında, göğüsleriniz günlük hayatta olduğundan daha fazla baskıya maruz kalır. Eforun yoğunluğuna ve etkisine bağlı olarak normal halinden 3 - 5 kat daha ağır hale gelir. Buna karşılık, kadınların %59'u spor yaparken göğüsleri için yeterli desteği sağlamayan klasik sütyenler kullanır (http://bjsm.bmj.com/content/42/8/670.short). Sporcu sütyeni, göğüs hareketlerini sınırlandırarak göğüsler üzerinde oluşan baskıyı azaltır.

Göğüs sağlığı:

Göğüs ölçünüz ne olursa olsun baskılar deriyi ve bağ dokularını esnetir. Yeterli destek sağlanamadığında acı hissedebilirsiniz veya göğüsleriniz erken sarkabilir. Öte yandan, gereğinden fazla destek de uzun vadede zararlı olabilir: Sütyeninizin göğüs ölçünüze ve maruz kalınan baskı seviyesine uygun olması gerekir. Amaç, göğsün doğal hareketini bozmadan göğüsleri korumaktır.

DOMYOS sportif iç giyim ürünleri nasıl tasarlanır?

Modellerimiz rahatınızı artırmak ve sağlık problemlerinin önüne geçmek için tasarlandı: * balen kullanmadık (yaralanma ve lenf bezlerine baskı yapma riski )
* meme başı hizasındaki dikişleri azalttık (tahriş riski)
* terin dışarı atılmasını sağlayan bileşenler kullanmayı tercih ettik (bu kriter rahatlığı artırmasının yanı sıra tahriş riskini önemli ölçüde azaltır).

DOMYOS sportif iç giyim ürünleri nasıl test edilir?

Tüm ürünlerimiz laboratuarlarımızda göğüs desteği testine tabi tutuldu (antrenman sırasında göğüslerin maruz kaldığı ivmenin azalıp azalmadığı ölçüldü) ve onaylandı.
1 - 5 üzerinden değerlendirme ve sınıflandırma yapıldı. Sporcu sütyenlerimiz, ivmenin minimum %10 (seviye 1) maksimum %50 (seviye 5) oranında azaltılmasını sağlar. 1. seviye modellerimiz hafif antrenmanlar için tasarlandı. 3. seviye olanlar orta yoğunlukta, 5. seviye olanlar yoğun antrenmanlar için uygundur.

Yaptığınım spora göre hangi destek türünü seçmeliyim?

Yaptığınız antrenmana göre, size uygun göğüs desteğine sahip modeli bulabilirsiniz: Hafif (yürüme , Yoga , Pilates , esneme...), orta yoğunlukta (jimnastik, dans...) ya da yoğun (trambolin, step, kardiyo egzersizleri...). Desteğin yaptığınız antrenmana uygun olması önerilir: Örneğin, gerekmediği takdirde yoğun antrenmanlar için uygun bir sütyen takmayın (göğsün doğal hareketini bozmadan koruma sağlayan bir ürün kullanmak önemlidir).

Daha Fazlası Daha Azı
BİLEŞENLER / TAVSİYELER
BİLEŞENLER
Ana kumaş
84.00% Polyester, 16.00% Elastan
Astar
76.00% Poliamit, 24.00% Elastan
Lastik bant
51.00% Polyester, 23.00% Poliamit, 26.00% Elastan
Dolgu malzemesi
90.00% Polyester, 10.00% Elastan
Bakım önerileri Hassas programda yıkayın.
Yıkama önerileri
Çamaşır makinesi - En fazla 40°'de - Normal yıkama
Çamaşır makinesi - En fazla 40°'de - Normal yıkama
Beyazlatıcı kullanmayınız
Beyazlatıcı kullanmayınız
Tamburlu kurutma yapmayınız
Tamburlu kurutma yapmayınız
Ütülemeyiniz
Ütülemeyiniz
Kuru temizleme yapmayınız
Kuru temizleme yapmayınız
ÜSTLENDİKLERİMİZ
Garanti 2 Yıl
Ek bilgiler
YORUMLARINIZ
DECATHLON ÇALIŞANINDAN YORUM